Sonbaharda ÇATALCA bir başka güzellllll....

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
böyle başladı

Sonbaharın kapımızı çaldığı,soğukların yavaş yavaş kendisini hissettirdiği yaklaşan kışın habercisi olarak yerlere dökülen sararmış yapraklarla birlikte harika bir pazarı hep birlikte geçirmek adıan eğlenceli bir organizasyonla tekrar karşınızda olmanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz.

İlk çatalca turumuza gelenler bilirler yolun ve ortamın ne kadar güzel olduğunu doğanın yanımızda bizle birlikte olduğunu,asfaltı hissetmenin verdiği mutluluğu hep birlikte yaşadık .

Yol boyunca asfalt yoldan gidilecek olup yanınızda sularınızla birlikte aperatif yiyecekler almanız tavsiyesinde bulunarak,yine yol boyunca belli noktalarda bakkal tarzı yerlerde mevcuttur.

Rotamız:Beşiktaş-eminönü-eyüp-alibeyköy-kemerburgaz-göktürk-karamandıra-ihsaniye-tayakadın-boyalı-kızılcaali-örcünlü-kestanelik-oklalı-subaşı-gökçeali-çatalca (isteğegöre inceğiz mağaralarına rehber eşliğinde turumusu değiştirebiliriz......

Buluşma ve toplanma yeri:Beşiktaş meydan (her iki yaka içinde)

Toplanma Saati :07:30

Hareket saati :08:00

Tarih : 09.11.2008 PAZAR

Hava durumuna gelince mevsim normallerinde olacak ilerliyen dakikalarda net olarak bildirilecektir.

Şehirler arası sürüşü olacağı için tüm katılımcı arkadaşların kafa lambası,far,ışıldak,arka stop’larla birlikte ayrıca KASK ve eldivenle sürüş keyfini daha güvenli hale getirmeleri ayrıca pompa ve yama takımlarınıda hazır olarak bulundurmaları için önlem almaları rica olunur.

herkese iyi eğlenceler dilerim...

diyerek duyurumuzu yaptıktan sonra gezimizi keyifli bir biçimde bitirdik ve katılımcıların yorumları ile size aktarayım.

Mert’ten

Selam Grup,

hep birlikte gerçekleştirdiğimizzz Gezimize A.Y sında buluşarak başladıık 07:15 vapuru ile karşıya geçiş sonrası,AV.Y sında ki dost ve arkadaşlarımızla buluşarak,08:30 hareket ettiik Haliç istikametinden Alibeyköy,Kemerburgaz,Kırklareli istikameti derrrken Çatalca'ya saparak ilerlerken Sefa arkadaşımız 1 dikkatsizlik sonucu yandan geçen arabanın değmesi sonucu hafif yaralandı daha sonra Niko ben onu bırakıp gelirim diyerek onu yolcu etmek üzere ayrıldı.Biz Önce Çatalca sonra da İnceğiz Mağara sının bulunduğu yere gelerek 120 km lik yolculuğumuzu tamamladık.Orada Beylikdüzü ekibinden 3 arkadaşımız bizi bekliyordu ve onlarla birlikte oturup Niko dan haber bekledik.Amaa sonradan öğrendiğimiz kadarıyla Sefa ile İstanbul'a dönmüşş neyseee biz orada külbastı,küfteee,salata ve ayranlarımızııı lüplettiiiik beaa Yemek sonrası bizden ayrılan arkadaşlarımızı yolcu ederek 20:00 de geçeceek olan trenimiz gelene kadar vakit geçiriip çaylarımızıı daa lüüüpletereeek Gelen Trenimiz ile Sirkeci ardından 22:30 Karaköy vapuru ile A.Y sına geçerek Gezimizi noktaladıık Gezimize katılan,paylaşımda bulunan,güler yüzünü,tatlı dilini eksik etmeyerek,Grup Disiplini içinde pedal basan Tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyoruum Birlikte Nice Renkli ve Keyif dolu Gezilere İnşallah........sevgilerrr

Not: Niko dostuum yağmurda giydiğin yağmurluğum sende kaldııı...Ennn 1 yakın zamanda bana ulaştııır lazııııım beaaa

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

Tufan’dan

evet sonunda evimdeyim...
pazar sabahı çatalca turu na katılmak üzere 06:30 da evden ayrılmıştım ve çatalca turundan sonra ankaraya, ATAMIZIN YOLUNA devam ettiik beylikdüzü ekibiyle... salı sabahı 03:00 de evime vardım
inanılmaz keyifli, doğayla içiçe, müthiş tırmanışlar ve inişlere sahip köy yolları ve geniş asfaltlarla dolu olan çatalca yolu beşiktaştan mağaralara tam 102 km tuttu. bu 102 km o kadar eğlenceli ve keyif doluydu ki (sefanın üzücü kazası dışında) yol boyunca hissetmediğim açlığımı mağaralara varınca hissettim ve köftelerin gelmesini beklerken nasıl dayandım ben bile hatırlamıyorum
beşiktaştan inceğize kadar beraber pedal bastığım her bir arkadaşıma binlerce kez teşekkürlerimi sunup Ankara'ya devam etmek üzere beylikdüzü ekibiyle ayrılmam gerekiyordu ve en az çatalcaya kadar paylaşımlarda bulunduğum insanlar kadar değerli beylikdüzü ekibiyle beylikdüzüne otobüs beklemek üzere pedal basmaya başladım...
buradan gerisini bu başlık altında değerlendirmem sanırım yanlış olur...

o muhteşem çatalca-inceğiz turu için emek veren, güleryüzü ve tatlı dilini eksik etmeyen, bize yol güsteren her bir dostuma tekrar teşekkür ederim...
nice turlara beraber pedal basmak dileğiyle...

Tufan.

Trinity’den

Merhaba,

Yazın Incegiz Magaraları'na yapılan geziye hafta sonunda sehir dısında oldugum icin katılamamıstım...Her ne kadar ertesi gun de zorlu bir parkuru ( Kızılcahamam - Ankara ) devirecek olsam da bu defa kacırmak istemedim bu geziyi ve oradaydım...

Anadolu ve Avrupa Yakası'ndan gelecek olan arkadaslarımızı karsılamak uzere 09.11.2008 Pazar sabahı saat 10:00 'da yola cıktık B.duzunden...B.duzu ekibi olarak bizim magaralara ulasmak icin kullandıgımız yolun sadece bir kısmı cok kotu idi...Biz Hazerfan Celebi Havaalanı'nın onunden gecen yolu kullandık magaralara ulasmak icin...ve sansımıza bu yola yeni mıcır dokulmustu... o kotu yolu bitirdigimizde kol kaslarımızın ve ellerimizin cok fazla agrıdıgını hissettik...

20 kusur kisi olarak bekledigimiz arkadaslarımızın Sefa ve Niko'nun kaza sebebi ile yoldan ayrılmasından dolayı 7 veya 8 kisi kaldıgını gorduk...Yemek icin bekledigimiz arkadaslarımızda gelince basladık lupletmeye.. Kofteler superdi.. Ozellikle yemek sonrası bol sohbet ve muhabbet ettik diyebilirim...

Katılan tum arkadaslara bende kendi adıma tesekkur etmek istiyorum...

Bizim B.duzu ekibinin cektigi tum fotolar Berk'in makinesi ile Berk tarafından cekildigi icin Berkeroooooo bekliyoruz fotoları diyorum...

resimleri birazdan yüklüyorum nedret

Scudo

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Güzel geziydi,Bir dahakine daha dikkatli olcam sports-men mert abimin deiği gibi grup disiplinine alışmam lazım gençlik olur böyle kazalar türk polisi aniden yakalar ;)