Sonunda geldi Canyon

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Bir şey yazmak gelmiyor içimden.:)

Bir araba parası harcamışsınız belli ve sonuç olarak harika bir makine çıkmış ortaya.
Kazasız belasız sürüşler.Samsunda bilmiyorum ama istanbul da bu makineyi sürecek yer ancak çevre yolu olur herhalde.

Scudo

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Samsun Bafra arası gidip geliyodum ama çevre yollarımı aman deyim Ankarada bir arkadaşımı bu yüzden kaybettik , hızlı araç trafiğinde kalkışmam bu işe en güzlei köy yolları doğa az araba benim tercihim mümkün olduğunca

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
@volkan Öz

Aslında araba parasıda harcamadım tabi hangi arabadan kasr ettiğimizede bağlı. Diğer bisiklet (önceki sayfalarda yan yana görülen) garantiden değişince onu arkadaşıma satınca , benim bütçeyide çok zorlamayan bir şekilde halltmş oldum iyide oldu :)

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
İnsana iç çektiren gerçekten çok güzel bisiklet, hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Tepki
13
Merhaba bir kaç sorum olacak ama öncelikle biiskletiniz çok güzel güle güle kullanın... Canyon sadece internet üzerinden satılıyor kargoyla getirdiyseniz nasıl bir zorlukla karşılaştınız gümrük vs çok uğraştırıyormu ?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Kargo ile getirmedim Finlandiyadaki bir arkadaşıma gitti bisiklet bende gidip ondan alıp Almanyadan çıkış yapıp gümrükten kaşelettim. Ama sorunda olacağını sanmıyorum kargo ile gelirse sadece biraz daha masraflı oluyor. Kargo parası ve gümrük masrafı gibi ücretlerde biniyor üzerine. Ama ben bu yolla getirtmediğim için alacağınız bisiklet modeline göre ne kadar gümrük masrafı çıkar bilmiyorum ama tüm bisikletler için Türkiye'ye nakliye ücreti 150 euro civarında hatırladığım kadarı ile.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
@Hasan SAYLIK

Hasan bey yazdığınız soruyu geç farkettiğim için kusuruma bakmayın yazılar arasında kaynamış. Aslında sebebi garantiden değişen corratec kadromun üzerine 0 parçaları aktarıp bir arkadaşa söz verdiğim gibi satarak bu bisikleti daha ekonomik olarak almaya çalışmam temel sebeti başlangıçta. Ve eski bisikletimin üzeirnden de jant seti ve grupseti aktarakar bunu yaptım. Ama sonra bisikletin üzerine çıkınca vavv deyip bi modifiye işine daha giriştim ama ne şanstırki şu an bu bisiklet üzerinde gördüğünüz sele , jant seti , pedallar ve kablolar başka bir scoot cr1 pro da ultegra set ile birleşerek hayat bulacak bende diğer sayfalarda gördüğünüz yeni malzemeleri bu bisiklete takarak en son haline getircem canavarımı. Gelir gelmez yeni fotolarla huzurlarınızda olacak elbet. Ama diğer nedneide ben bisikleti ultegra set ve mavic jantlarla aldım eskib bisikletimin donanım düzeyi dah aiyi olduğundan değiştirerek kendimce daha iyi bir bisiklet çıkarttım ortaya. Daha hafif ve rigit.

Volkan Bey son hesaplamalarımla kabaca tabi çok detay ince ince hesaplamadım , konuda gördüğünüz son malzemelerde dahil olmak üzere sanırım 8000 TL civarı bir para harcamış olcam bu bisiklete tabi aslında daha çok ancak bu bisikletten çıkan malzemeleri garantiden değişen corratec (bu konuda fotosunu görebilirsiniz) bisiklete takıp arkadaşa sattığım için fiyat bana uyguna gelmiş oldu bende madem öyle en son model malzemede ekleyim dedim ve ortaya yaklaşık böyle bir fiyat çıktı

@volkan Öz

Volkan Bey son hesaplamalarımla kabaca tabi çok detay ince ince hesaplamadım , konuda gördüğünüz son malzemelerde dahil olmak üzere sanırım 8000 TL civarı bir para harcamış olcam bu bisiklete tabi aslında daha çok ancak bu bisikletten çıkan malzemeleri garantiden değişen corratec (bu konuda fotosunu görebilirsiniz) bisiklete takıp arkadaşa sattığım için fiyat bana uyguna gelmiş oldu bende madem öyle en son model malzemede ekleyim dedim ve ortaya yaklaşık böyle bir fiyat çıktı

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Bu bisiklet Türkiye yollarina oldukca 'FAZLA' ama yinede kazasiz belasiz sürüşler bisiklet muhteşem

samsung galaxy s4 ten tapatalk ile gönderdi.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
bence fazla değil yol olsun yeterki her şehirde binilecek bir yer bulunuyor. tabi bisiklet konusunda bi hollanda danimarka değil ülkemiz bu su götürmez ama mesela uludağa tırmanmak yada alanyadan eski sahil yolundan gazipaşaya yada sideye gidip gelmek yinede güzel oluyor. Gönül elbet isterki ayrı bisiklet yollarımız olsun güvenle ve keyifle binebilelim ancak her durumda pedallamak vazgeçilmez bir zevk.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tunc Tuncay bir SRAM kullanicisi olarak sram oneriyor musun? Campagnolo Chorus ve SRAM Force22 arasinda kararsizim. SRAM de double tab ve on aktarici beni cok cezbediyor. Campagnolo da kollardaki ergonomi ve parcalardaki saglamlik. Sen bir SRAM kullanicisi olarak hangi yolu izlememi onerirsin?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
@3rsin

Ben ilk önce Shimano ile başladım kullanmaya ama mekanik düzenekleri severim birazda meslağim gereği :) Sram oldukça hafif ve sağlamdır biraz mekanik sesi vites geçişleri serttir ancak sramın sağlamlığıda hafife atılacak değildir. En azından Sram MTB setleri aklına getirisen ne kadar tercih edildiğini sağlamlığını öngörebilirsin. Ben yaklaşık 4 yıldır Sram red black kullanıyorum tabi bikaç parçasını (ön aktarıcı ve shifterlar) değişti ama ben oldukça memnunum yokuş çıkarken mesela vitesleri takır tukur değiştiriyosun banamısın demiyo. Ancak önce bir denemeni öneririm yani vereceği hisi seversen malzeme ve sağlamlık açısından iyidir. Zevk meselesi neticede. Campagnolayı bilmediğim için tam bir kaşılaştırma yapamam ancak Sram ile ilgili düşüncelerim böyle.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yorumun icin tesekkur ederim. bende shimano ile basladim ama hic memnun degilim. vites degistirme seklini sevmiyorum. suan kullandigim shimano da campagnolo ya benzer vites degistirme sistemine sahip ( shifter dan vites kucult shifter yanindaki dugmeyle vites buyut) . SRAM de saglamlik konusunda teredutluydum onu giderdin sagol.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Ben bugüne kadar Sramdan hiç bir sorun yaşamadım tek detay q ring oval yaprakları takınca önde zincir atma sorunu oluyodu ön aktarıcıdan dolayı daha sonra sramın en son çıkan ön aktarıcısını takınca o sorunda kolayca giderildi. Başta alışmak biraz shimandon sonra garip geliyor tek koladna hep vitesi arttırıp hem azaltmak ayrıca sihmanonun yumuşak geçişlerinden sonra sram biraz daha sert ve sesli geliyor ama ben zaten onu seviyorum. Hafifliği oldukça az fren mekanizmasımda oldukça beni tatmin ediyor. Ve bana en sade Sram geliyor yani ellerim küçük onunda koları küçük ergonomi olarakda hoşuma oldukça gidiyor. Umarın açıklayıcı olmuştur ancak profesyonel sitelerdeki değerlendirmeleride okumanızı öneririm.
(link)
(link)
(link)

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cok yardimci oldun. allah razi olsun. sram de yeni on aktarici devrim noteliginde birsey olmus bence. beni en cok etkileyen 2 sebepten biridir. double tap olayida tama bana gore bir olay oldugu icin cok etkiledi. sram de vites gecislerin sert oldugunu biliyordum sende tasdikledin, ama o mekanik sesi bende seviyorum (takur tukur ses gelmesi lazim). shimano Di2 kullandim harika birsey ama gecislerde ses olayi yok gibi birsey (vizzz diye 1 saniyelik ses var sadece). sram in parcalarinida ulkemizde bulmak cok kolay. kollarin kucuk eller icin ergonomi sagladigini soyledigin iyi oldu, benimde ellerim kucuk. ilgin ve linkler icin tesekkur ederim.

*Sram hydro R da kulaga cok hos geliyor*

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
son değişikliklerde tamam ilk foto anında ve detay fotolar en kısa zamanda...

(link)

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
abi hayırlı olsun, güle güle kullan. arkadakilerle bi ıslatmak lazım bu aleti şerefine içilir:)

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
her zaman ıslatalım hiç hayır demem zevkle...

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
yeni jant setini Brezilya'dan mı getirdin Tunç? şahane olmuş walla :) buarada yeni gidon bandı ve uyumlu kablolar şık olmuş ;) harikulade görünüyor yol makinan... yarın Eymir yapıyoruz değil mi?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
vites ayarlarını yatırabilirsek yapalım bende isterim. bi bisikletçi açık ise yaptırıp bineriz

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
Çankaya'da Erdoğanlar bisiklet var. yarın açıktır. orda buluşur, vites ayarlarını yaptırır ki benim de ön aktarıcıyı ayarlatmam lazım ( Ahmet abi ordaysa halleder) ordan geçeriz eymire :) araşırız yarın öğlen...