Sokak köpeklerini neden toplamıyorlar?

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Kayıt
14 Kasım 2017
Konular
15
Mesajlar
3.069
Beğeniler
13.218
Yaş
36
Şehir
İZMİR
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
@ahlaksız Neyi, nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayabilirsiniz.👍
Sevmesini bilen her bilinçli kişi her konunun çözülmesinde önemli rol oynar.Bu kadar basit
 

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
Sevgili Tolga;şehirler insanların evleridir..Köpeklerin,ayıların,farelerin değil..Şehirlerde köpek,ayı veya fare olması,bu gerçeği değiştirmez..Haliyle şehirlerde insanın borusu öter..Bunu hayvanseverler kabullenemiyor,siz de kabul etmiyorsunuz bunu..
Konunun felsefi yanına girmeyin işte..İnsan kötüdür filan..Buna gerek yok..Konu sokak köpeği..Hepsi bu..
O tarafa girersek,çıkamayız çünkü..Ben var olmaya bile karşıyım..Pesimistin pesimistiyim artık..İnsanı da bana anlatmanıza gerek yok..Sabaha kadar insanın ne kadar sefil bir hayvan türü olduğuna dair,size bir sürü şeyden bahsederim..Buralara girmeye gerek yok..
Ne yazık ki,siz hayvanseverler,hayvanların şehirlerde insanları parçalayıp öldürdüğü gerçeğini kabul edemiyorsunuz..Konumuz bu..Ben sadece bunu işaret ediyorum burada..Yoksa gerçekten ne hayvanlar,ne de insanlar umurumda değil..Tarafsız olmam nedeniyle,bu söylediklerimi de ciddiye almanızı beklerim..Çünkü taraf olandan,objektif olmasını bekleyemezsiniz..
Yapmayın, birde tarafsızım demişsiniz, tarafsızım diyorsunuz ama şehirlerin insanlara ait olduğunu söylüyorsunuz ve köpeklerin şehirlerden soyutlanmasını hapsedilmesini insanlara bırakılmasını savunuyorsunuz. Peki aynı şeyi köyde, ormanlık alanda yaşayan insanlar içinde diyebiliyor musunuz? Orası hayvanların evi kardeşim ne işin var köyde ormanda köyleri boşaltıp şehire geleceksin oralarda diğer hayvanlar yaşayacak bunu diyebiliyor musunuz? Objektif olarak :) Bakın zannımca sizin anlamadığınız yer burası işte, kimin nerede yaşayacağını biz tayin etme hakkını kendimizde görüyoruz neden? Bu sorunun cevabını verebiliyor musunuz? Türcülük derken bundan bahsediyorum, bunun adı türcülük olduğu gibi aynı zamanda devlet erkini kullanarak bu hayvanları şehirlerden soyutlamanın adı da tamamıyla Faşizm'dir! Doğayı diğer canlılardan soyutlayıp kendi türüne ait yer haline getirmeye çalışıyorsunuz.

Diyelim ki Böyle yaparak hayvan türlerini insana zarar veriyor gerekçesi ile şehirlerden soyutladık, peki insanları ne yapacaz? İnsan insana zarar vermiyor mu? her gün bir insan birini öldürmüyor mu? Çocuklar tecavüze uğrayıp öldürülmüyor mu? Hayvanları saldırgan oldukları gerekçesi ile şehirlerden soyutladık, peki şiddete en yatkın olan insanı, insanları ne yapacaz.? Onlarıda şu buraya zarar verebilir ön görüleriyle fal bakmalarla şehirlerden soyutlayacak mısınız objektif olarak? İnsan'da da şiddet potansiyeli fazlasıyla var değil mi onları ne yapacaksanız? Hayvan şiddete meyilli olduğu için onu şehirden soyutluyorsan insan da şiddete meyilli onu da objektif olarak soyutlaman lazım o halde hadi buyrun çıkın objektif olarak bu bilmecenin içinden :) En başından beri sizin anlamadığınız dünyanın en vahşi ve en barbar canlısının insan olduğudur. Hep bunu savunuyorum önce insanın kendisiyle yüzleşmesi lazım. Bir köpeğin başını okşadığın zaman gelir yanına oturur senle yanından ayrılmaz sana zarar vermez. Ama insanı 40 yıl sırtında taşı 41. yıl yere bırak senden kötüsü yoktur :) Gerçi siz bunları, yani insanın ne menem bir tür olduğunu biliyormuşsunuz, ama bildiğiniz halde sizin objektifliğiniz hep insanın rahatına yararına zevkine göre çözümler üretmek ne işse?
- otomatik olarak birleştirildi

Bir felsefe profesörü geldi Bay Keuner'e ve kendi bilgeliğinden söz etti uzun uzun. Bay Keuner onu dinledikten bir süre sonra dedi ki:

"Sen rahat oturamıyor, rahat konuşamıyor, rahat düşünemiyorsun."

Felsefe profesörü öfkelendi ve "Benimle ilgili bir şeyler bilmek istemiyorum, bilmek istediğim anlattıklarımın içeriğiyle ilgiliydi" dedi.

"Anlattıkların içeriksiz şeyler" dedi Bay Keuner, gidişini görüyorum, gidişin dağınık, varacağın erek yok, karanlık konuşuyorsun, konuşman bir aydınlık getirmiyor. Davranışlarını gördüğümde ereğin beni ilgilendirmiyor.
Bertolt Brecht - Bay Keuner'in Öyküleri Sf:11
 
Son düzenleme:
Kayıt
20 Ağustos 2018
Konular
0
Mesajlar
82
Beğeniler
136
Şehir
istanbul
Bisiklet
Trek
Ama çok daha kötü bir özelliğin var.Her zaman yönlendirme yapmaya çalışıyorsun bu konuda dahil her konuda.

Burada bile illa seçeneklerden birini seçmeye yönlendiriyorsun.


Bilinçsiz hayvanseverler var mıdır?Evet vardır ama içlerinde sevgi ve merhamet olan, çözüm için birşey yapmak isteyen herkes eğitilebilir, ortak amaç için yönlendirilebilir.
Çözüm yolundaki en büyük sorun sevgisiz olanlarda.Sevgisiz insanda, hoşgörü ,merhamet gibi evrensel ahlaki değerler yoktur.Bu tarz insanlar ile çözüm üretmek sadece bu konuda değil her konuda zordur.

Yapılacak şey aslında çok basit.Aileden ve okuldan hayvan sevgisi çocuklara aşılanacak.Bu işler kindar nesillerle olacak iş değildir.

Mevcut durumda hayvan sevmeyenler en azından nötr kalmasını bilecek.Çözümsüzlük üretmeye çalışmayacak ,provakatif davranmayacak.Gölge etmeyecekler başka ihsan etmeseler de olur o bile yeter.

Ben mikro ölçekte yani kendi sokağımda yaşadıklarımı yazayım.
Bir sokak düşün 200-250 hane var.Yani yaklaşık 1000-1100 insan yaşıyor.Mahallemizde bir tane hayvansever bir ablamız bir de bizim aile var.Sokaktaki kedicik sayısı sadece ve sadece 10 tane ,hepsinin ismi bile var.2 tane de sevimli köpeğimiz var.Yaptığımız şey çok basit.Belediye veterinerlik işleri ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz(biraz zor ve sancılı bir süreç,yine de buna da şükür) ve sokağımızdaki minik dostlarımızı kısırlaştırıyoruz.Ayrıca es kaza yeni yavrulama olursa sahibinden.com üzerinden sahiplendirme yapıyoruz(bunda da kısırlaştırma yapıyoruz) geri kalan minik dostlarımızı da cebimizden besliyoruz ve aşılarını yaptırarak elimizden geldiğince onları mutlu ediyoruz.Benim isteğim ne olurdu.Her sokakta bizim gibi hem birbirleri ile hem de belediye veterineri ile koordineli çalışan birkaç tane hayvansever olmasını isterdim.Hepsi bu.
Ayrıca çözüm üretmeyen insanların en azından nötr kalabilmesini isterdim.

Herşey bir kenara şunu asla ve asla unutmayın.Bir hayvansever, sokaklarda biçare dolaşan hayvancağızları hiçbir zaman görmek istemez.Bizim isteğimiz ve amacımız bu yalan dünyayı onlar için de yaşanabilir bir dünya haline getirebilmek. Bu kadar vicdani istekleri olan hayvanseverlerİ suçlu göstermeye devam ederseniz size de kocaman bir YUH çekerim.
Ellerinize sağlık ancak ayırdığınız zamana değeceğine ve kullandığınız orantılı açıklamaların yerine ulaşacağına dair ciddi şüphelerim var.

İnsan merkezli kibir sisteminin zehirlediği bilinçler tehlikelidir doğa için,canlılar için,en çokta insanoğlunun kendisi için
 

murat serbet

Forum Demirbaşı
Kayıt
5 Mayıs 2014
Konular
8
Mesajlar
518
Beğeniler
1.889
Yaş
39
Şehir
istanbul
Bisiklet
b'Twin
Şimdi bir önceki yazınıza hiç benziyor mu bu yazınız? " Son günlerde yaygara misali yayılan haberlerden birini paylaşarak altına da, konu çocukları korumaya gelirse kimse hayvan sevgisi dinlemez diye not düşmüşsünüz sanki bugüne kadar hayvana şiddet uygulayanlar hayvan sevgisi dinliyormuş gibi?

"
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu iş çığırından çıkmaya başladı. Olay çocukları korumaya gelirse hiç kimse hayvan sevgisi falan dinlemez. "

Sizin bu yazınız hayvan sever insanları tahrik etmiş olmuyor, benim verdiğim cevap popülizm olmuş oluyor öyle mi? Sizce sizin bu yazınızda çözüme dair herhangi bir kelime cümle var mı? Hayvan sevgisi dinlememenin neresinde çözüm önerisi var? Lütfen izah edin anlayalım? Söz konusu hayvanlar oldumu ben insanlardan yana olma türcülüğünü göstermem.

Sokaklarda hayvanların psikolojisini bozan onları çıldırtan tut tutlarla, kıskıslarla çocuklardır. Birileri karantinaya alınacaksa hayvan sevgisi yerine hayvanları o çocuklara oyuncak olarak sunan aieler alınmalıdır. Kedi, köpek sorunu yoktur insan sorunu vardır. Çözüm hayvanın değil insanın eğitimden geçer. Hayvanları düşmanlaştırmak uyutmak, toplatmak yerine insanalara eğitim verilmesini, insana uygulanan şiddetin cezası neyse hayvana uygulanan şiddetin cezasının da aynı olmasını savunursanız kimse hayvanlara şiddet uygulayamaz şiddet görmeyen hayvanlarda kimseye güvensizlik duyup saldırmaz.

Bende bisiklet kullanıcısıyım mahallenin birinde hergün bir köpek kovalar beni, neden bu köpek arabalara bisikletlere gıcık olur diye düşündüm sonra farkettim ki o mahaledeki çocuklar yakala yakala tut tut, kıs kıs yapıyorlar. Geçen araçların bazıları da bunların hemen yanıbaşından geçiyor yani orada bir can olduğu araçların umrunda bile değil tek dertleri gidecekleri yere 15-20 saniye daha erken gitmek. Sorun bu işte efendim sorun insan, sadece yaşama hakkını kendinde gören ve herşeyin kendi istediği gibi olmasını isteyen dünyayı diğer canlılarla paylaşmak yerine onlara egemen olmayı isteyen insan, sorun insanda hayvanda değil çözüm arayacaksanız insanlar için arayın hayvanlar için değil.
Ben daha önce de benzer bir konuda görüşümü belirttim. Yine aynı şeyleri yazdım. Beni tanımadığınız için yazılan mesajı kötü niyetle anlayan sizsiniz. Belki hayvanlar için kaygılarımı belirtmek için yazdım. Bu hayvanların avukatı siz misiniz? İnsanların içinde hayvanları dövmeyen, onları besleyen koruyan bir tek sizsiniz. Ne iyi insansınız siz. Benim yazdığım mesaj çok net bir soruna parmak basıyor. Sonra da çözüm için gerekli olduğunu düşündüğüm şeyleri yazmışım. Sizin yazdığınız mesajlarda ise konuyu küçümsemek, böyle bir sorun olduğunu kabul etmemek, komplo teorileri, başka konulara sapma vs.
Şehirde yaşamamıza rağmen herkese köpek saldırmıştır. Size bile saldırmış. Demek ki bu bir sorun. Çocuklara saldırınca ölümle de sonuçlanabiliyor. Ayrıca bu hayvanlar sokakta şiddet görüyor, tecavüze uğruyor, aç kalıyor. Bunları verdiğimiz bir kap mamayla gideremeyiz. İnsanları eğitelim diye bir çözümün zaten olmadığını hepimiz biliyoruz. (yüzlerce yıl sonra belki) O zaman ne istiyor buradaki sizin gibi yazan arkadaşlar; karşımdakine forumda öyle laflar sıralayayım ki ben süper insan olayım o da hayvan düşmanı, katil, işkenceci görünsün. Ben hayatımda hiçbir hayvana zarar vermedim. Bundan dolayı popülizm diye nitelendirdim yazdıklarınızı. Çözüm olmasını beklediğiniz çok iyi bir fikriniz varsa onu da destekleriz. Ama öyle bir şey olmadı ki derseniz buraya yazmanız popülizmden başka bir şey olmaz. Ayrıca ben bu forumda hayvanlara kasıtlı olarak zarar verecek kimse olduğuna inanmıyorum. Bisikletçi insan çevrecidir. Hayvanı da insanı da sever. Sakindir, saygılıdır.
 

Kook

Aktif Üye
Kayıt
5 Ağustos 2018
Konular
0
Mesajlar
164
Beğeniler
172
Şehir
Ankara
Bisiklet
b'Twin
Köpek Isırdı :(

Kayseri'de yaşanan olayla ilgili kafa karışıklığı ya da bilgi eksikliği var sanırım. Su konudaki benim yazdığım yazdığım mesajlara bakılabilir.
Adli tıp raporunu okumadım, jandarmaların ve ölen çocuğun arkadaşının yazılı ifadelerini de okumadım. Bu konuda çelişki olduğunu düşünüp elinde bilgi olan varsa yukarıdaki konuda paylaşabilir.
 
Son düzenleme:

haldun31

Daimi Üye
Kayıt
10 Haziran 2016
Konular
2
Mesajlar
294
Beğeniler
865
Şehir
hatay
Adı
haldun e.
Demekki memleketimizde kurumlar kusursuz çalışıyormuş ve bugüne kadar hep yanılmışız.Dağılalım arkadaşlar.Konu kapanmıştır.Bu memlekette ,resmi rapor varsa yolsuzluk ,hırsızlık,uğursuzluk hiçbirşey olmamıştır.bizde hala köpekler öldürdü raporuna inanmıyoruz.ne kadar kötü kalpliyiz.neyse konuya bir mesaj yazmışım .fikrim orda yazıyor.bir aydınlanma yaşadım ve bu anı kaçırmamalıyım.Burda böyle yazıp başka yerde devlet kurumlarının uygulamalarını eleştirenleride kınıyorum :) çünkü hepsi mutlaka bir rapora,belgeye .kanuna ,kararnameye dayanıyordur değilmi.
 

ahlaksız

Forum Bağımlısı
Kayıt
26 Ekim 2017
Konular
25
Mesajlar
1.579
Beğeniler
2.723
Şehir
kudüs
Bisiklet
b'Twin
Yapmayın, birde tarafsızım demişsiniz, tarafsızım diyorsunuz ama şehirlerin insanlara ait olduğunu söylüyorsunuz ve köpeklerin şehirlerden soyutlanmasını hapsedilmesini insanlara bırakılmasını savunuyorsunuz. Peki aynı şeyi köyde, ormanlık alanda yaşayan insanlar içinde diyebiliyor musunuz? Orası hayvanların evi kardeşim ne işin var köyde ormanda köyleri boşaltıp şehire geleceksin oralarda diğer hayvanlar yaşayacak bunu diyebiliyor musunuz? Objektif olarak :) Bakın zannımca sizin anlamadığınız yer burası işte, kimin nerede yaşayacağını biz tayin etme hakkını kendimizde görüyoruz neden? Bu sorunun cevabını verebiliyor musunuz? Türcülük derken bundan bahsediyorum, bunun adı türcülük olduğu gibi aynı zamanda devlet erkini kullanarak bu hayvanları şehirlerden soyutlamanın adı da tamamıyla Faşizm'dir! Doğayı diğer canlılardan soyutlayıp kendi türüne ait yer haline getirmeye çalışıyorsunuz.

Diyelim ki Böyle yaparak hayvan türlerini insana zarar veriyor gerekçesi ile şehirlerden soyutladık, peki insanları ne yapacaz? İnsan insana zarar vermiyor mu? her gün bir insan birini öldürmüyor mu? Çocuklar tecavüze uğrayıp öldürülmüyor mu? Hayvanları saldırgan oldukları gerekçesi ile şehirlerden soyutladık, peki şiddete en yatkın olan insanı, insanları ne yapacaz.? Onlarıda şu buraya zarar verebilir ön görüleriyle fal bakmalarla şehirlerden soyutlayacak mısınız objektif olarak? İnsan'da da şiddet potansiyeli fazlasıyla var değil mi onları ne yapacaksanız? Hayvan şiddete meyilli olduğu için onu şehirden soyutluyorsan insan da şiddete meyilli onu da objektif olarak soyutlaman lazım o halde hadi buyrun çıkın objektif olarak bu bilmecenin içinden :) En başından beri sizin anlamadığınız dünyanın en vahşi ve en barbar canlısının insan olduğudur. Hep bunu savunuyorum önce insanın kendisiyle yüzleşmesi lazım. Bir köpeğin başını okşadığın zaman gelir yanına oturur senle yanından ayrılmaz sana zarar vermez. Ama insanı 40 yıl sırtında taşı 41. yıl yere bırak senden kötüsü yoktur :) Gerçi siz bunları, yani insanın ne menem bir tür olduğunu biliyormuşsunuz, ama bildiğiniz halde sizin objektifliğiniz hep insanın rahatına yararına zevkine göre çözümler üretmek ne işse?
- otomatik olarak birleştirildi

Bir felsefe profesörü geldi Bay Keuner'e ve kendi bilgeliğinden söz etti uzun uzun. Bay Keuner onu dinledikten bir süre sonra dedi ki:

"Sen rahat oturamıyor, rahat konuşamıyor, rahat düşünemiyorsun."

Felsefe profesörü öfkelendi ve "Benimle ilgili bir şeyler bilmek istemiyorum, bilmek istediğim anlattıklarımın içeriğiyle ilgiliydi" dedi.

"Anlattıkların içeriksiz şeyler" dedi Bay Keuner, gidişini görüyorum, gidişin dağınık, varacağın erek yok, karanlık konuşuyorsun, konuşman bir aydınlık getirmiyor. Davranışlarını gördüğümde ereğin beni ilgilendirmiyor.
Bertolt Brecht - Bay Keuner'in Öyküleri Sf:11
Sevgili Tolga;Şehirlerin insanların yerleşim yeri olduğu gerçeğini bile tartışmaya açarak,ne yapmaya çalıştığınızı anlıyorum..Israrla konuyu insanın kötülüğüne filan çekiyorsunuz ama konumuzun bu olmadığını,size ısrarla belirttim..

Şehirdeki her şey,tamamen insan odaklıdır..Hayvanlara,hatta engelli insanlara bile yönelik değildir..21.yüzyıl Türkiye'sinde,engelli insanlar,şehirlerde kendilerinin de yeri olduğunu söyleme derdindeler..Engelli insanı bile dışlayan,normal insanların yerleşim yerlerinden bahsediyoruz..Böyle bir yerde,köpeklerin insanları öldürmesi,tabi ki infial yaratır..Dediğim gibi,her şey insan odaklı yapılmış..Kanalizasyonu,güvenlik güçleri,yolları,evleri..Her şeyi..
Bu şehirlerde hayvanlara yer yok..Hayvanların yaşayabileceği yerler değil buralar..Israrla şehirlerde hayvanların yaşaması gerektiğini savunuyorsunuz ama nasıl olacak bu?
Ben mesela şehirde yürüyüş yapıp,bir ağacın altına oturmak istediğimde,o ağacın altında köpek pisliği görmek istemiyorum..Hadi o kakayı aldınız diyelim,peki çiş yapmıyor mu bu hayvan?Ben niye o ağacın altına oturduğumda,sizin köpeğinizin sidik kokusunu çekmek zorundayım?
Vay,hayvan düşmanı dersiniz şimdi..Hayır,değilim..Siz,bizi hor görüyorsunuz,hepsi bu..Sadece kendinizi düşünüyorsunuz,hepsi bu ama bir toplum içinde yaşadığınızda,sadece kendinizi düşünerek hareket edemezsiniz işte..Diğer insanları da düşünmek zorundasınız..
Bir hayvansever olarak,yazdıklarınız ortada..Benim yazdığım şeylerden hiç bahsetmiyorsunuz..Türcülük,algı operasyonları,o çocuğu köpekler öldürmedi,faşizm filan..Dedikleriniz bunlar..
Ben ne diyorum?Toplum içinde hareket ederken,diğer insanların haklarına/sınırlarına tecavüz etmemeniz gerekir..Ben o Kayseri'deki çocuğun babasıyım diyelim..Bana ne diyebilirsiniz?Benim çocuğumu öldüren köpeklere sahip çıktığınızın farkında mısınız?Çocuğumu öldüren şeyin köpekler olduğunu bile kabul etmiyorsunuz..Böyle bir şey olabilir mi?
Bakın size şunu söyleyeyim ki,daha net anlayın bu konuyu..Avrupa'da ırkçılık revaçta..Niye?Çünkü göçmenler,sürekli terör eylemleri yapıyorlar,sürekli insanların yaşadıkları yerlere göç ediyorlar..Haliyle ırkçılıkta sürekli artıyor..
ETKİ TEPKİ MESELESİ..
Türkiye'deki köpekler de sürekli insanlara saldırıyor ve bunun sonucunda olacak şey şu..Birileri köpeklerin peşine düşecek..Bu kaçınılmaz..Zaten zaman zaman köpeklerin zehirlendiği haberlerini görüyoruz..Bunlar kaçınılmaz..Siz hayvanseverler,böyle havadan/sudan bahsetmeye devam ettikçe,bu soruna bir çözüm üretemedikçe,hayvanseverliğiniz filan havada kalır bence..Gerçekten hayvanseverseniz,bu sorunu önce kabul edeceksiniz,sonra gereken neyse onu yapacaksınız..Ben sizlerde böyle bir şey göremiyorum..
 

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
Ben daha önce de benzer bir konuda görüşümü belirttim. Yine aynı şeyleri yazdım. Beni tanımadığınız için yazılan mesajı kötü niyetle anlayan sizsiniz. Belki hayvanlar için kaygılarımı belirtmek için yazdım. Bu hayvanların avukatı siz misiniz? İnsanların içinde hayvanları dövmeyen, onları besleyen koruyan bir tek sizsiniz. Ne iyi insansınız siz. Benim yazdığım mesaj çok net bir soruna parmak basıyor. Sonra da çözüm için gerekli olduğunu düşündüğüm şeyleri yazmışım. Sizin yazdığınız mesajlarda ise konuyu küçümsemek, böyle bir sorun olduğunu kabul etmemek, komplo teorileri, başka konulara sapma vs.
Şehirde yaşamamıza rağmen herkese köpek saldırmıştır. Size bile saldırmış. Demek ki bu bir sorun. Çocuklara saldırınca ölümle de sonuçlanabiliyor. Ayrıca bu hayvanlar sokakta şiddet görüyor, tecavüze uğruyor, aç kalıyor. Bunları verdiğimiz bir kap mamayla gideremeyiz. İnsanları eğitelim diye bir çözümün zaten olmadığını hepimiz biliyoruz. (yüzlerce yıl sonra belki) O zaman ne istiyor buradaki sizin gibi yazan arkadaşlar; karşımdakine forumda öyle laflar sıralayayım ki ben süper insan olayım o da hayvan düşmanı, katil, işkenceci görünsün. Ben hayatımda hiçbir hayvana zarar vermedim. Bundan dolayı popülizm diye nitelendirdim yazdıklarınızı. Çözüm olmasını beklediğiniz çok iyi bir fikriniz varsa onu da destekleriz. Ama öyle bir şey olmadı ki derseniz buraya yazmanız popülizmden başka bir şey olmaz. Ayrıca ben bu forumda hayvanlara kasıtlı olarak zarar verecek kimse olduğuna inanmıyorum. Bisikletçi insan çevrecidir. Hayvanı da insanı da sever. Sakindir, saygılıdır.
Yıllardır hayvanlara yapılan işkence katliam kalmadı kısa süre önce bir aker bir avru kedyi kesti, bir yavru köpeğin patileri kesildi, kısa süre önce bir tane şerefsiz bir papağanı öldürdü bunlar sahipsiz canlılar yasası koruyanı olmayan size birisi bir tokat çaksa gider şikayetçi olursunuz gereği yapılır bu hayvanların kimsesi yok onları koruyan yasa kanun hiçbir şey yok 3-5 bin liracık cezası var. Herşey hayvanların aleyhine hal böyle olunca siz hayvanların avukatı mısınız yazmışsınız, hayvanlarn avukatı olmayan insanları vicdan yoksunu insanlar olarak mahkum ederim! Ve onlarla hiçbir otrak payda da buluşamam.

Sadece insan odaklı düşünüyor konuşuyorsunuz, oysa hergün onlarca insan birbirini ödürüyor ve onlarca çocuğa tecavüz ediyor ve onlarca insan kedi, köpek hayvan öldürüyor. Bu olanlar hakkındaki çözüm öneriniz nedir? Lütfen yazın öğrenelim!

Bir insanın çocuğa tecavüz etmesini önlemenin bir insanın çocuk öldürmesini egellemenin, bir insann başka insanlarn malına canına zarar vermesini egellemenin nasıl bir çözümü var? Lütfen o çözümü yazın, aynı çözümü havanlar içinde uygulayalım! Hani birileri diyorya köpek saldırmaya meyilli hayvan onları hapsedelim, şehirlerden soyutlayalım, insan çok daha fazla saldırmaya yok etmeye meyilli bir canlı değil mi? Saldırma ve öldürme ihtimaline karşı insanları nasıl ayıracaksınız? Yani konu sadece hayvan insana salırıp öldürdüğünde mi önemli oluyor ve önlem alınması gerekiyor? İnsanın insanı öldürmesinde tecavüz etmesinde sorun yok mu? Onlarla aynı türdeniz onlar bize istediğini yapma potansiyeline sahip olabilirler olsun ama hayvanlar bizle aynı türden değil o yüzden istemem mi diyorsunuz? Hayvanlar için istediğiniz çözüm önerisini aynı şekilde insanlar içinde istiyor musunuz?
- otomatik olarak birleştirildi

Demekki memleketimizde kurumlar kusursuz çalışıyormuş ve bugüne kadar hep yanılmışız.Dağılalım arkadaşlar.Konu kapanmıştır.Bu memlekette ,resmi rapor varsa yolsuzluk ,hırsızlık,uğursuzluk hiçbirşey olmamıştır.bizde hala köpekler öldürdü raporuna inanmıyoruz.ne kadar kötü kalpliyiz.neyse konuya bir mesaj yazmışım .fikrim orda yazıyor.bir aydınlanma yaşadım ve bu anı kaçırmamalıyım.Burda böyle yazıp başka yerde devlet kurumlarının uygulamalarını eleştirenleride kınıyorum :) çünkü hepsi mutlaka bir rapora,belgeye .kanuna ,kararnameye dayanıyordur değilmi.
Çok haklısın ergenekonda, balyozda da resmi belgeler raporlar vardı :)
 
Tepkiler: haldun31

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Kayıt
14 Kasım 2017
Konular
15
Mesajlar
3.069
Beğeniler
13.218
Yaş
36
Şehir
İZMİR
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
ETKİ TEPKİ MESELESİ..
Hayvanseverler bilinçli insanlardır. Bir etki oluştuğunda içgüdesel olarak anlık,düşünmeden tepkisel davranışlar sergilemez.Bunun yerine karekterini de ortaya koyar yapılanın getirilerini ve götürülerini hesap kitap ederek bilinçli bir davranış gösterir.Yani tavır alır.
Sığ, düşüncesiz, çözüm yerine daha çok sorun üreten insanlar olaylara göre tepki gösterip şekil değiştirirken; çözüm için mücadele eden her çeşit olgun insan buna hayvanseverler dahildir ,olay ne olursa olsun tercihlerini bilinçli bir şekilde tavırla yansıtır.
Etki tepkiyi doğurur,tepki karşı tepkiyi,karşı tepki geri tepkiyi derken iş çığırından çıkarılır,demagoglar bunu iyi yapar, ana eksenden uzaklaşılır.Sorunlar çözüme kavuşmak bir kenara dursun,sorunlar daha da büyür.Tavır ise çözüme götürür.Tavırda bilinç, sorgu düşünme vardır.Aklı selim ve olgun olan tavır geliştirir.
Hayvanseverler etkiye karşı tavır alır ,çözüm için mücadele eder.Oturduğu yerden ahkam kesip,bu sorunu sadece hayvan severler çözecek diye saçma sapan değerlendirmelerde bulunmaz.
 
Tepkiler: Tolga67

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
Sevgili Tolga;Şehirlerin insanların yerleşim yeri olduğu gerçeğini bile tartışmaya açarak,ne yapmaya çalıştığınızı anlıyorum..Israrla konuyu insanın kötülüğüne filan çekiyorsunuz ama konumuzun bu olmadığını,size ısrarla belirttim..

Şehirdeki her şey,tamamen insan odaklıdır..Hayvanlara,hatta engelli insanlara bile yönelik değildir..21.yüzyıl Türkiye'sinde,engelli insanlar,şehirlerde kendilerinin de yeri olduğunu söyleme derdindeler..Engelli insanı bile dışlayan,normal insanların yerleşim yerlerinden bahsediyoruz..Böyle bir yerde,köpeklerin insanları öldürmesi,tabi ki infial yaratır..Dediğim gibi,her şey insan odaklı yapılmış..Kanalizasyonu,güvenlik güçleri,yolları,evleri..Her şeyi..
Bu şehirlerde hayvanlara yer yok..Hayvanların yaşayabileceği yerler değil buralar..Israrla şehirlerde hayvanların yaşaması gerektiğini savunuyorsunuz ama nasıl olacak bu?
Ben mesela şehirde yürüyüş yapıp,bir ağacın altına oturmak istediğimde,o ağacın altında köpek pisliği görmek istemiyorum..Hadi o kakayı aldınız diyelim,peki çiş yapmıyor mu bu hayvan?Ben niye o ağacın altına oturduğumda,sizin köpeğinizin sidik kokusunu çekmek zorundayım?
Vay,hayvan düşmanı dersiniz şimdi..Hayır,değilim..Siz,bizi hor görüyorsunuz,hepsi bu..Sadece kendinizi düşünüyorsunuz,hepsi bu ama bir toplum içinde yaşadığınızda,sadece kendinizi düşünerek hareket edemezsiniz işte..Diğer insanları da düşünmek zorundasınız..
Bir hayvansever olarak,yazdıklarınız ortada..Benim yazdığım şeylerden hiç bahsetmiyorsunuz..Türcülük,algı operasyonları,o çocuğu köpekler öldürmedi,faşizm filan..Dedikleriniz bunlar..
Ben ne diyorum?Toplum içinde hareket ederken,diğer insanların haklarına/sınırlarına tecavüz etmemeniz gerekir..Ben o Kayseri'deki çocuğun babasıyım diyelim..Bana ne diyebilirsiniz?Benim çocuğumu öldüren köpeklere sahip çıktığınızın farkında mısınız?Çocuğumu öldüren şeyin köpekler olduğunu bile kabul etmiyorsunuz..Böyle bir şey olabilir mi?
Bakın size şunu söyleyeyim ki,daha net anlayın bu konuyu..Avrupa'da ırkçılık revaçta..Niye?Çünkü göçmenler,sürekli terör eylemleri yapıyorlar,sürekli insanların yaşadıkları yerlere göç ediyorlar..Haliyle ırkçılıkta sürekli artıyor..
ETKİ TEPKİ MESELESİ..
Türkiye'deki köpekler de sürekli insanlara saldırıyor ve bunun sonucunda olacak şey şu..Birileri köpeklerin peşine düşecek..Bu kaçınılmaz..Zaten zaman zaman köpeklerin zehirlendiği haberlerini görüyoruz..Bunlar kaçınılmaz..Siz hayvanseverler,böyle havadan/sudan bahsetmeye devam ettikçe,bu soruna bir çözüm üretemedikçe,hayvanseverliğiniz filan havada kalır bence..Gerçekten hayvanseverseniz,bu sorunu önce kabul edeceksiniz,sonra gereken neyse onu yapacaksınız..Ben sizlerde böyle bir şey göremiyorum..
Kusura bakmayın da gerçekten şaka gibi yorumlar yazıyorsunuz. Şehirler engelliler içinde yaşanmaz yerler ve engeli insanlar bile dışlanıyor diyorsunuz. O halde sizin çözüm önerinize göre nasıl olsa toplumdan engelliler dışanıyor diye engellierin iyiliği için onları bu topludan başka yerlere gönderelim. Şehirleri engellilerden de soyutlayalım Nietszche'nin, Hitlere kafayı yediren üst insanı'nı yaratalım, sizde gökyüzünden düşen bir damla olun ve şimşeğin gelişini haber edin şimşek de üst insan olsun ve sonra siz de yok olun :) Birde zayıfların yok olması için onlara yardım edelim :)

Birde hayvanların kakasından bahsetmişsiniz, insanın sigara kağıdından sigara izmaritinden sokağa attığığı çöpten ırmak kıyılarına doldurduğ bira, şarap şişelerinden plajlarda sahillerdeki plastik su şişelerinden rahatsız omayan yani insanın çöplüğe çevirdiği doğadan rahatsız olmayan kalkmış kakasını kuma gömen kedinin kakasından ve köpeğin kakasından rahatsız olmuş siz ya şakasınız yada öyle görünmek istiyorsunuz :)
 
Tepkiler: haldun31

murat serbet

Forum Demirbaşı
Kayıt
5 Mayıs 2014
Konular
8
Mesajlar
518
Beğeniler
1.889
Yaş
39
Şehir
istanbul
Bisiklet
b'Twin
Yıllardır hayvanlara yapılan işkence katliam kalmadı kısa süre önce bir aker bir avru kedyi kesti, bir yavru köpeğin patileri kesildi, kısa süre önce bir tane şerefsiz bir papağanı öldürdü bunlar sahipsiz canlılar yasası koruyanı olmayan size birisi bir tokat çaksa gider şikayetçi olursunuz gereği yapılır bu hayvanların kimsesi yok onları koruyan yasa kanun hiçbir şey yok 3-5 bin liracık cezası var. Herşey hayvanların aleyhine hal böyle olunca siz hayvanların avukatı mısınız yazmışsınız, hayvanlarn avukatı olmayan insanları vicdan yoksunu insanlar olarak mahkum ederim! Ve onlarla hiçbir otrak payda da buluşamam.

Sadece insan odaklı düşünüyor konuşuyorsunuz, oysa hergün onlarca insan birbirini ödürüyor ve onlarca çocuğa tecavüz ediyor ve onlarca insan kedi, köpek hayvan öldürüyor. Bu olanlar hakkındaki çözüm öneriniz nedir? Lütfen yazın öğrenelim!

Bir insanın çocuğa tecavüz etmesini önlemenin bir insanın çocuk öldürmesini egellemenin, bir insann başka insanlarn malına canına zarar vermesini egellemenin nasıl bir çözümü var? Lütfen o çözümü yazın, aynı çözümü havanlar içinde uygulayalım! Hani birileri diyorya köpek saldırmaya meyilli hayvan onları hapsedelim, şehirlerden soyutlayalım, insan çok daha fazla saldırmaya yok etmeye meyilli bir canlı değil mi? Saldırma ve öldürme ihtimaline karşı insanları nasıl ayıracaksınız? Yani konu sadece hayvan insana salırıp öldürdüğünde mi önemli oluyor ve önlem alınması gerekiyor? İnsanın insanı öldürmesinde tecavüz etmesinde sorun yok mu? Onlarla aynı türdeniz onlar bize istediğini yapma potansiyeline sahip olabilirler olsun ama hayvanlar bizle aynı türden değil o yüzden istemem mi diyorsunuz? Hayvanlar için istediğiniz çözüm önerisini aynı şekilde insanlar içinde istiyor musunuz?
- otomatik olarak birleştirildiÇok haklısın ergenekonda, balyozda da resmi belgeler raporlar vardı :)
İnsanlar hakkında yazılı kanunlar var. Saldıran, tecavüz eden, cana veya mala zarar veren insanları zaten toplumdan uzaklaştıran yasalar var. Çözümü yazın derken kanunu tekrar mı yazalım? Hayvanların avukatı siz misiniz derken sadece siz mi bu hayvanların avukatısınız onu kastettim. Neyse boşuna konuşuyoruz. Ben sokak köpeklerinin grup halinde sokaklarda gezmemesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı şekilde mesela yine potansiyel bir tehlike olan tinercileri de grup halinde görmek istemiyorum. Onlar da toplansın ve rehabilite edilsinler istiyorum. Demek ki sorun türlerde değilmiş. güven içinde yaşama isteğiymiş. Örnekleri çoğaltabiliriz.
 
Tepkiler: ahlaksız

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
İnsanlar hakkında yazılı kanunlar var. Saldıran, tecavüz eden, cana veya mala zarar veren insanları zaten toplumdan uzaklaştıran yasalar var. Çözümü yazın derken kanunu tekrar mı yazalım? Hayvanların avukatı siz misiniz derken sadece siz mi bu hayvanların avukatısınız onu kastettim. Neyse boşuna konuşuyoruz. Ben sokak köpeklerinin grup halinde sokaklarda gezmemesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı şekilde mesela yine potansiyel bir tehlike olan tinercileri de grup halinde görmek istemiyorum. Onlar da toplansın ve rehabilite edilsinler istiyorum. Demek ki sorun türlerde değilmiş. güven içinde yaşama isteğiymiş. Örnekleri çoğaltabiliriz.
Yasalar varmış, yasalar çözüm mü cezalandırma aracı mı? Kanun çözüm değil, kanun sonuçtur önce bunu kavramanız lazım! Sorun türcülük hemen size kanıtlayım, söz konusu hayvanlar olunca onları direkt suça meyilli potansiyel tehdit görüyorsunuz ve hayvanlar arasında hangisinin saldırgan olup olmayacağının önemsiz olduğunu hepsinin toplanması gerektiğini söyleyip toptancı yaklaşıyorsunuz, ama söz konusu insan olunca seçmece yapıyorsunuz, tinerci çocuklar diye? Eh işte bu türcülük değil mi? İnsandaki tehdit, suça meyil sadece görünüşünde mi? Bu ülkedeki vakıflarda 40 küsür çocuğa tecavüz edenler hayvanlar mıydı yoksa tinerciler miydi? O kişi bu suçu işlendi bu suçun işlenmesinin önüne geçemediniz değil mi? Siz ona sadece, bana çözüm diye sunduğunuz sonucu yani kanunu uyguladınız. Ondan sonra bu ülkede yine çocuk tecavüzleri oldu mu oldu eh demek ki kanun sorunun çözümü değil sonucuymuş. Bu sonucun caydırıcı özelliği olabilir ama çözüm değil. Çözüm öyle şunu toplayalım bunu kapatalım, öyle o kadar sığ değil. İnsanların eğitimi derken bunun komplike birşey olduğundan bahsediyorum. Mesela ilk öğretimde hayvanların allah tarafından bize hizmet etmesi gereken canlılar olduğundan değil de, onların da bir birey olduğundan ve yaşama hakları olduğundan bahsedilerek bu işe başlanılabilir. Söz konusu çözüm üretmekse bunun için çok fazla seçenek var. Hayvanları, hapsetmek bir yerlere sürmek çözüm değil barbarlıktır!
 
Tepkiler: ippon ve haldun31

Kook

Aktif Üye
Kayıt
5 Ağustos 2018
Konular
0
Mesajlar
164
Beğeniler
172
Şehir
Ankara
Bisiklet
b'Twin
Siz belgelere inansanız da inanmasanızda sizin için bir şey değişeceğini sanmıyorum, körü körüne bir şeylere inanan insanların fikirleri kolay değişmez. Köpeklerin insanları öldürebileceğine neden inanmıyormusunuz?
Hala ortada duran gerçek olma ihtimali çok yüksek bir olayı binbir bahaneyle inkar ediyorsunuz. Benim devlet kurumlarına olan inancım da tam değil, 'köpek ısırdı' konusunda yazdığım gibi elinizde bir bilgi varda paylaşın bilelim. Benim kendini hayvansever olarak adlandıran insanlara güvenim de yüksek, çünkü bu olayı bu kadar inkar eden insanlar eminim örgütlü bir şekilde bu olayı araştırmıştır, araştırıyordur ya da araştıracaktır.
 

Kudret Kurtcebe

2016 ikincilik ,2017 gran fondo birincilik
Kayıt
10 Ocak 2009
Konular
480
Mesajlar
36.077
Beğeniler
49.027
Yaş
61
Şehir
istanbul
Bisiklet
Giant
185388

köpekleri sevin burası anadolu yakada kiptaş sitesine giden yol,,bi sürü köpek vardır burada bu köpekler tarafım tarafından aynen beslenmiştir köpek kendisini besleyeni 100 metre öteden kokusunu alır ve asla unutmaz ,,
185389

burası paşabahçe yolu köpek ordusu tepeden silme hücuma geçti biri fişekledi alayı geldi ,sonuç şiş kebaplara aynen yenildiler bu köpekler beni tanır ayrıca idman yaptığım güzergahta asla köpek yoktur burası göçbeyli ve bıçkıdere göçbeyli arasıdır bir tane vardı taşdelen su dolum tesisinde köpeğin kafasına silah sıkmışlar hayvan huzursuz edilmiş.esas hayvan olan insandır köpek ise insandır köpeklere asla kötü davranmayın sizi bellerler ve tek yakalandığınızda işinizi aynen görürler onlara kötü davrananlar aynen cezasını yer benden söylemesi..idman güzergahına giderken yol üstünde özellikle aydos eteklerinde çok köpeği besledim beni gördüklerinde kuyruk sallarlar hayvan asla unutmaz onlara hayvan demek istemiyorum esas onlar insandır ..
 

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
Eki Görüntüle 185388

köpekleri sevin burası anadolu yakada kiptaş sitesine giden yol,,bi sürü köpek vardır burada bu köpekler tarafım tarafından aynen beslenmiştir köpek kendisini besleyeni 100 metre öteden kokusunu alır ve asla unutmaz ,,
Eki Görüntüle 185389

burası paşabahçe yolu köpek ordusu tepeden silme hücuma geçti biri fişekledi alayı geldi ,sonuç şiş kebaplara aynen yenildiler bu köpekler beni tanır ayrıca idman yaptığım güzergahta asla köpek yoktur burası göçbeyli ve bıçkıdere göçbeyli arasıdır bir tane vardı taşdelen su dolum tesisinde köpeğin kafasına silah sıkmışlar hayvan huzursuz edilmiş.esas hayvan olan insandır köpek ise insandır köpeklere asla kötü davranmayın sizi bellerler ve tek yakalandığınızda işinizi aynen görürler onlara kötü davrananlar aynen cezasını yer benden söylemesi..idman güzergahına giderken yol üstünde özellikle aydos eteklerinde çok köpeği besledim beni gördüklerinde kuyruk sallarlar hayvan asla unutmaz onlara hayvan demek istemiyorum esas onlar insandır ..
Kudret bey çok güzel şeyler yazmışsınız sizi yürekten tebrik ederim, lakin katılmadığım bir şey var o da hayvan ile insan arasındaki ayrım farkı, köpek hayvandır, insan da insandır. Hayvan olmak kötü birşey değil, ama içinde bulunduğumuz kültür malesef hayvanı, köpeği, domuzu bize kötü olarak göstermiştir, bu yüzden birine kızdımı hayvanların adını küfür ve hakarete domuz, köpek, it, hayvan diyerek araç yapıyoruz. Oysa hayvan olmak kötü olmak değildir, kötü olan insanın zihniyetidir, o kendine yücelik, kutsallık, atfettiği sahte yapay yüceliktir adına insanlık diye methiyeler dizdiği uyduruk değerdir. Hayvanların, hayvan olmanın kötü olmadığını, insanların da çok makbul olmadığını bence artık kabullenmemiz, yani kendi gerçeğimizle yüzleşmemiz lazım..saygılar
 

Kudret Kurtcebe

2016 ikincilik ,2017 gran fondo birincilik
Kayıt
10 Ocak 2009
Konular
480
Mesajlar
36.077
Beğeniler
49.027
Yaş
61
Şehir
istanbul
Bisiklet
Giant
Kudret bey çok güzel şeyler yazmışsınız sizi yürekten tebrik ederim, lakin katılmadığım bir şey var o da hayvan ile insan arasındaki ayrım farkı, köpek hayvandır, insan da insandır. Hayvan olmak kötü birşey değil, ama içinde bulunduğumuz kültür malesef hayvanı, köpeği, domuzu bize kötü olarak göstermiştir, bu yüzden birine kızdımı hayvanların adını küfür ve hakarete domuz, köpek, it, hayvan diyerek araç yapıyoruz. Oysa hayvan olmak kötü olmak değildir, kötü olan insanın zihniyetidir, o kendine yücelik, kutsallık, atfettiği sahte yapay yüceliktir adına insanlık diye methiyeler dizdiği uyduruk değerdir. Hayvanların, hayvan olmanın kötü olmadığını, insanların da çok makbul olmadığını bence artık kabullenmemiz, yani kendi gerçeğimizle yüzleşmemiz lazım..saygılar
milletin ruh sağlığı bozulunca köpeklere eziyet başladı ve sonunda meclise kanun geldi adı ne kanunun ruh sağlığı yasası ,her yerde cinayetler intiharlar anti depresan ilaçlarda patlama 12 milyon ,bu ne demek ülke cinnet geçiriyor ha bana sorarsanız bu ülkenin ekomisini düzeltecek bir babayiğitte görmüyorum,her şey ekonomi ile doğru orantılıdır ,bi ülkede işsizlik artar ise orada gaspta olur cinayette olur aileler birbirine girer çocuk cinayetleri akıl almaz bi duruma geldi bu ülkede derhal bi çözüm gerekiyor açıkça köpeklere işkence yapanı 2 yıl yatıracaksın bak bi daha yapabiliyormu bazen sert uygulamalar toplumu hizaya çeker ,bakın norceçte tek bir kedi sokakta bulunmaz ne de köpek norveç devleti sokaktaki hayvanlarına sahip çıkmıştır bu devlet önce sokaktaki hayvanlarına sahip çıkacak onlar hayvan çiftliklerinde barınacaklar .beykozda köpek barınağı vardı ne oldu kapatıldı hayvanlar polinez ormanlarında birbirini yedi bu gerçekten ayıplanacak bi durumdur önce kendi sokağımızı temiz tutacağız

köpeğe eziyet eden hayvandır ve en aşağılık yaratıktır nezdimde ve derhal tedavi edilmesi gerekir ,,bu tip cani ruhlu insanların devlet tarafından özel denetime alınmalarıda şarttır bu cani düşünceli insanlar toplumun kanserli vakalarıdır
 
Tepkiler: haldun31

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
Efendim hayvanları savunurken bile farkında olmadan hayvanlara hakaret ediyoruz. Hayvanlara işkence eden, öldüren insanlara "hayvan" diyoruz. Düzeltmemiz gereken önceliklerden biri de dilimiz olmalıdır.
 

Kudret Kurtcebe

2016 ikincilik ,2017 gran fondo birincilik
Kayıt
10 Ocak 2009
Konular
480
Mesajlar
36.077
Beğeniler
49.027
Yaş
61
Şehir
istanbul
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey bir tanedir.:harika:Daha söylenecek söz var mı?
bu forumda bu konular çok açıldı birileri köpeklere kötü davranıyor hayvanlar suçsuz olanlara saldırıyor bütün halk birlik olacak başta stk ,türk iş, disk valilikler belediyeler sokak köpeklerine her yerde sahip çıkılmalıdır yapan belediyeler var onları kutlarım ayrıca forumda köpek korkusu olanlar bence korkularını yenmenin yolunu bulmalıdır ,,,
- otomatik olarak birleştirildi

Efendim hayvanları savunurken bile farkında olmadan hayvanlara hakaret ediyoruz. Hayvanlara işkence eden, öldüren insanlara "hayvan" diyoruz. Düzeltmemiz gereken önceliklerden biri de dilimiz olmalıdır.
hayvan olan insan arkadaşım köpeğe işkence yapan ,
bende diyorumki köpekler hayvan değil onlar insan bilmem anlatabildinmi hala anlamadınız ise açıklama yaparım ,,köpeğe eziyet eden hayvandır ve yaratıktır burada köpeklere saygısızlık yok hayvan olan insandır köpeğe işkence yaptığı için işkence gören köpek ise insandır anlaşıldı herhalde
- otomatik olarak birleştirildi

@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey bir tanedir.:harika:Daha söylenecek söz var mı?

bir bisikletçi önce köpek korkusunu içte yenecek ve yanında çıkın taşıyacak köpekler ile kesin iletişim kuracak bisikletçi arkadaşlar
,köpekten kaçılmaz köpek sizi suçlu zanneder ve peşinize takılır ,açıkça köpek korkusu olanlar ile uzun turları paylaşmam arkadaşın yüzünden köpek benide ısırabilir bu forumun yüzde 90 'ında köpek korkusu var önce bunu bi halledelim bakalım ya da psikiyatriste bi uğrayacaklar ayıp değil ya ...
 
Son düzenleme:
Tepkiler: hamlet2006

Tolga67

Aktif Üye
Kayıt
21 Mayıs 2018
Konular
1
Mesajlar
101
Beğeniler
49
Yaş
36
Şehir
Bartın
Adı
Tolga67
hayvan olan insan arkadaşım köpeğe işkence yapan ,
bende diyorumki köpekler hayvan değil onlar insan bilmem anlatabildinmi hala anlamadınız ise açıklama yaparım ,,köpeğe eziyet eden hayvandır ve yaratıktır burada köpeklere saygısızlık yok hayvan olan insandır köpeğe işkence yaptığı için işkence gören köpek ise insandır anlaşıldı herhalde


Hayır anlatamıyorsunuz, neden köpeği hayvanlıktan soyutlamaya çalışıyorsunuz? Hayvan olmak kötü değil ki. Neden insan yapmak? Siz insanı çok iyi bir tür, çok makbul bir canlı mı zannedip de köpeği insan yapmaya çalışıyorsunuz? Öyle değil dünyanın en vahşi en barbar canlısı insandır. Ben köpeği hayvan olduğu için severim hayvan olmak kötü değildir! Artık hayvanları, hayvan olmayı aşağılamayı terketmek lazım.
 
Tepkiler: ippon
Yukarı Alt