Sokak köpeklerini neden toplamıyorlar?

RAGO

Üye
Başlık
0
Tepki
21
İsim
RAGIP
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hızlı olan herşeye tepkililer motorsiklet normal araçlar kısaca sen koş sana da havlarlar sakin olana pek bulaşmıyorlar sonuç olarak hayvanlar hıza karşı :kedicik::D

• Hahaha
Tepkiler: OmerKa ve :DDD

bisikletgundemi

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
1.005
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Batıkent’te bir grup sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili olayda üç kişi hakkında “sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme” ve “çevreyi kasten kirletmek” suçlarından en az 5 yıl 4’er ay hapis istemiyle dava açtı."

Başlık
2
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Köpekleri eğitmek diye düşünüyordum,yeterli değil, okullarda ''bitkiler ve hayvanlar'' diye bir ders olmalı. Bütün köpeklere kimlik ve eğitim verilmeli.150,000 köpek var sanırım tahmini ülkede. Ne kadar zor olabilir ki.

Cuneyt Erkman

Forum Demirbaşı
Başlık
4
Tepki
762
Bisiklet
Salcano
bugün itibariyle amerikanın kaliforniya eyaletine bağlı sen bernardino şehrinin hayvan barınağı kapatıldı. bu esnada orada ikamet eden bütün sokak hayvanları uyutuldu ne twitter ne başka biryerde haber geçti nede mahkemelere hayvanseverler akın etti

• Beğen
Tepkiler: Triban

bisikletgundemi

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
1.005
@Cuneyt Erkman

Bu bilgiler doğru değil.

Evet, barınak kapatılıyormuş, gerekçesi de mali sıkıntılar olarak gösteriliyor.

Hayır, orada ikamet eden hayvanlar uyutulmadı, hepsi Riverside barınağına naklediliyor, çünkü onların imkânları daha genişmiş.

Hayır, haberi yazıldı, olay zaten uzun süredir konuşuluyor tartışılıyordu, hayvan hakları savunucuları da bu tartışma sürecine dahildi ve barınağın kapatılmasına karşı olduklarını hâlâ beyan ediyorlar.

Hem belediyenin hem de aktivistlerin savundukları çözümlerin doğruluğu yanlışlığı tartışılabilir ama durum yukarıda anlatılandan çok farklı. Aşağıdaki habere ulaşmam bir dakikamı almadı.

Doğruluğunu araştırmadan paylaşmayın böyle sansasyonel şeyleri lütfen.

Bu da Emniyet'in açıklaması.
197549

Son düzenleme:

OnurA

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
179
Bisiklet
Trek
Çöplerini bile düzenli toplamaya geçtiğimiz 10-15 yıl içinde yeni yeni başlayan bir ülkede yaşıyoruz. 35 yaşlarında olanlar çöp dağlarını haftada bir toplanan çöpleri hatırlar.Hayvanlarla ilgili hassasiyet temelli yaptırımları ve kuralları uzun bir süre daha beklemiyorum. Bir diğer mesele de sizin de yazdığınız gibi sahte hayvan sever bencil insanlar. Madem hayvan istiyorsun git sahiplen ama yok cins olacak yavru olacak ki sevgi ihtiyaçlarını köreltecekler farklı olacaklar prestij kazanacaklar. Sorumluluk ağır bastığında ise gidip barınağa bırakacaklar.Bu bencillikle iki yüzlülükle daha çok kaçarız köpeklerden.Hayvanların suçu yok.

OmerKa

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
285
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Ne köpeklermiş adamlar bir susmadı

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Başlık
44
Tepki
5.943
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Cuneyt Erkman

3-4 ay içinde Tayvan'a yerleşmeyi planlayan ve köpek fobisi olan biri olarak bu videoyu görmem...

Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: Özcan ve Triban

muratokan

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
268
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
Kopeklerin saldirisi sonucu agir yaralanan 82 yasinda ki Teyze öldü!!!
1.si hep bana RABB bana diyenler 1 gunluk kazancinizi Hayvanlara yem alarak harcayabilirsiniz...

2.si hicbir hayvan yoktur ki kendisine sevgisini sunan insanlara saldirsin...

3.su RİZKİ VEREN ALLAH c.c tir. Vesile olmak icin cabalamak ise ADAM OLMANİN GEREGİDİR...

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

Triban

Forum Bağımlısı
Başlık
41
Tepki
3.974
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cuneyt Erkman
Bu vurdumduymazlıktan içim bulanıyor..

Cuneyt Erkman

Forum Demirbaşı
Başlık
4
Tepki
762
Bisiklet
Salcano

• Kızgın
Tepkiler: Triban

Türko

Sunroof'a değil gökyüzüne inananlar
Başlık
50
Tepki
3.089
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belediyelerin çoğu gizlice toplu katliama devam etmekteler.

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
5.174
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek

• Beğen
Tepkiler: bisikletgundemi

bisikletgundemi

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
1.005
@ippon

Sokak köpekleriyle bir arada yaşamak istemediklerini beyan eden Ankaralı forum üyeleri bu çalıştaya katılarak hayvan hakları savunucuları ile bu görüşlerinin gerekçelerini paylaşabilir, onlara dehşetengiz hayvan hikâyeleri anlatabilirler :)

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
5.174
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@bisikletgundemi
@Punctum hocam bu çalıştayın takipçisi olmalı bana kalırsa.

Triban

Forum Bağımlısı
Başlık
41
Tepki
3.974
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen gün 15 yaşlarında bir çocuğun arkasından 3 köpeğin koştuğunu gördüm..Önce bir köpek koştu arkasından,sonra 2 köpek daha dahil oldu..Çocuk çok korktu ve kaçmaya başladı..Kaçmaya başlayınca da,kovalamaya başladılar işte..Ben de tam o esnada,bisikletle oradan geçiyordum..İlk saldıran köpek,tam çocuğun kalçasından ısırmak üzereyken,bir bağırdım ki,köpekler anında geri vitese takıp,uzaklaştılar oradan :D
Köpekler ''geldi yine tipini...'' demiş olmalılar:D
Durdum çocuğun yanına..Nefes nefese,şoke olmuş durumda..''Sakın bir daha arkanı dönme'' ve ''bağır'' dedim..
Madem bu sorun kimsenin umurunda değil,bari okullarda çocuklara ''köpek saldırısı'' hakkında ders verilsin..Madem bu köpeklerle yaşayacaksınız ya,bunun dersi de verilmeli..Çocuklar köpek saldırısı hakkında bir şey bilmiyorlar ve içgüdüleriyle hareket edip,kaçmaya çalışıyorlar..
Köpek besleyen,köpek seven,köpekler için canını vermeye hazır kişiler,hadi harekete geçin..Elinizde tasmayla köpek gezdirmeyle olmaz bu işler..

Yukarı Alt