Sokak köpeklerini neden toplamıyorlar?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga67
(link)

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ
Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Tolga67
Sıradan bir insandan değil,ışidli/pkklı/fetöcü insanlardan bahsediyorum..Bu insanların niyeti bozuk mu?Bozuk..Şiddete meyilliler mi?Meyilliler..Haliyle devlette,bu insanları tespit ettiği yerde yakalıyor,sorguluyor,hapsediyor..vb
Türkiye sokaklarında sürekli köpekler insanlara saldırıyor mu?Saldırıyor..Bu hayvanlar şiddete meyilli mi?Meyilli..Haliyle devlette,bu köpekleri toplamak zorunda..Aralarında bir tane insana havlamayan köpek olsa bile,devlet hepsini kontrol altında tutmak zorunda..
Bir köpeğin sokakta serbestçe gezmesi ile bir ışidlinin sokakta serbestçe gezmesi aynı şeydir..İkisi de patlamaya hazır bombadır..

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@mehmetsunu

Nedur bu, ne anlamalıyım bundan?

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga67
Uluslararası hukukta bile yeri var. Preemptive strike. Önleyici saldırı. Yani o saldırmadan sen saldırıyorsun. Yani görünür medeni dünyada işler böyle dönüyor. Köpek seni ısırmadan sen köpeği ısırıyorsun. Hem böylelikle haber değerinde oluyor.

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Evet, dün Florya daki PARK gezimde ayrı aralıklarla 2 tanesi daha bana saldırdı. Bitanesini kendi imkanlarımla püskürtmeyi başardım. Ama öteki çok çetin ceviz çıktı. Ve sagolsun etraftan yetişen kisiler beni kurtardı. Bunlara artık bir önlem alınmalı...

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@ahlaksız

Sıradan insan nedur yahu? Sıradan insanı ne diye ayırıp insanı seçmece yapıyorsun diyorum? Sizin o terör örgütü dediğiniz yapıları sıradan insanlar oluşturur, uzaylılar oluşturmaz! ve her "sıradan" insanın bir fetö, bir ışid'li olma ihtimali de vardır. Her insan bir suçlu adayıdır! Sokaklara bak bakalım hergün bir cinayet, hergün taciz, tecavüz, çocuk istismarı, bunları yapanlar nereye üye söylede bilelim onları şimdiden kapatalım? Cezaevlerinde yatan herkes fetöcü mü? ışidci mı? Her insan suça meyillidir, siz insanların suça meyilli olmasını fetö ile ışid üzerinden aklamaya çalışıyorsunuz. Öyle değil sokakta şuan sarhoş olan, uyuşturucu alan, veya kafası birşeylere bozuk olan her insan patlamaya hazır bombadır, hadi gidin engelleyin onları!

@mehmetsunu

İnsan şiddetinden örnek verip, hayvanlara önlem alınmalı diyorsunuz ne güzel :) insanın seni ısırıp ısırmayacağını da ön görebiliyor musun?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Tolga67
Sevgili Tolga;Suça karışmadığı halde,ışid sempatizanı birisini polisler tutuklayabilir ama suç işlememiş bir insanı polisler tutuklayamazlar..Sıradan insan dediğim,bir suç örgütü ile bağı olmayan insan..
İnsanın şiddete meyilli olması ayrı konu..Şiddete teşvik edici bir topluluğa insanın katılması ayrı konu..

Yeni bir haber;

Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı Yaralı genci havaya ateş açan esnaf kurtardı
186231
(link)

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga67
Dostum ne yapalım ama gercekler böyle. İnsan türü vahşi değildir demiyorum. İnsanda özünde bir hayvan olduguna gore oda vahşidir. Diğerlerinden farkı bunu daha cicili bicili zarflarla sunabilmesi estetiksel hale sokabilmesidir: savaş. Şimdi hadi bir brayn storm yapalım birlikte, evrimsel süreçte kopekler daha ileri bir merhale katedip doğal seçilim sonucu insan denilen türden daha üstün hale gelselerdi ama tiplerini ve alıskanlıklarını muhafaza ederek. Yani bir tür maymunlar cehennemi düşün. O zaman belki aralarında şöyle muhabbetler geçecekti. "Getirin lan şuradan az yağlı bir iskandinav ırkı insan. Paraya kıydım akşam rakı ile birlikte ziyafet" var. Yani onlar bizi yerken aralarinda bazı insanseverlerde "ay canım aşkitom insanlara kıymayalım onların derilerinden patilerimize ayakkabı yapmayalım" demiyeceklerdide. Yani bir düşün bugün trump lı bir dünyayımı yoksa ışid in egemenliginde bir dünyayımı tercih edersin.

• Hahaha
Tepkiler: Triban

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@mehmetsunu

İyi ama komplo teorileriyle, fal bakmalarla, niyet okumalarla bu iş olmaz ki. Farzı misal birileri senin hakkında ön yargılı ve çok kötü şeyler düşünüyorlar hakkında, oysa senin o düşünülen şeyle alakan yok, kendini nasıl hisseder ve nasıl savunursun? Biraz empati yaparsak aslında sorun çok da karmaşık değil. Neden Trump'lı veya ışid'li iki ucu pis değneği seçmek zorunda kalalım, neden böyle bir seçime zorlanalım? Kendi alternatifimizi yaratalım, türüne, ırkına, cinsiyetine bakmadan ezilenden, mağdurdan, mazlumdan yana olalım, zalim, zorba, barbar olmayalım diyorum, yazdıklarımın tüm özeti budur aslında.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Bir insan zeki ama ahlaksız olabilir; ancak, akıllı ve ahlaksız bir insan olamaz. Akıl her zaman iyiyi, hayrı talep eder."

(link)

Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Her zaman yanlarından geçerken sessizce kıvrılıp yatan mahallemin köpekleri 3 gün önce aniden huy değiştirdi. Uzaktan baktığımda yine bana aldırmayacak gibiydiler. Ancak içlerinden birisinin hırlamasıyla hepsi üzerime saldırdı. Forumdan okuduğum önlemlerin uygulamak için bisikletten indim, köpeklerle arama bisikleti aldım ve bu vaziyette yürüdüm. Yine de bana doğru havlamaları bitmedi. O sırada Caddeden geçen bir sürücü halden anladı ve köpeklerle benim arama aracını sürerek köpekleri benden uzaklaştırdı.
Maalesef her zaman tetikte ve tedbirli olmalıyız. Şehrin içinde 8-10 lu gruplar halinde cumhuriyetlerini ilan etmiş vaziyetteler.
10 gün önce ilçe kaymakamımızın başkanlığında, ilçe bürokratları, mahalle ve köy muhtarları, okul müdürleri ve mahalle temsilcilerinin katıldığı güvenlik toplantısında köy ve kenar mahalle muhtarları ilçe kırsalında her cinsten pek çok köpeğin başıboş ve sürüler halinde dolaştığını, bu duruma bir çare bulunması gerektiğini beyan ettiler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

sunu sunu bak sana bi haber bu ülke dünyaya kapalı olduğu için dünyada neler oluyor bilmez ama biliyorsun ben acaip takip ederim rotschild hanedanını ve de rockefeller hanedanını,trump dedinde bak neler oldu son günlerde yav trump hükümeti kapattı yahu ,,hahahahahha
olacak iş değil ,personel maaşlarını alamadı hahahahah
neler oluyor abd 'de
kavga büyük sunu,hemde çok büyük afrika ortadoğu ve de akdeniz enerji kavgası büyüdü kocaman oldu ve hatta mı6 'e pentagon kenyada savaş açtı otel basıldı 21 kişi öldü,kenya ingiltere sömürgesi ,pentagon ingiltereyi uyarmakta 2016 'da bize söz vemiştiniz rotschild hanedanını kovacaktınız dediler,ama ingiltereden kovmadılar öylemi basın oteli öldürün insanları yapan terör örgütü, besleyen pentagon ,bu otel mı6 'in merkezi idi ,,pentagon dünyanın başına beladır daeşi kurdular bak neler olacak şimdi pentagon tehdit ediyor,
ingiltereyi teröre boğarız
rotschild ile ilişkinizi derhal kesin ,yav adamlar savaş açtı sunu ,daha öncede yazdım birinci cephe rockefeller hanedanı dupont ailesi silahcı ve de loocked firması silahcılar yani ve pentagon dünyanın en büyük askeri kuruluşu kime karşı rotschild 'in söz sahibi olan ülkelere karşı ingiltere fransa rusya ve de çin almanyada merkel istifayı bastı yerine krank geldi bu krank bayan pentagonun tarafında ,makronun başı sarı yelekliler ile belada ,makron rotschild 'in bankalarından yetişmiş bi eleman ama pentagon onada savaş açtı kimin yardımı var bu konuda aynen george soros ,kim bu soros sunu eskiden rotschild hanedanına çalışırdı ama pentagon tarafına geçti partnerini sattı çünkiiiiiii silahcıların asla şakası yoktur kennedy 'in beynini uçuranlar pentagon idi bu adamlar ciddi başkanları dahi aynen zımbalarlar derin abd 'ye hiç kimse karşı gelemez derin abd savaş çıkartır milyonlarca insanı öldürür kamboçyada 4 milyon kişiyi öldürdüler ırakta 2 milyon ,,
daeş yaratıldı pentagon tarafından çünki bir neden gerekiyor kaostan düzen yaratır pentagon adamların dünya politikası budur önce kaosu yaratır sonra darbeyi vurur ,artık pentagon israilide tehdit ediyor israil rotschild hanedanın mekanıdır pentagon rotschild hanedanının dünyadaki hakimiyetine son vermek istiyor bu konuda pentagon vatikanıda yanına aldı katalolikler ve pentagon büyük bir cephe oldular ,üçüncü dünya savaşı yavaş yavaş geliyor sunu çok büyük bi süpriz ne olur biliyormusun abd ingiltere savaşı
kenyadaki otel baskının arkasından kraliçenin yaşlı eşine suikast yapıldı aracı takla attı ve jeykıp rotschild 'in eşi odasında ölü bulundu ayrıca rotschild 'e yakın olan güney koreli iş adamı helikopter kazasında öldü neler oluyor sunu söyleyeyim rotschild hanedanına saldırı var finansın devine saldırı var pentagon saldırıyor 11 eylül pentagon saldırısı idi küresel sermayeye karşı derin devlet abd saldırdı .ve aynen pentagon pentagonu vurdu uçak ile değil tomahawk füzesi ile anlıyorsun değilmi,derin abd affetmiyor ve affetmiyecek daha çok suikastlar yapılacak rotschild 'e bağlı zenginler artık tehlikede başta iran ora rotschild 'in kalesi buraya saldırılacak
bize gelince akıllı olalım kurtlar birbirini yerken stratejimizi aynen belirleyelim taraf tutan yanar benden söylemesi ne rotschild 'in menfaatleri nede rockefeller ne pentagon ve de katolikler yesinler birbirlerini yeni dünya düzeni çok sancılı ve kanlı olacak bilanço çok ağır olacak
bu arada trump zavallı nedenmi rotschild ile pentagon arasında sıkıştı çünki
ama son kertede rotschild 'den yana tavır koydu ve pentagon onun için hiç iyi düşünmüyor dünyanın en büyük belasına kimse savaş açamaz o belanın adı pentagondur

(link)

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9
@Kudret Kurtcebe
Yine analizi konuşturmuşsun kudret abi. Yalnız bu günlerde takvim gazetesinemi takılıyorsun bilmiyorum. Böyle bir rekabetten Türkiyenin etkilenmemesi mümkün deģildir. Bu finans politiģe yön veren aile akdenizde üstünlük arayısı icerisinde, birde ipek yolu tren yolu projesi var. Yani biz fransız polinezyasında yaşamadıgımıza göre planların bir yerinde bizede bir rol yazmışlardır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

malesef pentagon ipek yoluna karşı onun için afganistana asker çıkartıldı ,şimdi çine karşı pentagon ingiltereyede,dikkat et iki ülkeyi pentagon fena halde salladı kimi makronu dahada sallayacak sarı yelekliler ile,almanyada pentagon kazandı ,diğer cepheler aynen ingiltere ve rusya ve iran olacak rusyayada sıra gelecekte putin sonrası kıyamet zati,pentagon sermayeyede el attı ,dikkat et rockefeller gibi bir yahudi alesi rotschild yahudi alesine karşı bu ilk kez olmakta rockefeller ile rotschild menfaatleri hep birdi ama şimdi değil ,burada ölenler var bu ölen kişiler saibeli öldüler, pentagon çalışıyor sunu bu dünyanın en büyük askeri kuruluşunun elinin altında korkunç teknolojik silahlar var, şavezi uzaktan kanser yapan pentagondur
iranı vuracaklar sunu içerde karışıklık yapacak pentagon ve hatta pkk saldıracak ,sınırdan bunlar masada ayrıca pentagon yaptırım yaptı irana ekonomik açıdan sıkıntıda halk patlayacak duruma getirildi zati,dikkat et bizdede dolar operasyonları var pentagon bizede saldırıyor ne kadar dayanabiliriz bilemem,dolar seçim sonrası 7 olacak diyenler var göreceğiz ,bu arada çin ingiltere ve rusya eksenine giren karşısında pentagonu görecek ,putin bile itiraf etti biliyorsun dünyanın en büyük askeri gücüne şu anda abd sahip diye sence bu yenilgi değilmi aynen yenilgi iş nükleerde bitmiyor pentagon aynen biliyor petrol fiatlarını bi indirirsem putini sıkıştırırım diyor ,putin bunun farkında karşısındaki pentagonun gücünü çok iyi bilen eski kgb ajanı bilmez olurmu aptal değil yani,
hatırla kamikazeleri ne oldu adamlar bodoslama daldılar uçak gemilerine abd yenildimi asla ne yaptı pentagon dünyanın bilmediği sadece 150 kişinin bildiği atom bombasından stalin bile ürktü yahu bomba patlayınca unutma bunları ..
şu bi kesinki ypg den asla pentagon vazgeçmeyecektir ayrıca pentagon önümüze arap natosunu çıkartacak hazır olalım bu ne demek aynen şu demek arap natosu ve ypg müttefik olacak ypg 'ye saldırır isen aynen arap natosu bize çullanacak arap natosu mısır ,suudi arabistan ve birleşik arap emirlikleri demek buda sıkıntı yaratır ve türkiye ekonomik açıdan daralır savaş demek para demek paran kadar savaşabilirsin yoksa ülke iflas eder ,

abd pentagonu kraliçe ile rotschild ailesine fena halde saldıracak çok fena saldıracak suikastlar şaibeli araç devrilmesi ve az kalsın kaza kurşunu ile kraliçe elizabeth vuruluyordu acaip olaylar olacak sunu acaip
waşhington post gazetesi trump 'a meydan okuyor beyaz sarayda bu gazete nasıl dağıtılır açıkça waşington post derin abd 'in gazetesidir ,trump tehlikede sunu bir kişi yakalandı daeşlı bu adam tanksavar ile vurmak istiyordu beyaz sarayı,fbı yakaladı bu şahsı ,daeş demek pentagon demek sunu vurucu gücü yani sahte bayrak operasyonuna kurban gidebilir trump şu anda trump 'ın yerinde olmak istemem doğrusu

türkiye gücünün ne olduğunu bilecek sunu aksi takdirde ülke parçalanır ,küresel anlamda düzeni biz asla yaratamayız onun için sadece kendi topraklarımızı güvence altına almak için tampon bölgeler ile yetinelim derim
500 milyar dolarlık bir bütçeye sahip olan pentagon ile baş etmek her babayiğidin harcı asla değildir sunu,,

2016 senesinde kenyada basılan otelde bi araya gelenler var sunu ,pentagon sözcüsü aynen ingilizlere şunu dedi biz dedi rotschild ailesini abd 'den kovacağız john kerry unutma bu ismi,,ingiltere derin devleti masada söz veriyor ama uygulamıyor,bu mesaj sence kime oldu aynen pentagon kraliçeye göz dağı verdi senide evinde vururuz bi gün sonra kraliçenin kocası araba kazası geçiriyor ,,,,ingiltere ya rotschild leri şutlayacak ülkeden ya da pentagonun sahte bayrak operasyonlarına kendi topraklarında hedef olacak buda masum ingiliz vatandaşlarının ölmesi demektir hatırla fransadaki daeş saldırılarını

çooook önemli

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben ikna oldum :)

peki sokak köpeklerinin ardında kim var, pentagon mu rotschild mi?

kafamda deli sorular.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bisikletgundemi
senin bu soruna cevabı en iyi mehmet sunu verir,gündemci arkadaş sen hiç köpek besledinmi sen bu soruya cevap ver bakalım ,,

186331186331
186332

konuşma arkadaşım köpek besle köpek
konuşma yan yatıp durma bu forumda
foruma yeni girmişsin bi adet bisiklet ile görüntün yok arkadaşım sen ne iş yaparsın bu forumda

ya mehmet sunu ,şu köpek konuları artık fazla olmaya başladı bu insanlara laf anlatamıyoruz ,boş boş konuşup duranlar var bi gün olsun şu köpekleri besleyelim diyen yok burdan kaç kişi organize olduda sokak köpeklerini besledi anca köpek beni ısırdı ,konuşanlara saygım yok artık kim eylem yapar ise eyvallah ,entel çok bu forumda konuşmaya gelince maşallah yani geçmiş klavyenin başına ahkam kesiyorlar arkadaşım iş yapın iş konuşmayın eylem yapın sokaktaki köpekleri besleyin ,yok köpek kovucu alanlarımı ararsın ,insan bi düşünür ben ne yapıyorum sokak köpekleri için ,burada açılan bu köpek korkusu konularına anında yapıştıracağım mesajları ben aynen savaşırım bilirsin
köpek düşmanlığı yapanlarmı ararsın adam diyorki köpeğe bağırırım oda sana cevabını verir bi güzel ,bi tarafını yamultur oturursun aşağıya sen durumu zati özetledin insanların hatası yüzünden hayvanlar bu halde ,bu havyanları besliyorlar ondan sonra sokağa atıyorlar esas suçlu bu insanlar bunları tesbit edecek emniyet kesecek cezayı bu kadar basit ,,
foruma uyarı konuşmayın,
boş boş oturmayın
hafta sonları köpekleri besleyin ,,
sokak köpeklerini niye toplasınlar lafmı bu şimdi oturun besleyin kim şikayet ediyor ise köpeklerden suçlu odur beslemediği için bu kadar basit ,,

186336

mehmet sunu bu köpeğe kimse yaklaşamıyordu kuzuya döndü gördüğün gibi onu hep besledim neden bana saldırmıyor sence köpek tanır bilir kimin ne olduğunu bilir kendisini besleyene asla saldırmaz neden bu köpek toplanacakmış sokaktan biz insan isek adam isek bu hayvanları besleriz benim artık insana saygım yok köpeklere sonsuz saygım var ,,186336

186338

çerkez seni aynen takip ediyorum hatan ne biliyormusun köpeğe bağırmaktan bahsediyorsun bu aynen hatadır sakın bi daha böyle bi işe kalkışma aynen hata yaparsın köpekleri besleyeceksin bisiklete binenlerin asli görevi budur köpek beslemek bir bisikletçinin görevi budur ,,sen bağırırsan ötekide ondan sonra düşman olarak hayvan seni beller ,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
186342

186343

186344

konuşmayın,,onları besleyin eylem yapın durmayın ,,,

186345

bu avatarın sahibi gündemci arkadaş bi iki resim atta görelim kaç adet köpek besledin bu ana kadar konuşup duruyorsun bu forumda başka ne iş yaparsın anlatta anlayalım seni arkadaşım ..
sunu ne diyorsun bu arkadaş için senin fikrini alalım bakalım

kaç kişi bu forumda köpek besledi tüm foruma bu soru haydi bakalım görelim ,,,

bekliyorum cevaplarınızı kaç kişi besledi ,,,

resim atın göreceğim ispat edin eyvallah derim hadi bakalım ,,

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe sokak köpeklerinin arkasında kim olduğunu bilemem ama önünde senin olduğun aşikar. Ahanda ispatı.

@Kudret Kurtcebe

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

boş duranı asla sevmem
eylem yapanın arkasındayım
boş konuşanın kafasına copu indiririm
tarzım serttir asla affetmem sunu,

senin varmı köpekler ile resmin sunu gardaş görem bakemmmm

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi bu konuda çok romantik düşünüyorsun. Eskişehirde köpekleri besleyen kızı parçalayanda köpekler olmuştur. Birde bu köpek beslediğin fotolar hep eskiden kalma. O günden bugüne köpekler çok bozdular kendilerini kudret abi. Köpekler o bildiğin köpek değil. Sanada saldırmamalarını anlarım bu adamın üzerinde yeterince et yok diye düşünmüş olabilirler. Bu arada hava bomba gibi ve sen konuşmak yerine neden sele yapmıyorsun sorabilirmiyim.

Ben oldum olası köpekleri sevmem. Çocukluğumun geçtiği mahallede iki tane zibidinin hala hatırlarım beyaz renkli köpeği vardı ve beni her gördüklerinde co co co (co köpeğin ismi) bas tut tut tut kiş kiş kiş diye üzerime salarlardı. Canımı zor kurtarırdım. O zaman nerde kimi kime şikayet edeceksin. Bu bende köpek fobisi oluşturdu.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.