Sol diz kapağında şiddetli acı

emirozturk

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Emir
Bisiklet
Merida
Kendine teşhis koyacak doktor derken ben mr ı kendim değerlendirmiştim sağ sol dizi ondan temiz demiştim :) yanlıs anlasılma olmasın

kullanacağım ilaçlar bunlar yaklaşık 1 ay kullanılacak.
IMG_4213.JPG
IMG_4210.JPG
IMG_4211.JPG
IMG_4212.JPG

Bu arada bilen yokmu acaba Hayta Bisiklettekiyle Çağrı terzioğlunun bikefit aynı değil mi aradaki fiyat farkı nedir ?

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emirozturk
Vallahi ömer ne ara başladı senden duydum çağrı tecrübeli ömer nasıl bilmiyorum

@emirozturk
İlaçlara baktım tip 2 kollajen Benim kullandığım kartix türevi ama benimkinde olan bunda yok bunda olan benimkinde yok bazı içerikleri aynı ama sanki retendo ile birlikte daha iyi. Bence sürekli devam edilebilecek ürünler özellikle bizim gibi sürekli bisiklet süren sporcular için. Benim kullandığımda glukozamin var boswellia var kesinlikle faydalı

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
@emirozturk
"Agriyan yerden kan alinip" yapilmiyo sizin islem normal kolunuzdan kan alinip serumu ayristiriliyo ve eklem icine veriliyo serum icindeki maddeler iyilestirmeyi hizlandiriyo. Tekrar gecmis olsun kisa surede iyilesirsiniz umarim

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@emirozturk

Terzioğlu Retül bike fit yapıyor. Bir takım ölçümler sonucu bilgisayar programlarıyla uygun açıları buluyor ve ayarlıyor.

Hayta Retül fitting yapmıyor. Nasıl yapıyor bilmiyorum. Kendisi eski bir yarışçı olarak tecrübesini kullanıyordur.

Ben Terzioğlu'na yaptırdım. Öncesi ve sonrası dağlar kadar fark oldu. Öncesinde bisiklete binmediğimi anladım. O yüzden yaptırmanı tavsiye ettim.

@soneryen

Glukozamin kullanma, kanıtlanmış bir faydası yok.

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@clubber
peki ne kullanmalıyız. Sürekli bisiklet sporu ile ilgilenenlerin magnezyum, glukozamin gibi takviyeler kullanması dizler için faydalı deniliyor. Yıllardır böyle biliyoruz. Sen şimdi kullanma dedin aklım karıştı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@soneryen

Magnezyumun faydaları biliniyor aşırıya kaçmadan kullanılabilir. Ama glukozaminin kanıtlanmış bir faydası yok. Bunu bana diz ameliyatımı yapan ortopedist açıkça söyledi.

Veteriner köpeğime glukozamin verdi. Bir ay verdim hiç bir faydasını görmedim. Sonra çinko vermeye başladım köpeğimin enerjisi arttı.

Mesela çinko alabilirsin.

Glukozamin satmak için medyada haberler uyduruyorlar.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Glukozamin tek başına yeterli etkiyi göstermiyor.
(link) yazımda bu konuya değinmeye çalışmıştım..

IMG_20170512_215846.jpg

Üç ay kullanıp bir ay ara veriyorum,çok yararını gördüm..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cazci
benim kullandığım kartix te de bunun üzerinde yazanların aynısı var.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Benim de sol diz kapağımda birden bire şiddetli bir ağrı olmuştu hatta en az 1 ay çilesini çektim ama sonunda geçti. Denemediğim yöntem kalmadı, soğuk kompres, krem, egzersiz vs. Tavsiyem kesinlikle bisikleti bırakmamanız ancak yüksek kadansla fazla zorlamadan sürülmeli. Dizlerin hiç çalışmaması daha kötü yapıyor. Bir de diz bantları da işe yarıyor gibi. Sürerken biraz rahatsız ediyor ama ağrıyı acıyı önemli ölçüde azaltıyor. Benim deneyimlerim bu şekilde.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
MSM enflamasyonu azaltan bir madde. Enflamasyon azalınca ağrıların geçmesi ve kişinin daha konforlu hissetmesi doğal bir durum. Ama önemli olan o enflamasyonu yaratan sebebi ortadan kaldırmak gerekir.

Glukozamin'in faydası kanıtlanmamıştır. Glukozamin + MSM alacağınıza tek başına MSM de alsanız aynı etkiyi hissedeceksiniz. Hapın içine glukozamin ekleyerek fiyatını şişiriyorlar. Başka bir faydası yok. Yani plasebo etkisi.

Enflamasyon: mikropsuz iltihap.

Bunların yerine çinko hapı alın. Çinko hapı da enflamasyonu azaltıyor ayrıca başka faydaları var. O başka faydalarını alınca görürsünüz. :) Üstelik çok daha ucuz.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@clubber
hangi çinko hapı mesela tam olarak faydalarını yazarsanız onuda başka bir saatlerde alıp kullanayım. Yan etkileri yokta tabi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@soneryen

Ben Solgar'ın çinko hapını kullanıyorum. Faydalarını kullanırsanız anlarsınız. :) Yan etkisi yok çok temel bir mineral.

Hatta geçenlerde bir doktorun makalesinde herşeyi bırakın sadece çinko alın diye okudum. Doğru yolda olduğumu düşündüm.

Ben bunu nasıl keşfettim?
Geçen yaz 2 ay Fransa'da kaldım. İkinci ayımda bir midyeci keşfettim. Hem fiyatı ucuzdu hem de lezzetliydi. Yeşil salata ile akşamları midye yemeye başladım. Hergün de bisiklete biniyorum. Az da olsa sabahları kalkarken kas ve eklem ağrıları oluyor. 4 gün üst üste mideye yedikten sonra sabahları ağrısız uyandığımı farketttim ve performansım arttı. Biniş mesafelerim uzadı. Bana ne oldu diye düşünürken midye yediğimi hatırladım. Araştırınca midyenin içindeki çinkonun fayda edebileceğini düşündüm. Türkiye'ye dönünde midye yeme imkanım olmadığından çinko hapını denedim. Ve aynı etkiye yakın etkiyi yakaladım. Mesela her kış soğuk algınlığı olurdum. Bu kış soğuk algınlığı olmadım. Bir defa burunum akar gibi oldu sonra geçti. Bunu da çinkoya bağlıyorum.

• Beğen

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hastalık yoktur,hasta vardır.Bunun anlamı kişinin tüm özellikleri:Biyo-Psiko-Sosyal açıdan farklılıklar gösterir.
Uzman hekimin doğru teşhisi ve tedavi süreci de kişiden kişiye çok değişkendir.
Yorumlarımız kendi olumlu deneyimlerimizi paylaşmakla sınırlıdır.
Önerilerimizin genel-geçer doğrular gibi algılanmaması için bir tedavi yada takviyeyi yüceltip bir başkasını tu ka ka yapmak etik bir yaklaşım olmaz..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cazci

Glukozaminin faydası kanıtlanmamıştır. Bu cümle ile kendi tecrübemi değil doktorun söylediğini paylaşıyorum. Doktorlar ellerindeki tedavi protokollerine göre tedavi ederler. Kafalarına göre tedavi uygulamazlar. Bundan Glukozaminin her hangi bir tedavi protokolünde yeri yok diye anlamak zor olmamalı. Glukozamin tamamen kulaktan kulağa şehir efsanesine dönmüş durumda. Üstelik fiyatı da çok yüksek.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaş hala ısrarla aynı bakışı savunuyorsun.Alıntı yaptığın iletimi ve tedavi sürecimi yeniden okuyup bana yararını anlayıp,forumu takip edenleri hekim ve sağaltım sürecine olan bakışını kendi deneyimlerine göre yanlış yönlendirmezsen sevinirim.
Burası öznel deneyimlerin genellenmesi,herkese yaygın kullanımı yada yasaklanması gibi bir önermenin savunulacağı bir yer değil.
Kişiler doğru hekim ve tedavi ile hangi süreçlerden geçeceğine kendisi karar verir.Sana ya da bana şifa olmuş bir şey başkasında aynı etkiyi göstermeyebilir.
Yeterince açık ifade ettiğimi düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Luccini

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@emirozturk

İç taraf Ağrıyan dizinizden taraftaki Kal'iniz'in uç kısmını biraz dışa doğru çevirin çok çevirirseniz dış kısmı ağrır o yüzden az çevirin, (Ayağınızın pedalda normal duruşunda her iki tarafada 1cm oynama payı olacak, yol kali kullanıyorsanız 6-9mm açılı olanları tercih edin..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cazci

Yanlışı savunan sensin. Faydası kanıtlanmamış maddeleri insanlara tavsiye ediyorsun.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilgiye ulaşmak kolay,deneyimler çeşitli.
Sabit fikir ve ısrarcılık ise bu çağa yakışmayan bir saplantıdır.
Çinkolardan üçünü toplayıp tombala yaparsın belki:koptum:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cazci

Sabit fikir sizinki. Kanıtlanmamış tedavi yöntemlerini önermek nasıl bir bilgidir? Kanıtlanmış tedavi nedir onu öğrenmekle başlayın.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu yeterince kirleterek, okuyanları laf ebeliği ve didişmeyle meşgul ederek sonuca vardırmak mümkün olmuyor.
Bu forumda derdine deva arayanların bir kısmı benim gibidir,bir kısmı da senin gibi.Bazıları dermansız dertler içindedir.Şifa
bulabilen de var , bir çok yol-yöntem-tavsiyeyi denediği halde toparlayamayan da.
Ben diş çektirmek için berbere gitmiyorum.Uzman olanın önerdiği bende işe yaradı.Doğru hekime denk gelinip doğru proses uygulanırsa şayet bunlar oluyor.
Başka da ileti yazmayacağım.
Herkese esenlikler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Luccini