Sokak köpeklerini neden toplamıyorlar?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Batıkent’te bir grup sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili olayda üç kişi hakkında “sahipli hayvanı öldürmek suretiyle mala zarar verme” ve “çevreyi kasten kirletmek” suçlarından en az 5 yıl 4’er ay hapis istemiyle dava açtı."

Scudo

Yucel D Tri

Aktif Üye
Tepki
262
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Köpekleri eğitmek diye düşünüyordum,yeterli değil, okullarda ''bitkiler ve hayvanlar'' diye bir ders olmalı. Bütün köpeklere kimlik ve eğitim verilmeli.150,000 köpek var sanırım tahmini ülkede. Ne kadar zor olabilir ki.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
bugün itibariyle amerikanın kaliforniya eyaletine bağlı sen bernardino şehrinin hayvan barınağı kapatıldı. bu esnada orada ikamet eden bütün sokak hayvanları uyutuldu ne twitter ne başka biryerde haber geçti nede mahkemelere hayvanseverler akın etti

• Beğen
Tepkiler: Triban

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cuneyt Erkman

Bu bilgiler doğru değil.

Evet, barınak kapatılıyormuş, gerekçesi de mali sıkıntılar olarak gösteriliyor.

Hayır, orada ikamet eden hayvanlar uyutulmadı, hepsi Riverside barınağına naklediliyor, çünkü onların imkânları daha genişmiş.

Hayır, haberi yazıldı, olay zaten uzun süredir konuşuluyor tartışılıyordu, hayvan hakları savunucuları da bu tartışma sürecine dahildi ve barınağın kapatılmasına karşı olduklarını hâlâ beyan ediyorlar.

Hem belediyenin hem de aktivistlerin savundukları çözümlerin doğruluğu yanlışlığı tartışılabilir ama durum yukarıda anlatılandan çok farklı. Aşağıdaki habere ulaşmam bir dakikamı almadı.

(link)

Doğruluğunu araştırmadan paylaşmayın böyle sansasyonel şeyleri lütfen.

Bu da Emniyet'in açıklaması.
197549

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Çöplerini bile düzenli toplamaya geçtiğimiz 10-15 yıl içinde yeni yeni başlayan bir ülkede yaşıyoruz. 35 yaşlarında olanlar çöp dağlarını haftada bir toplanan çöpleri hatırlar.Hayvanlarla ilgili hassasiyet temelli yaptırımları ve kuralları uzun bir süre daha beklemiyorum. Bir diğer mesele de sizin de yazdığınız gibi sahte hayvan sever bencil insanlar. Madem hayvan istiyorsun git sahiplen ama yok cins olacak yavru olacak ki sevgi ihtiyaçlarını köreltecekler farklı olacaklar prestij kazanacaklar. Sorumluluk ağır bastığında ise gidip barınağa bırakacaklar.Bu bencillikle iki yüzlülükle daha çok kaçarız köpeklerden.Hayvanların suçu yok.

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Ne köpeklermiş adamlar bir susmadı

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Cuneyt Erkman

3-4 ay içinde Tayvan'a yerleşmeyi planlayan ve köpek fobisi olan biri olarak bu videoyu görmem...

Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: Özcan ve Triban

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
Kopeklerin saldirisi sonucu agir yaralanan 82 yasinda ki Teyze öldü!!!
1.si hep bana RABB bana diyenler 1 gunluk kazancinizi Hayvanlara yem alarak harcayabilirsiniz...

2.si hicbir hayvan yoktur ki kendisine sevgisini sunan insanlara saldirsin...

3.su RİZKİ VEREN ALLAH c.c tir. Vesile olmak icin cabalamak ise ADAM OLMANİN GEREGİDİR...

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Cuneyt Erkman
Bu vurdumduymazlıktan içim bulanıyor..

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belediyelerin çoğu gizlice toplu katliama devam etmekteler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ippon

Sokak köpekleriyle bir arada yaşamak istemediklerini beyan eden Ankaralı forum üyeleri bu çalıştaya katılarak hayvan hakları savunucuları ile bu görüşlerinin gerekçelerini paylaşabilir, onlara dehşetengiz hayvan hikâyeleri anlatabilirler :)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Geçen gün 15 yaşlarında bir çocuğun arkasından 3 köpeğin koştuğunu gördüm..Önce bir köpek koştu arkasından,sonra 2 köpek daha dahil oldu..Çocuk çok korktu ve kaçmaya başladı..Kaçmaya başlayınca da,kovalamaya başladılar işte..Ben de tam o esnada,bisikletle oradan geçiyordum..İlk saldıran köpek,tam çocuğun kalçasından ısırmak üzereyken,bir bağırdım ki,köpekler anında geri vitese takıp,uzaklaştılar oradan :D
Köpekler ''geldi yine tipini...'' demiş olmalılar:D
Durdum çocuğun yanına..Nefes nefese,şoke olmuş durumda..''Sakın bir daha arkanı dönme'' ve ''bağır'' dedim..
Madem bu sorun kimsenin umurunda değil,bari okullarda çocuklara ''köpek saldırısı'' hakkında ders verilsin..Madem bu köpeklerle yaşayacaksınız ya,bunun dersi de verilmeli..Çocuklar köpek saldırısı hakkında bir şey bilmiyorlar ve içgüdüleriyle hareket edip,kaçmaya çalışıyorlar..
Köpek besleyen,köpek seven,köpekler için canını vermeye hazır kişiler,hadi harekete geçin..Elinizde tasmayla köpek gezdirmeyle olmaz bu işler..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen gün ben ve kızım parkta bisiklet binmeye çıktık. bilen bilir incirlipınar parkında köpek popülasyonu fazladır. kızım köpeğin önünden geçti ardından ben geçerken köpek yattığı yerden kalkıp koşarak havlamaya başladı. bak ulen şu kerataya dedim. muhtemelen çocuğu benden korumaya yönelik bir hamleydi.

şehrin meydanı ve civarında da köpekler çokça bulunur. en çok ta zabıta arabalarına ve polis arabalarına havlarken görürüm onun haricinde halkın içinde gayet mutlu mesut yaşıyorlar. denizli halkı sokak hayvanlarıyla uyum içinde yaşıyor. büyükşehir belediyesi de bu işi ciddiyetle ele alıyor.

(link)
(link)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.