Specialized almalı mıyım?

Sizce bu bisikleti almalı mıyım

• Toplam katılım
    59
Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Nuhammet

Paylaştığınız şu fotoğrafdaki adres .ch ile bitiyor yani İsviçre menşeili bir site, bisiklet'de oradan gelme galiba dedim.
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/20151023_143628-jpg.40316/

cihangir

Aktif Üye
Tepki
164
İsim
Cihangir
Bisiklet
Scott
(link)

verdiğim linkte doğru kadro boyu nasıl belirlenir anlatıyor.

Nuhammet

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammet
@Emre Tekinarslan

Az önce siteye girdim alman sitesi fakat sitenin satış bölümü onarımda

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Nuhammet
Almanca yazabilir, İsviçrede Almanca ve Fransızca konuşuluyor zaten. Alman sitesi olsaydı sonu .de ile biterdi :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Specialized stumpjumoer M4 2003/2004 modeldir.
Konyu acan arkadas masayi havali demis ama malesef havali degil. Ayrica ters ve düz takildigi tartisilmis ve fren baglantisi önde altdada disk baglantisi var denmis, bundan dolayi dogru takilmis diye söylenmis. Evet fren baglantilari dogru ama iyi bakilirsa masanin zaten manitou oldugunu gören tersini düzünü anlardi. (Masasi orjinal degil, bu bisiklet zamaninda FOX Masa ile satiliyordu)

Bisiklete gelince...
XT, Mavic, Avid ve üstüne Specialized da gelince 1200TL'ye alinacak bir bisikletdir. Bu fiyatdaki bir bisikletin yasi önemli degil temizligi, markasi ve donanimi önemlidir. Bence temiz ise kacirmayin derim.

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
specialized'ım olsun çamurdan olsun..................

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Murat Cömez

Murat Ağabey, maşa da orjinal, verdiğim linkte speck sekmesinde maşa için aşağıdaki açıklama var.

FORK
Manitou Skareb Comp, 80mm travel, coil spring, rebound adj., compression lock-out, alloy steerer. (Note: Some bikes appear with Rock Shox Duke XC, 80mm travel, air spring, external rebound adjust, alloy steerer.)

Bisiklettin üzerinde değişen olarak sadece lastikleri tespit edebildim. Geri kalan tüm parçalar fabrika çıkışında üzerinde olan parçalar ve hepsi kaliteli, bakımı iyi ve zamanında yapıldıysa, hor kullanılmadıysa yıllar sonra da saat gibi çalışabilir malzemeler.

• Beğen
Tepkiler: M.J.

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Nuhammet Bu kadar temiz kullanılmış 2003 model bir bisiklet hiç görmemiştim. Sahibini taktir etmemek mümkün değil. Bence fiyat da gayet makul. Buyuk olasılıkla yer probleminden dolayı satıyordur. Kaçırma derim.

• Beğen
Tepkiler: Nuhammet

Nuhammet

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammet
@İbrahim A.

Sağolun ibrahim bey fakat gördüğüme göre bu bir dağ bisikleti fazla dağda bayırda sürmeyeceğim hibrid olarak kullanmayı düşünüyorum acaba salcanonun veya carraronun o 13 kg lik hibrid modellerinden daha rahat ettirebilirmi beni

@krmtoprak
Sahibi türkiye gezgini fakat bu bisiklete fazla binmemiş genwlde yol bisikletine binmiş hatta yol bisikletleriyle isbiçreye falan gitmiş baya baya gezfin yni fakat benim de tanıma fırtaım olmadı bisikletçiyle anlaşmışlar bisikletçi kendi sükkanınd satış yapıyor

Edit:afedersiniz yanlış yazmığım dükkanında olacak

• Beğen
Tepkiler: M.J.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Nuhammet eğer kadro ve maşaya 28" lastik takılabiliyorsa, jant ve lastik masrafı yaparak hibrite çok yakın bir deneyim yaşayabilirsin. üzerinde güzel parçalar var ama hiç bir zaman tam bir hibrit olmayacak.

bu dağ bisikleti, üzerindeki parçalar çok iyi ama sonuçta kadro, lastik, jant, duruş çıları farklı. hibrit alman daha doğru olur.

hatta dağda bayırda sürüş yapmam 40 yılda bir topraktan geçerim diyorsan fitness bike al. bu fiyata sıfır sedona 410 alabilirsin. o da 11 kg idi yanlış hatırlamıyorsam. alıp da memnun olmayan yok. kendim de denedim fiyatına göre çok güzel bisiklet. forumda onlarca sayfa yorum bulabilirsin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burakb993
20151023_143359.jpg

Resimde kırmızıyla gösterdiğim yerin öne bakması gerekmiyor mu?

KTM-Myroon-prestige-29-Steeve-3.jpg
scott-scale-710-2016.jpg

• Beğen
Tepkiler: barayda

Nuhammet

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammet
@Berke gösterdiğiniz örnek resimlerde maşa kilitleme meknizması hepsinde sağ tarafta eğer maşa ters olsaydı sol tarafta olması gerekmezmiydi fakat yinede siz haklı olabilirsiniz emin değilim

• Beğen
Tepkiler: Berke

dersimo

Üye
Tepki
21
İsim
onur
Bisiklet
Merida
manitou ve dt swiss marka maşalar ters taçlıdır arkadaşlar internetten görsellerine bakabilirsiniz

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Masa manitou marka taç. Borusunu baglayan kopru icerde oluyor bu aletlerde...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Nuhammet
Size masanin ters olmadigini ve neden ters olmadigina emin olmaniz icin yazmistim. Manitou masalarini biraz arastirirsaniz ters olmadigini sizde anlaya bilirsiniz. Tersmi düzmü diye kesinlikle teredütte kalmayin, %100000000 dogru takilmistir.
Yalniz skarep comp havali versiyonu degil bunada emin olun.
Manitou Skareb modellerinde havali olan serileri..... Skareb Elite, Skareb Super ve Skareb Diva oluyor.

• Beğen
Tepkiler: M.J. ve Berke