Soho Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Tepki
3
İsim
sefa
Bisiklet
Cannondale
bunu ben neden düşünmedim :) neyse hayırlı olsun yine de böyle bi klup olmasına sevindim

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@Hasan Dinç iyi günlerde kullanın. Katlandığı zaman, Dahon ve Ternde olduğu gibi mıknatıslı bir kilit veya güvenlik var mı. Telefondan göremedim.

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
çikolata markası vardı soho. Bu isimde velespit markası olduğunu bilmiyordum

hayırlı olsun. nasıl bir bisiklet anlatır mısınız? bu bisikleti tanıyan kişi sayısı çok az galiba.

• Beğen
Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hasan Dinç

Hayırlı olsun hocam.:)

Fotoğraflar güzel görünüyor.
Canlı görüp incelemek lazım.

Ürünün ve firmanın menşei hakkında siz büyük ihtimalle araştırma yapmışsınızdır.
Bilgi paylaşırsanız sevinirim.:)

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Nasıl bir bisiklet aklım almadı. Youtubede video arıyorum bulamıyorum, belki benim beceriksizliğim. Adres olarak Kaliforniya Amerika gözüyor. Amerika üzerindeki sitesine baktım pek yeterli bilgi yok. işin ilginç yanı eStoredan satın almak istediğiniz zaman zaten toplamda 4 tane olan bisiklet çesidinin hiçbiri stokta yok. Nerede üretiliyor bu bisikletler bilgi 0.
kafamda soru işeratleri dolanıyor... Çok önyargılıda olmak istemiyorum ama ulaşıbildiğim şeyler çok kısıtlı.

iceberg21

Üye
Tepki
38
İsim
SELİM
Bisiklet
Scott
Ben 8.1 ve 7.1 modellerini kullandım. Adamlar fena birsey yapmışlar.
Kendim 1.5 yıldır geotech 20.2 kullanıyorum
Bu bisikleti kullandiktan sonra kendi bisikletimden sogdum ;)
Katlanır bisikletten ziyade bisiklette minibike havası var. buda bisiklete ayrı bir hava katıyor.
Bisikleti görmek isteyenler İstanbul'da Bisikletpro mağazalarında görebilir ben orada görmüştüm.

Dosyalar

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Bu markanın iki modelini gördüm bugün, elime alıp tarttım valla kuş gibi. Katlama mekanizması da güzeldi. Menşeini ben de merak edince "(link)"a bi whois çektim. Bir de ne göreyim (TR'lere ve telefon numarasının ülke koduna dikkat):

https://i.hizliresim.com/Wg2GbN.jpg

Daha sonra google'da "Soho Bisiklet" diye arattım, karşıma "CUMHURİYET MAH.ABİDE-İ HÜRRİYET CAD.GÜL APT.37/3 ŞİŞLİ, İstanbul, TÜRKİYE" adresinde mukim "Soho Bisiklet Sanayi Ticaret Anonim Şirketi" diye bir şirket ve "Hasan Bahadır Yılmazer" diye bir isim geldi. Bu sefer Hasan Bahadır Yılmazer ismini arattım ve

https://i.hizliresim.com/6rRym3.jpg

Kron markasına ulaştık. Kron'un web sayfası var: kronbisiklet.com.tr

Hatta iki tane katlanır modeli de var:

http://kronbisiklet.com.tr/assets/img/content/bisikletler/katlanabilir/20/fd1500/cg/1.jpg
http://kronbisiklet.com.tr/assets/img/content/bisikletler/katlanabilir/20/fd500/cg/1.jpg

Gördüğünüz üzere hafiye gibi çalıştım :) Yalnız bu bisikletler sahiden güzel ve eğer bunlar Türkiye'de üretiliyor ise bence bunun saklanması çok saçma. Daha da ilginci:

List of domain names registred by Hasan Bahadir Yilmazer

Domain NameCreate DateRegistrar
(link)2015-12-28bizcn.com,inc
(link)2016-02-08bizcn.com,inc
(link)2016-02-10bizcn.com,inc
(link)2016-03-16bizcn.com,inc
(link)2016-02-08bizcn.com,inc
(link)2015-12-28bizcn.com,inc
(link)2012-02-10onlinenic.com
(link)2016-09-141api gmbh
[THEAD] [/THEAD]
Şu e-posta adresi kendisine ait sanırım: bahadiryilmazer@sektorbikes.com

Bir de Sektor diye bi marka çıktı iyi mi. Bu nedir yahu :)

(link)
(link)

Evet, Bahadır Yılmazer sanırım Sektor ve Kron markasının sahibi, ve çok ilginç bir bisiklet insanıymış:
(link)

Forumda Sektor ile ilgili bir de başlık buldum:
(link)

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@Trekkie
Hocam FBI ajanı gibi çalışmışsınız vallahi helal olsun :D

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Daha fazla yorum yapmak ve kırıcı olmak istemem ama işin içinde artniyet var. Kendiside biliyor bu fiyata yerli mal satamayacağını, yabancı ürünmüş gibi gösteriyor. Bir Dahon Tern kadar fiyatı var.
Yerli malları kötülemek gibi bir niyet içerisinde değilim fakat hepiniz biliyorsunuzki 'Malı Satana Kadar'.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

guyulmaz

Üye
Tepki
14
güzel bir araştırma yapmışsınız, tebrik ederim.
neden bunu gizliyorlar, anlamıyorum, amerikada ünlü bir katlanır bisiklet satıcısına email ile sormuştum, bu siteden ve markadan haberin var mı diye, haberim yok demişti.
acaba markayı uluslararası bir marka gibi gösterip, böyle bir algı oluşturup, ürünleri daha yüksek fiyattan satabilmek için mi?
bu gibi şeyler beni üzüyor.

• Beğen

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Hadi gel şimdi bu marka hakkında olumlu düşün. Dakka 1, gol 1.

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Konunun özü şu, firma sahibi ürettiği bisikletleri piyasadaki diğer yerli markaların üstünde bir fiyata satmak istemiş (belki de ürünün ederi odur, ben bilemem, kadrosu oldukça hafifti), o yüzden de ürünlerine Amerikan süsü vererek piyasaya sürmüş. Bu Türk insanının "ithalse kalitelidir, yerliyse dandiktir" görüşünden faydalanmak için yapılmış bir ticari hamle. Etik açıdan doğru değil elbette. Eğer bisikletler piyasadakilerden daha kaliteliyse bunu anlatırsın, bakın bizimkilerde şu şu var onlarda yok dersin yine yüksek fiyattan satarsın. Ama "bunlar Amerikalı" diyorsun sonra bi araştırıyoruz bisikletler şalvar giymiş, incebelliden çay içiyolar. İşte bu olmuyo. Şimdi ben bunu öğrendikten sonra bu bisikletler gerçekten de 1500 TL. eder mi diye şüpheye düşerim mesela, ki düştüm. Konu yerli/ithal konusu değil. Konu müşteriye doğru söyleme konusu. Mesela bakın Mosso'yu Ümit'in ürettiğini biliyoruz. Accell bisikletin ürettiği markaların tümüne vakıfız. Manisa'da üretildiklerini biliyoruz. İthal markaları da biliyoruz. Onlarla bi sorunumuz yok. Alırken ne aldığımızı biliyoruz. Müşteri olarak ürün alırken makyaj yapılmış, bi başkası gibi davranan, rol yapan bir ürün almak istemem ben. Kusura bakmasınlar. Parayı hiç kolay kazanmıyoruz. Kolay kazanan zaten gidiyor Brompton alıyor. Ne zaman göreceğiz yerli firmalarda müşteriye biraz saygı?

Alın instagram sayfası: (link)
Amerigalı genşler, bonus kafa insanlar, "çok yakında Türkiye'deyiz" mesajları. As bayrakları as as as... :D

https://i.hizliresim.com/GPnG5Z.jpg