Sonunda geldi Canyon

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
evet alman malı şu an 2 adet pro takımın kullandığı bir makra ve bindiken sonra neden seçimlerinin bu olduğunu daha iyi alnadım tabi onların tam ne anladıklaırnı bilmem imkansız onların kapasiteleri göz önünde bulundurunca benimkisi sadece bir latife ama gerçekten beklediğimin çok üzeirnde bir bisiklet oldu demeliyim. tüm yorumlar ve beğeniler için çok teşekkür ederim.

Scudo

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Bisiklet ilk haliyle bile donanımı çok güzel. İyi pedallamalar, kazasız sürüşler.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
(link)
(link)
(link)

bikaç tane fotoda diğer jant seti (easton ac90 slx) takılı iken. ve bu haliyle son net ağırlığıda 6,38 kg geldi.

fotolar biraz küçük çıktı ancak üzerlerine tıklayınca daha büyük boyutluları açılıyor.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@tunç tuncay

(link)
Su linkte[/URL] hangi egimde hangi oturma pozisyonunda ulasilacak yaklasik süratler hesaplanabilir.

Gefälle = Egim
Gewicht Fahrer = Sürücünün agirligi
Gewicht Fahrrad = Bisikletin agirligi
Temperatur = Hava sicakligi :)
Höher über NN= Deniz seviyesindan yükseklik ( bulunulan irtifa)
Oberlenkerhaltung= Gidonun yukaridan tutma pozisyonu
Aufrecht = Dik oturma ( Dag, sehir bisikleti gibi)

Size kursundan elbiseler giydirdim, suluklari civa ile doldurdum, sizi 120 kilo saydim, 160 kilo toplam agirlikla, yatik pozisyonda, 2000 metre irtifada ve % 4 egimde 80 km/h i buldum ?!? :)

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
bu dediğim hız kendi kendine eğimden dolayı ulaşılmış değil elbet yokuş aşağı pedallayarak max hız olarak ulaştığım bir hız yoksa evet kendi halimde o eğimlerde ohız mümkün olmaz :)

ve yanlış anlaşılmasın bu anlık olarak ulaştığım bir hızdı ve eğim uzun bir inişin ortalama eğimi belki o hıza ulaştığım noktadaki eğim daha dik olmuşda olabilir. ama link oldukça güzel bir çalışma sunmuş bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
en mantikli yontem su gozukuyor: odemeyi turkiyeden yapip (%19 vergi odemiyorsun) , bisikleti koblenz den teslim almaktir (ya kendin ucaga atlayip gidip alacaksin veya ordan gelen biri yaninda getirecek) . hicbir evrak-iade isiyle ugrasmiyorsun.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
ödemeyi buradan yaptığınız zaman buraya kargolatmanız gerekli türkiye fiyatı ödeyip almanyadan teslim alamazsınız çünkü teslimat adresine göre vergi belirliyorlar. koblenzden almak istediğinizde teslimat almanya göründüğü için ancak export sertifikası düzenliyorlar ve bisikletin eu ülkelerinin dışına çıktığının kanıtını gördüklerinde kdv iadesi yapıyorlar.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Hocam, kadronuz cok guzel. Zarif ve sade. Jantlar da uyumlu olmus. Yalniz profil jantlar ruzgarda sorun cikartmiyor mu? Hakimiyet konusunda bir sıkınti yasiyor musunuz?

Allah kazasiz belasiz kullanmanizi nasip etsin.

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Aslında biraz rüzgarın yönü ile alakalı ön çapraz ve tam önden esen rüzgarlar için daha iyi rüzgarı yararak ilerliyor ancak bilhassa inişlerde yanal rüzgarlada savrulduğu oluyor hatta bazen araba yarışçılarının aracı yolda tutamak için direksiyona kontra vermek gibi bir müdahale gerekiyor gidona. Ama hızsa söz konusu profil jantlar baya işe yarıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir
Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Ultimate cf sl 9.0team bu model hakkında fikir alabilir miyim Tunç Bey ?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Benim bisikletim cf slx model ama bildiğim kadarı ile sl kadrolar biraz daha ağır slx e göre bu ağırlık neden kaynaklanıyor bilmiyorum ancak canyon kadrolar genel olarak oldukça stiff ve hafifler ben çok menunum kadroda neredeyse hiç esnemiyor ve çok çabuk tepki veriyorlar. Takımlar her iki modelide kullanıyorlar seyrettiğim kadarı ile ama hangi modeli kullnacaklarına neye göre karar veriyorlar hiç bir fikrim yok. Sadece canyon internet sitesinde sarsıntı için sl modeli kadronun daha darbe emici özellikte olduğunu belirtiyorlar , bunuda şöyle yorumlayabiliriz sanırım düz iyi kalite yollarda slx modeli daha sitiff olmasından dolayı daha atak vede daha tepkilere duyarlı bir bisiklet olabilir , sl modelide daha sarsıntılı yollarda sürüşten ödün vermeden daha sarsıntı azaltıcı bir dizayna sahip gibi görünüyor.

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Üzerinde campagnolo chorus set var Türkiyede bu set tedarik anlamında sorun yaratır mı sizce? Son soru f/p eksenli bakarsak 2352 iyi bir fiyat mı?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
bisikleti hazır alacaksanız zaten set üzerinde gelecektir ama ayrıca neyi tedarik etmeniz gerektiğini anlayamadım.diğer soruya şöyle örnek verebilirim , şu an pro takımların yarışlarda kullandığı bisiklet marka ve modellerine baktığınızda canyon fiyat olarak ucuzlar arasında olduğunu görebilirsiniz. kişisel fikrim f/p olarak tüm kardo ve modelleri gayet makul diyebilirim.memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Herhangi bir problem halinde yeniden tedarik etmekti kasdım yeterince iyi ifade edemedim bu durumda illa ki yurt dışı sipariş vermek mi gerekir yoksa yerli piyasa da daha aktif olan ultegra lı bir set mi tercih etmeliyim?

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
yurt dışından da ihtiyaç durumunda malzeme tedarik etmek çok sıkıntılı değil artık ama biraz araştırmak sipariş ve kargo ürüne göre gidip gümrükle ilgilenmek gibi şeyler can sıkabiliyor yada zaman alabiliyor. bu konuda campagnola setlerin tedariği ülkemizde sram ve shimanoya göre daha az yaygın diye biliyorum ancak bu seti beğendiysenizde neticede üst düzey malzemeler hepsi kolay kolay arıza yapacaklarını düşünmüyorum düşme çarpma vs. olmadığı taktirde.

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Tuncay bey bilgilendirme için teşekkürler. Bisikletiniz gerçekten harika yoruma bile gerek yok keyifli ve kazasız sürüşler.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Allah ağız tadıyla kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Çok güzel bir bisiklet, baya da havalı.

yusuf dağ

Üye
Tepki
26
Hayırlı olsun,gerçekten çok güzelmiş.Bu arada mtb kullansamda yakışıklının tek ve corratecle olan fotolarını indirdim.Duvar kagıdı yapıyorum , kazasız pedallamalar dilerim maşallah :)))

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
güzel yorumlar için herkese çok teşekkürler daha güzeli sizlerin olsun temenni ederim. yeni ufak 2 değişiklikten sonra fotolarını da güncellicem ne değişecek derseniz bir selesi bu sele alıştığım prologodan farklı geldi bi kere daha değişecek ve mat siyah prologo cpc x10 olacak , birde dğişiklik yaptığım zaman bulamadığım fren ve vites kabloları kırmızı rekte jagwire elite link olacaklar.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Senin dedigin gibiymis olay tesekkur ederim. Canyon lada gorusup teyit aldim. bilgi olsun diye Canyon la mail yazismasini altta paylastim.

hallo Canyon-team,

könnte ich die zahlung bei bestellung eines bikes aus der türkei machen (um 19% MwSt. nicht zu zahlen),
aber das bike an eine deutsche adresse (an eine Spedition, die mir dann das bike in die tuerkei liefern) versenden lassen?

Oder wird mir die MwSt. trotzdem angerechnet weil die Lieferung in der Bundesrepublik stattfindet?

danke für ihre unterstützung und gruss an das ganze team
Ersin Cohantimur

Am 15. Januar 2014 16:26 schrieb Servicecenter | Canyon Bicycles GmbH <info@canyon.com>:

Servicecenter | Canyon Bicycles GmbH
14:18 (vor 9 Stunden)

an mich
Sehr geehrter Herr Çohantimur,

vielen Dank für Ihre E-Mail.

Dies ist so möglich, allerdings fällt die Mehrwertsteuer an, da die Lieferung innerhalb Deutschlands stattfinden.
Sie können das Bike dann anschließend in die Türkei einführen, wozu wir noch Ihre Türkische Adresse als Rechnungsadresse benötigen. Sie erhalten einen Ausfuhrabnehmerschein, den Sie an der Zollstelle ausfüllen lassen können. Das Original können Sie uns dann innerhalb von 3 Monaten nach Kaufdatum zusenden, damit wir Ihnen die deutsche Mehrwertsteuer erlassen können. Der Betrag wird nach dem Ablauf des 30-tägigen Rückgaberechtes überwiesen.

Ich hoffe, ich konnte Ihnen mit meiner E-Mail weiterhelfen. Sollten Sie weitere Fragen oder Anliegen haben, können Sie sich gerne wieder an uns wenden.
Mit freundlichen Grüßen,

Fabian Weber
Servicecenter