Son Osmanlı-Yandım Ali

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
OYUNCULAR

YANDIM ALİ - KENAN İMİRZALIOĞLU
DEFNE - CANSU DERE
ÇUKURÇEŞMELİ OSMAN - ENGİN ŞENKAN
ÇOPUR TALAT - ENGİN YÜKSEL
DOKTOR ŞAKİR - İSTEMİ BETİL
ÇENGEL - MURAT KILIÇ
KELLE - BAYKUT BADEM
ARAP - BÜLENT ÖZKAYA
İSKELET MUSA - MURAT TAYYAR
NADYA - ANNA BABKOVA
JERAR - ÖNER ERKAN
GURO - EMİN BOZTEPE
DİMİTRİ - JOHN BAKER
SCOTT - LEVENT ÖKTEM
MUSTAFA KEMAL - ALİCAN YÜCESOY
KAZIM KARABEKİR - ONUR YAVUZ
ALİ FUAT - ORKUN GÜNŞEN
KOLET - KIM FEENSTRA
HARİCİYE NAZIRI - NAMİ ESATGİL
ERKANI HARBİYE NAZIRI CEMAL PAŞA - HALİL İBRAHİM KALAYCIOĞLU
MİRALAY ESAT PAŞA - TARIK ŞERBETÇİOĞLU
BİNBAŞI AKİF - İLKAY AKDAĞLI
CEVAT ABBAS - CEM MALKOÇ
MUZAFFER KILIÇ - ALPER DÜZEN
KAYMAKAM - KAYA GÜREL
MÜFTÜ - SELÇUK GÜRMERİÇ
MİRALAY - FIRAT DEMİRAĞ
İSMAİL BEY - HALİL KUMOVA
AHMET İZZET PAŞA - MEHMET SOYARSLAN
KARA NECATİ - HASAN YALNIZOĞLU
YORGO - İLKER AYRIK
BENNET - ANTONIO BORGES DE CASTRO
MİŞON - FATİH DOĞAN
BERBERYAN - ŞAKİR DEMİRPEHLİVAN
TEODOR - SELİM MİZRAHİ
ANDON - ATİLLA KARAGÖZ
MARİA - UĞUR DEMİRPEHLİVAN
NİCO - DOĞAN TANK
ALEKO - VOLKAN BAŞ
ALİDİS - AHMET BİLGİN
RUM ŞARKICI KADIN - ZİYNET SALİ
BURGAZLI MEVLİT - CEM CÜCENOĞLU
İNGİLİZ AMİRAL - CHARLES CARROL
BULL DOG CO - AYHAN YIKGEÇ
TOPAL OSMAN - GİRAY KİP
EBE MÜZEYYEN - MUTLU POLAT
GAZETECİ ÇOCUK - AYBERK KOŞAR
BENNET ÇAVUŞ - AZİZ AZMET
YORGO ARKADAŞ - AYTAÇ AĞIRLAR
1.İTTİHATÇİ - HALUK AYVAZOĞLU
2.İTTİHATÇİ - ERGİN DURU
RUM MEYHANECİ - HAKAN DÜNDAR
1.KEFELONYALI - COŞKUN GÜNDOĞDU
2.KEFELONYALI - MURAT GÖKULU
3.KEFELONYALI - CEMİL UYRUKÇU
4.KEFELONYALI - MAHMUT GÜLTEPE
5.KEFELONYALI - VOLKAN ADIYAMAN
PONTUS RUM ÇETECİ - İHSAN GEDİK
1.MEBUS - İSMET ERTAN
VE
RECEP YÜZBAŞI - RAGIP SAVAŞ

YAPIM - Özen Film Filmcilik Ve Sinemacılık TAŞ.
YAPIMCI - Mehmet Soyarslan
YÖNETMEN - Mustafa Şevki Doğan
ESER - Suat Yalaz
FİLM ÖYKÜSÜ - Mehmet Soyarslan
SENARİST - Mehmet Soyarslan-Baykut Badem-Suat Yalaz
UYGULAYICI YAPIMCI - Nöbetçi Yapım-Berna Akpınar-Ömer Can
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ - Zekeriya Kurtuluş
SANAT YÖNETMENİ - Filiz Ekinci-Hakan Dündar
KOSTÜM TASARIMCISI - Nalan Türkoğlu
MÜZİK - Kalan Müzik - Hasan Saltık
MÜZİK KOORDİNATÖRÜ - Mehmet Soyarslan

Film bugün çıkıyor ama ben gideiyorum..

YAPIM - Özen Film Filmcilik Ve Sinemacılık TAŞ.
YAPIMCI - Mehmet Soyarslan
YÖNETMEN - Mustafa Şevki Doğan
ESER - Suat Yalaz
FİLM ÖYKÜSÜ - Mehmet Soyarslan
SENARİST - Mehmet Soyarslan-Baykut Badem-Suat Yalaz
UYGULAYICI YAPIMCI - Nöbetçi Yapım-Berna Akpınar-Ömer Can
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ - Zekeriya Kurtuluş
SANAT YÖNETMENİ - Filiz Ekinci-Hakan Dündar
KOSTÜM TASARIMCISI - Nalan Türkoğlu
MÜZİK - Kalan Müzik - Hasan Saltık
MÜZİK KOORDİNATÖRÜ - Mehmet Soyarslan

Scudo

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Türk sinemasının atağı sürüyor… Bu hafta ikisi Türk sinemasından 3 yeni film gösterime giriyor… Suat Yalaz’ın çizgi romanından sinemaya uyarlanan, başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun rol aldığı başarılı bir dönem filmi olan Son Osmanlı Yandım Ali ve çok popüler televizyon dizisinin sinema versiyonu Emret Komutanım: Şah Mat bu haftanın yerli filmleri… Haftanın tek yabancı filmi Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu ise, yönetmeni ve senaristi Dito Montiel’in yaşamından kesitler sunuyor…

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bisafis.jpg

Bir sıralama yapmak gerekirse:

1. Son Osmanlı Yandım Ali :)
2. Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu :)
3. Emret Komutanım: Şah Mat :mad:

İyi seyirler...

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Karaoğlan serisiyle tanınan usta kalem Suat Yalaz’ın aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanan Son Osmanlı Yandım Ali, İstanbul’un işgal altında olduğu yıllarda Osmanlı külhanbeyi Yandım Ali’nin, Mustafa Kemal Paşa’yla yolunun kesişmesiyle başlayan Kurtuluş Savaşı macerasını anlatan başarılı bir dönem filmi…

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği filmin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Engin Şenkan ve Ukraynalı güzel Anna Babkova rol alıyor… Filmin yapımcılığını Özen Film adına Mehmet Soyarslan üstleniyor…

Ukrayna güzellik kraliçesi seçildikten sonra yıldızı parlayan Anna Babkova’yı filmde Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Yandım Ali’nin sevgilisi Nadya rolünde izleyeceğiz… Yandım Ali’ye aşık diğer kadın oyuncuyu ise, şu sıralarda çok popüler televizyon dizisi Sıla’nın başrol oyuncusu Cansu Dere canlandırıyor… Mustafa Kemal rolünde ise, kamera karşısına Alican Yücesoy çıktı…

Filmin konusu:
İstanbul’un işgal yılları… Düşman donanması Boğaz’a demirlemiş, İstanbul’un üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır… O günlerde Suriye cephesinden dönen Mustafa Kemal Paşa, Boğaz’da düşman gemilerini görür ve ‘Geldikleri gibi giderler’ der!..

Aynı tarihlerde, İstanbul sokaklarında, donanmadan yeni terhis olmuş bir bahriye çavuşu vardır. Tahtacızadeler’in Yandım Ali’si yıllarca cephelerde savaşmış, memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhanbeyidir… Evli bir sevgilisi vardır… Tek hayali biraz para kazanıp sevgilisini kaçırıp, Viyana’ya gitmektir…

Ancak, Yandım Ali’nin yolu bir gün Mustafa Kemal’le kesişince her şey değişir ve Yandım Ali’nin Kurtuluş Savaşı macerası başlar…

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis1.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis2.jpg

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
paylaşım için teşekkürler birde yeni vizyona giren maskeli beşler ırak var sanırım

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Dito Montiel, kendi yazdığı aynı adlı kitabından uyarladığı ve yönetmenliğini üstlendiği A Guide to Recognizing Your Saints / Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu’nda, gerçek yaşam öyküsünden kesitler sunuyor… Filmin ağır topları Robert Downey Jr., Chazz Palminteri, Dianne Wiest, Rosario Dawson ve Eric Roberts… Film 2006 yılı Sundance Film Festivali’nde ‘en iyi yönetmen’, ‘en iyi oyunculuk’, 2006 yılı Venedik Film Festivali’nde de ‘Isvema’ ve ‘eleştirmenler haftası’ ödüllerini kazandı…

Filmin konusu:
Film, Dito’nun ‘ben bu filmdeki herkesi terk ettim’ sözüyle açılıyor… Ardından Dito’nun arkadaşlarını tanıyoruz ve Queens caddelerindeki şiddeti görüyoruz… Onun despot ruhlu ve her zaman sokaklardaki koruyucusu olan arkadaşı Antonio, Nerf, Giuseppe, Mark ve kız arkadaşı Laurie’yle tanışıyoruz… Evde huysuz babası Monty’yle tartışmalarına, annesi Flori’nin ortalığı yatıştırmaya çalışmasına tanık oluyoruz…

Dito, aslında şiddet dolu bu ortamdan pek hoşlanmamaktadır… Okula yeni gelen Mike’la iyi bir dostluk kurar… İkisi de bu kentten ayrılmaya karar verirler… Çalışarak para biriktirmeye başlarlar… Ancak, Mike bu yolculuğu gerçekleştiremez… Dito ise, ailesini ve arkadaşlarını bırakır, gider… Oysa sevdikleri, arkadaşları onun için pek çok fedakarlık yapmıştır…

Dito, yıllar sonra geri döner ve ailesi ve arkadaşlarıyla yüzleşme fırsatı bulur... Dito hala çok sevildiğini anlar...

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis5.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis6.jpg

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu / A Guide to Recognizing Your Saints
Yönetmen: Dito Montiel Oyuncular: Robert Downey Jr. (Yetişkin Dito), Rosario Dawson (Yetişkin Laurie), Shia LaBeouf (Genç Dito), Channing Tatum (Genç Antonio), Melonie Diaz (Genç Laurie), Chazz Palminteri (Monty), Dianne Wiest (Flori), Martin Compston (Mark), Eric Roberts (Yetişkin Antonio), Peter Anthony Tambakis (Genç Nerf) Scott Michael Campbell (Yetişkin Nerf) Senaryo: Dito Montiel (Dito Montiel’in aynı adlı romanından) Türü: Drama Yapım: 2006 ABD yapımı, 98 dk. Gösterim Tarihi: 19 Ocak 2007 (Chantiers Film)

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Televizyon dizisi Emret Komutanım‘ın sinema versiyonu Emret Komutanım: Şah Mat’ın yönetmenliğini Taner Akvardar, başrollerini ise Türk sinemasının en popüler oyuncularından Mehmet Ali Erbil ile Türk sinemasının yükselen yeni yıldızları Sarp Levendoğlu ve Seda Akman paylaşıyorlar…

Hemen her kesimden ve her yaştan sinema seyircisini hedefleyen Emret Komutanım: Şah Mat’ın öyküsünde Levent Kazak’ın, senaryosunda ise Hayal Avcıları’nın imzası bulunuyor. Levent Kazak, O Şimdi Asker, O Şimdi Mahkum, Neredesin Firuze? ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?’nün senaryo yazarı olarak tanınıyor…

Filmin konusu:
Sakatlar Haftası etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü’ne 7 ruhsal özürlü vatandaş bir günlük askerlik yapmaya gelir… Ruhsal özürlü konuklar birer birer Karargah Destek Bölüğü askerlerine zimmetlenmesi ve askerlerin konuklarla uyum sorunları ortalığın karışmasına neden olur.

Böyle bir günde Alay’da herkesin konuklarla ilgileneceğinden emin olan eski ajan Karpov (Mehmet Ali Erbil), can düşmanı olarak kabul ettiği Levent Üsteğmen (Sarp Levendoğlu) ile geçmişteki hesabını kapatmak için aynı günü seçer. Alay’da istediği sonuca ulaşamayan Karpov ne pahasına olursa olsun Levent Üsteğmen’den intikamını alacaktır.

Karpov’un kararlılığı ve acımasız planlarına, konuklar ve askerlerin yarattığı kargaşa da eklenince Levent Üsteğmen için tehlike giderek artmaktadır. Çözüm için iki subay Levent Üsteğmen ve Deniz Yüzbaşı (Seda Akman) kolları sıvarlar…

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis3.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis4.jpg

Emret Komutanım: Şah Mat
Yönetmen: Taner Akvardar Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Sarp Levendoğlu, Seda Akman, Hamdi Alkan, Ahmet Mümtaz Taylan, Dost Elver, Cengiz Küçükayvaz, Durul Bazan, Ufuk Özkan, Orçun Kaptan, Can Kahraman, Melda Gür, Hakan Meriçliler, İsrafil Köse, Mehmet Kurt, Ferdi Kurtuldu, Bora Karakul, Mustafa Üstündağ, Cenk Tunalı, Serkan Kuru, Nil Erkoçlar, Rıza Kocaoğlu, Mert Yavuzcan, Damla Debre, Leyla Kömürcü, Mehmet Ulay, Naci Taşdöğen, Furkan Kızılay Senaryo: Hayal Avcıları Öykü: Levent Kazak Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay Sanat Yönetmeni: Tolunay Türköz Türü: Komedi Yapım: 2006 Türkiye yapımı Gösterim Tarihi: 19 Ocak 2007

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@bedo
Maskeli Beşler: Irak geçen hafta gösterime girmişti... Film geçen yıl gösterilen Maskeli Beşler İntikam Peşinde'nin çok tutulması üzerine çekilen bir komedi... Filmin başrollerinde Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz ve Atilla Sarıhan rol alıyor... İlk filmde rol alan Memet Ali Alabora, yerini Atilla Sarıhan'a bırakmış... Filmin yönetmen koltuğunda ise yine Murat Aslan oturuyor… Kahramanlarımız bu kez Irak’daki bir petrol rafinerisini ele geçirip, Amerikan askerlerini rehin alıyorlar…

Maskeli Beşler: Irak, müzikleriyle de ilgi çekiyor.. Zara filmde Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme ve Şad Olup Gülmedim adlı parçaları söylerken, Muazzez Ersoy da Orhan Gencebay’ın Sevemedim Karagözlüm adlı parçasını seslendiriyor… Cem Karaca’nın ünlü şarkısı Bindik bir Alamete Gideyoz Kıyamete ise film boyunca sürekli fonda yer alıyor…

Filmin konusuna gelince... Ülkemizin Kuzey Irak Petrolleri üzerindeki hakkının yendiğine inanan Maskeli Beşler çetesi, Amerikalılar’ın kontrolündeki bir petrol rafinerisindeki bir petrol dağıtım tesisine operasyon düzenlemeye karar verirler… Kahramanlarımız Komutan Bahattin, Tezcanlı Tezcan, Onbaşı Kamil, Sakar Zeki ve takımın yeni üyesi Laz Recep, ani bir gece operasyonu ile tesisi ele geçirirler… Amerikalı askerleri rehin alıp, Türkiye’ye giden ve ikide bir kesilen petrol boru hattını yeniden açarlar…

Böylece askerlerimizin Irak’ta maruz kaldığı ‘çuval olayı’nın rövanşını da, Amerikan askerlerini önlerinde diz çöktürerek almış olurlar… Aslında bütün bunlardan sonra bir beklentileri yoktur ama, Şaşkınbakkal ve Topkapı da iki benzin istasyonu ile ödüllendirilmek pek de fena sayılmazdı… Ancak, bu eylem bir anda bölge yerel güçleri ile Türkiye ve Amerika arasında uluslararası bir krize yol açar… Türk Dışişleri’nden bir Müsteşar ile Amerikan elçisi Maskeli Beşler ile görüşmeye gider… Ama kahramanlarımız, kolay kolay pes edecek gibi değillerdir…

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis7.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j221/ssatir/forum/bis8.jpg

Maskeli Beşler: Irak
Yönetmen: Murat Aslan Oyuncular: Şafak Sezer (Tezcanlı Tezcan), Peker Açıkalın (Komutan Bahattin), Cengiz Küçükayvaz (Onbaşı Kamil), Melih Ekener (Sakar Zeki), Atilla Sarıhan (Laz Recep), Erdal Tosun (Üçkağıtçı Peşto), Cezmi Baskın (Bölge Ağası), Durul Bazan (Peşto’nun yardımcısı), Tatyana Tsikeviç (Angela), Charles Carrol (Amerikalı Binbaşı), Burak Öncü, Ali Atıf Bir, Ceyhun Yılmaz, Hamit Haskabal Konuk oyuncular: Savaş Ay, Hakan Ural Senaryo: Murat Aslan Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay Sanat Yönetmeni: Mustafa Ziya Ülkenciler Türü: Komedi Yapım: 2006 Türkiye yapımı (Arzu Film-Fida Film) Gösterim Tarihi: 11 Ocak 2007

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
çok teşekkürler filmin konularını ve paylaşım için

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
vizyona yeni giren türk filmleri gerçekten güzel.paylaşım için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: bedo
Tepki
3
3. Emret Komutanım: Şah Mat :mad:

İyi seyirler...

Yazmışsın ama Emret Komutanım Şah Mat filmine acaba neden kızma simgesi koydun??:rolleyes: :rolleyes:

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@ALESİ

Yazmışsın ama Emret Komutanım Şah Mat filmine acaba neden kızma simgesi koydun??:rolleyes: :rolleyes:

Valla her üç filmi de izledim ama, Emret Komutanım'ı beğenmedim... Televizyonda izlediğim bazı bölümleri filmden daha güzeldi diyebilirim... Zaten sıralamayı da ona göre yaptım... Ama zevkler değişebilir... Belki de siz beğenebilirsiniz...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Süleyman abi verdiğin güzel bilgiler ve paylaşımın için teşekkür ederim.

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Bana da Emret komutanım şah mat biraz acayip geldi.Dizilerin filmlerini çıkarma modasına Emret komutanımda katılmış.