Sonunda Bisikletimi Aldım :) -- Cannondale Quick 5

Scudo

BerkSimsek

Üye
Tepki
160
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok şık görünüyor, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Hiko

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
@ihancioglu kron ve cannondale i eleyin Bence. Fiyat performans açısından carraro 'nun gerisinde kalıyorlar. Başka bi başlığa da yazmıştım bunu. Zira ben de bunların arasında gidip geldim. Yalnızca kadro kalitesi ve servis kalıyor geriye. Bunda da carraro servis açısından önde olabilir, kadro ise uzun süreli kullanıma bağlı.

bzc

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Diğer
hayırlısı olsun keyifli sürüşler :)

poet

Daimi Üye
Tepki
167
@Hiko kadro kalitesi evet önemli bir husus carraro çin üretimi değil mi? yoksa manisada mı yapılıyor kadro?

Tepki
48
Bisiklet
Cannondale
@Emre Yönlüer Ahaha hayır solak değilim ve gitar çalmıyorum :mzkdnlmk:

@jaks39 Peşin alacağımı söyledim, en son 1400 olur dediler. 1350 verdim, ön arka ışık ta hediye ettiler.

@ihancioglu Merhabalar, bu modellerin çoğu 1.300-1.900 TL aralığında. Cannondale kendini kanıtlamış bir Dünya markası ve onlarca ülkede satışı gerçekleştiriliyor. Tüm kadroları temiz el işçiliğinden geçmiş. Aerodinamiği de zira çok iyi tasarlanmış. Sadece bu bisiklet için değil Cannondale'nin tüm bisikletleri için konuşuyorum. Kron ve Carraro'nun satıldığı 2. bir ülke gösteremezsiniz. Cannondale ömür boyu kadro garantisi sunuyor. "Ama bunda şu set var bunun arka aktarıcısı şu" diye gelmeyin. Arka aktarıcıya bakılarak bisiklet alınmaz. Bu 3 modeli de inceledim ve tercihim bu model oldu.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Elbette herkes kendi bisikletini sevecek, kullandığı markayı benimseyecek ve sahiplenecek bu gayet normal, ancak diğer rakip markaları da desteksiz atarak yermekten kaçınmak lazım.

Carraro 1906 dan beri bisiklet üreten bir İtalyan markası, Padovana İtalya'da 3000m2 alanda yıllık 30.000 bisiklet üreten, dağ bisikleti konusunun önde gelen isimlerinden birisi. Titanyumdan karbona kadar ileri üretim yapabiliyor ve ömür boyu garanti verdiği modelleri de var. 2. Dünya savaşı öncesi (1936) girdiği Amerika pazarında halen yer alıyor.

(link) tarafından satın alındıktan sonra üretimine bu grubun markalarından birisi olarak devam ediyor. Atala'nın %50 si ise ünlü(link) gruba ait. Atala Carraro ile birlikte Whistle'ı da üreten şirket.

Bizim kullandığımız Carraro'lar Accel'in Manisa'da bulunan 18.743 metrekaresi kapalı alan olmak üzere, toplam 37.196 metrekare alana sahip fabrikasında üretilmektedir. Ülkenin ve bölgenin en büyük entegre tesislerinden biridir ve her 27 saniyede bir bisiklet üretir.
Bianchi, Carraro, Ghost, Lapierre ve Whistle Accell Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin tescilli ticari markasıdır.

(link)
"1906 the business began manufacturing bicycles in 1924 and Carraro Cicli born, founded by Cav. Giovanni Carrara.
Carraro today operates in a structure of 3,000 square meters located in Villafranca Padovana. The production is over 30,000 bikes per year, Carraro Group designed and implemented using the best materials and components on the market.
The production spans over Carraro variety of bicycles on the market:
city bike, children bike, running, mountain biking and triathlon.
Research and development is continuing, driven by experience and testing, the testing of athletes who use the bike Carraro compete for road and mountain biking.The model peak, looms in the titanium-carbon high-end bikes are produced entirely in Italy.
The warranty covers three years for all the frames in the catalog, and life cover products to the peak. "

(link)

dengetekerci

Forum Demirbaşı
Tepki
176
Bisiklet
Carraro
@Baran Yüksel Güneysel
Herkesin kendi tercihi. En iyisi kendi malın, kendi pedalladığındır bana göre.

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Kırmızı şimşek hayırlı olsun. Allah kaza-bela vermesin...

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
Çok güzel seçim olmuş hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Hayırlı olsun, Allah kazalardan belalardan korusun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cengo

şimdi desteksiz atmak demişken biraz araştırmakta da fayda var. carraro köklü bir firmadır ama türkiyedeki carrarolar ile italyadaki orijinal carrarolar arasında bir ilgi alaka yoktur diye biliyorum. türkiyedekiler isim hakkını alıp kendi kafana göre bisiklet üretip satmaktan ibaret oluyor, yani adamlar isterse 1500 den beri üretim yapan bir firma olsun, sen bunun isim hakkını ahmete mehmete versen bile o bisiklet artık ahmetin ürettiği bisiklet olur. aynı durum bianchi için de geçerlidir, bianchi carrarodan da eski köklü kaliteli vs. bir firmadır. ama isim hakkını vermişler onlar da. bu yüzden ileri seviye kullanıcılarca ağız burun kıvrılan bir marka görünümünde türkiyede. fiyat performans olarak iki firma da türkiye için güzel bisikletler üretiyorlar ama gidip de carraronun böyle şanlı tarihi var, carraro bütün dünyada satılan bir marka demek abes kaçıyor. manisadan çıkan bir carraro tüm dünyada satılmıyor ne yazık ki.

lapierre de accell grubun bir markası ama sadece dağıtımcısı olduğu için lapierre ismiyle üretim yapamıyor, lapierre ne üretirse onu satıyor. onun için lapierre bisikletler için aynı şeyi söyleyemeyiz mesela.

şöyle örneklendirerek pekiştirebiliriz bu durumu;

lapierre urban shaper 600, adamların kendi sitesinde
(link)
ingilterede de aynısı satılıyor
(link)
türkiyede de aynı model olarak dağıtımı var
(link)

ama diyelim ki markamız carraro

adamların sitesi, şöyle bir trekking/tur bisikleti buldum, ismi azimut mu ne
(link)
türkiyedeki sitesinde bu bisiklet tabi ki yok, pek çoğumuzun bildiği gibi manisada azimut değil de meşhur sportive serisi üretiliyor çünkü

yahut, copy paste ettiğiniz yazıda şöyle bir bölüm var
"The model peak, looms in the titanium-carbon high-end bikes are produced entirely in Italy. "
Adamların sitesinde yol bisikletlerine bakıp karbon kadro üretimi de yaptıklarını gördüm, güzele benziyor.
(link)
türkiyede karbon kadro yol bisikleti üretmiyor, tahminimce kar marjını vs beğenmediği için o yazıdaki -high end- bisikletlerden üretmiyor. orijinal sitesindeki (link) gibi bisikletler falan da bizimkilerden alakasız tabi ki.

bianchiye de bakalım. adamların sitesi şöyle
(link)
ne hikmetse listede türkiye yok, enteresan.
birkaç ülkeye bakalım, aynı modeller bianchi tarafından üretilip satılıyor, rastgele bir bisikleti seçtim
global site
(link)
italyan site
(link)
ingiltere
(link)

türkiyede ise bianchi isim hakkıyla touring 800 serisi diye bir seri üretmeye karar verilmiş. yani atıyorum almanyadaki, italyadaki, japonyadaki vs bir adam bu camalonte mi ne modelini internetten görür, beğenir, alır ve biner ama touring 800 ü gösterirsin, bu ne la diye tepki verebilir.

lumberjack diye ayakkabı markası var bildiğimiz. adamların sitesinde de çok afilli laflar var;

"45'li yılların başında, İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alan Verona şehrinde, küçük bir ayakkabı imalat atölyesinde üretime başlayan Antonini kardeşler, kısa bir sürede büyük başarılara imza attılar. Önce Kuzey İtalya ve Almanya piyasasına satış yapan Grup, 50’li yıllarda ürettiği iki delikli çocuk ayakkabısı bir klasik haline gelmeyi başardı. 70’lerde Antonini kardeşlerin kuzeni İvo Antonini’ye bırakılan firma, vizyoner bakış açısıyla uluslarası boyutlara taşındı.
Lumberjack, Ivo Antonini’nin 1979 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı bir iş gezisi sırasında Kuzey Amerika’da yer alan doğa parklarındaki vahşi hayat tarzından esinlenmesi ile doğdu. Buradaki vahşi yaşam tarzı zorluklara daha güçlü cevap verebilmeyi ve rahatlığın ön planda olmasını gerektiriyordu. Orman adamı anlamına gelen markanın kalın tabanlı sarı orman muhafızı modeli en çok satan modeli oldu.

Dünyanın sevdiği marka Lumberjack, bugün yüzlerce modeliyle bütün dünyada milyonlarca kişinin vazgeçemediği bir marka konumunda. 2012 yılında Ziylan Grup çatısı altına giren ve yenilenen Lumberjack, Ziylan Grup’u global arenada temsil ediyor. " falan filan

e bunları 2012de ziylan grup satın aldı, hani flonun sahibi. italyada da bizim made in turkey ayakkabılarla aynı ürünler mi üretilip satılıyor bilmiyorum ama eskinin o lumberjacki şimdi raflarda yine ziylanın markalarıyla aynı kalitede bir ayakkabıya evrildi. yani lumberjack markası artık kinetix gibi bir marka, ziylanın çakma docker's ları gibi bir şey. (docker's diye bir marka var, bir de ziylan grubun yine isim hakkı mı, çakma mı bilemeyeceğim "docker's by gerli" diye bir markası var) neyse olay budur, benim markam böyle şahane marka diye tribe girmenin manası yok, herkese keyifli pedallamalar.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
"Benim markam böyle şahane marka diye tribe girmenin manası yok"

Benim de bütün anlatmak istediğim buydu zaten ☺

Reçber

Üye
Tepki
12
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Baran Yüksel Güneysel
Bisiklet bence de çok güzel, hayırlı olsun, pişman olmazsın aldığına, fakat şunu merak ediyorum: Ömür boyu kadro garantisi nedir? Bu kapsamda ne sunuluyor? Uzun yıllar sonunda kadroda herhangi bir kırık veya çatlak oluşursa kullanıcı hatası olmadığı koşulsuz kabul edilerek tamir mi ediliyor? Veya yıllar öncesine ait kadro yeniden üretilerek kullanıcısına mı gönderiliyor? Ömür derken bisikleti alan kişinin ömründen mi bahsediliyor?

• Beğen
Tepkiler: poet

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
hayırlı olsn güle güle kullanın.
bu arada manzara tam olarak neresidir? çok gzl gözüküyor. gitmem lazım :)

Brkyicrkli

Üye
Tepki
0
İsim
Berkay icirikli
Bisiklet
Carraro
Slm bende carraro cr race 052 almayı dusunuyorum nasil onerirmisiniz

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Quick 5'lerdeki eski modellerde daha kalın lastik kullanılıyor. Bence daha kullanışlı olur 35 ya da 38'lik. Tavsiye ederim.

AbdülkadirArtan

Aktif Üye
Tepki
318
İsim
Abdülkadir Artan
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.