Soğuk havada bisiklet sürmek

emreşen

Daimi Üye
Tepki
218
scott ın ürünlerini bir incelemeni öneririm gerçekten uygun fiyata çok sağlam mont vb şeyler var bir incele

Scudo

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
@nime

Buzdolabı poşet oldukça yaratıcı ve hayat kurtaran bir çözümdür.:D Ben de çok yaptım.

• Beğen
Tepkiler: nime

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
....çok keyifli bir tatışma ortamı oluştu küçük gerginliklerin ardından..:)) ben de okumaktan zevk alır oldum ara ara foruma küskünlük yaşasam da yine de uzak duramıyorum...

Hakan Yazman arkadaşımızın da belirttiği gibi doğa sporlarının "görece "pahalı" olan ürün grupları olduğu gibi daha ekonomik seçenekleri bulunuyor.
ancak özellikle bisiklet üzerinde soğuk havada yağmur altında, ciddi bir de rüzgar eserken üzerinizde goretex kumaştan yapılmış bir yağmurluk-rüzgarlık varsa emin olun soğuk-yağmur ve rüzgardan hiçbir ürün ( aynı zamanda terlerken ) sizi goretex kumaşın performansınyla eşit koruyamayacaktır.

kimsenin alım gücünü tartışmak veya mutlaka bu olmalıdır mantığıyla söylemiyorum ancak bindiğimiz bisikletler de ucuz ürünler değil ve bence kışın en önemli ürün olan gore tex bir yağmurluk yatırımı gücümüzü zorlayarak bile olsa yapılmalı diye düşünüyorum.

çok soğukta-yağmurda bisiklete binmekten hoşlanıyorsanız eminim en az bütçe ayırabilecek arkadaşlarımızın bile edinebileceği ürünler bulunacaktır.

bu kadar uzatmamın nedeni doğa sporlarında amaca yönelik geliştirilmiş özel nitelikli kumaş teknolojilerini ve onca arge yi hafife almamak gerektiğidir... yani goretex veya muadili bir teknoloji ürününün performansını "özelikle bisiklette" başka hiçbir üründe ( windstopper adıyla satılan ürünler ) almanız mümkün değildir...

ve bisiklet manifestosunda dendiği gibi; " hayatta birşeyi kullanılmayacak hale gelene kadar eskitelim" ve tadını çıkaralım diyorum.:)

sevgi ve selamlar

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
Omni-shield columbianın geliştirdiği su geçirmez-nefes alabilir bir kumaş türü. gore tex muadili bir ürün. columbia markası goretex markalı kumaş kullanmıyor ve kendi ürettiği; gore tex ile aynı özelliklere sahip, omni shield adında kendine ait kumaşlarını kullanıyor. ..:)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Columbia denince aklıma geldi,geçen Columbia'nın eldivenini gördüm kışlık su,rüzgar geçirmez 79 liraydı.Ben muadili bir ürünü yine bilinen bir marka yurtdışından 17 € + kargoya getirttim.Gerçekten azımsanacak bir fark değil aradaki.
Ayakkabı kılıfı arayan arkadaş bilinen bisikletçilere giderek araştırabilir.Olmazsa yurtdışından da getirebilir.

nime

Daimi Üye
Tepki
78
[QUOTE= Ayakkabı kılıfı arayan arkadaş bilinen bisikletçilere giderek araştırabilir.Olmazsa yurtdışından da getirebilir.

Her yere baktım ama ya numaram yok yada istediğim model ama en kısa zamanda almam lazım

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
arkadaşlar karda bisiklet sürmekten güzel birşey varmı :) önce uygun kıyafetler giyilir,sabahın 7 veya 8 civarında evden çıkıp uzaklara,dağlara doğru gidilir.temiz hava.kar,araba gürültüsü yok,ses yok.heryer bembeyaz,soğuk.kar yağmasını bekliyorum :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Arkadaşlar, gazete kağıdını da unutmayalım, bir çok kışlık giysi genellikle gereğinden fazla sıcak tutabiliyor bisiklette çok ısındığımızdan, korunması gereken en önemli bölgelerden biri karın ve göğüs olduğundan çoğu zaman gazete kağıdı çok pratik ve kolay bir korunma oluyor, ben senelerce kullanmıştım çok soğuk havalarda.

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Bahsettigim magazadan Thermoform'un alt-ust termal icligini 35 TL'ye aldim. Internette de yaklasik fiyatlar ayni. Ayni maskenin kar maskesi 15 TL. Ben 2 taksitle aldigim icin pazarlik yapmadim ama siz bir sansinizi deneyebilirsiniz:)

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
vay be konu nerelere gitmiş ne tartışmalar olmuş :D bayadır foruma giremiyordum arkadaşlar ama konu ben girmeyeli baya bir yararlı hale gelmiş cidden faydalı yazılar yazmış olan arkadaşlara teşekkürler ;)

tuzgolu

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Sedona
değerli forum üyeleri
bisiklete niçin bineriz? spor yapmak ve ulaşım için ulaşım için biniyorsak kışında mecburen bineceğiz.
binenlerde oldukça fazla.
ben spor için olsada kışın binilmesi taraftarıyım. bir arkadaş kışın spor salonu önermiş.
hiçbir spor salonu doğanın yerini tutmaz. üstelik havasız ve ter kokulu bence bu kapalı yerlerde
hastalanır insan.
gelelim kjyafetlere; arkadaşlar lüksün sonu yok. 50 tl lik kabanlada işini görürsün 1000 tl liklede.
ben konyada yaşıyorum.forumda 2000-3000 tl bisikletler xtr donanımlar anlatılıyor.
ama ben sokakta gördüğüm bisikletlilerin %95 i 100-200 tl lik bisiklet ve günlük kıyafetleriyle
bisiklet kullanıyor. o yüzden bu konuları herkes bütçesine göre çözümlemeli.
tabiki imkanın varsa kaliteli giysiler kullanmak daha güzel.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@tuzgolu

Kışın spor salonuna gitmek, kışın bisiklet sürmemek için değil daha iyi gelişmek içindir.
Biliyorsunuz ki bisiklet'in sezonu kış değildir. Nasıl futbol yazın tatile giriyorsa, bisiklet için de bu tatil sezonu kıştır.

Genelde bisikletçiler kışın bisikleti bırakıp, spor salonunda ağırlık çalışıp güçlenmeye çalışırlar. Daha sonra sezon başında tekrar antrenmanlara başlayıp, yazın sezonun en hareketli olduğu zamanda en üst performanslarına ulaşırlar.

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Konu hortladı diye el sürmeyeyim diyodum :)

Bisiklet sonuna kadar ulaşım aracıdır, kışın sürülmez edilmez gibi şeyler bahanedir.
İnsan yağmurda ıslanmaktan veya soğukta hasta olmaktan korkar.

Bu korkuları biz yaratıyoruz merak etmeyin. Aslında öyle bir şey yok.

Soğukta hasta olursak nasıl iyileşiriz diye düşünürsünüz. Kaç kişi kışı serin odada geçirmek için çaba gösteriyor ?
Kışa hazır olursanız, soğuk o kadar gözünüzü korkutmaz. Direnci artırmak sizin elinizde. Yıllar önce bu kadar konfor yoktu, grip salgınları da yoktu, insanlar zatürreden ölüyordu ama gribin 500 çeşidiyle de uğraşmıyordu. Değişen şey insanlar mı yoksa geçen yıllar ve teknoloji mi ?
İnsan yapısı değişmediyse, küresel ısınma değil de küresel soğuma yaşıyor olmalıyız.

Islanmaktan korkuyorsunuz çünkü elektronik eşyalarınız zarar görecektir. Veya ıslanınca nasıl kuruyacağım, işe ıslak gidemem, üstüme çamur sıçrar, bunlar toplum içinde ki statünüzün zarar görmesine neden olacağını düşündürür size.

İnsanlar kaybedecek şeyler yaratırlar kendi kendilerine. Sonra o yarattıkları şeylerle sınırlar çizerler etraflarına.

Bisiklet özgürlüktür, herkes farklı şekillerde keyif alır bu meretten. Kimsenin düşüncesi kimseye uymaz.
O yüzden bisiklete binmek isteyenlere veya istemeyenlere saygı göstermek gerekir.

Spor salonları insanların doğal yollarla yapamadıklarını yapmalarına yardımcı olmak için açıldı.
İnsanın doğasında hareket etmek vardır, spor salonları yardımcı olur, ama bu bedeninizi tahmin etse de ruhsal olarak tatmin olamazsınız.
Eğer oluyorsanız insan bedenini ve ne istediğini anlayamamışsınız demektir.

Kısacası yarattığımız dünyada ne yapmamız gerektiğini iç güdümüz söylemiyor, yaşam biçimimiz söylüyor.
Yaşam biçimimiz az hareketliyse (insan doğasında bu yok) ona göre tedbir alıyoruz veya hiç bir şey yapmıyoruz.

Ne olursa olsun bisiklete binin.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
kardeşimm cevabın güzeldii

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Soğuk havada binilir elbette ama kuralı vardır çok iyi ekipmana sahip olman gereklidir. Ama yine de pek tavsiye etmem. 3 ay sabret sonra bin.

Gürkan Genc e bakmayın siz manyak o :D

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/857795_532117010167110_736234786_o.jpg

Caner GÜR

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Scott
Mesela ben yaz aylarından ziyade bahar ve sonbaharda bisiklet kullanmayı tercih ediyorum, neden mi? çünkü sıcağın çaresi yok ama soğuk havanın çaresi mevcut. Aşırı sıcaklarda ulaşım aracı olarak kullanmakda spor amaçlı kullanmakta zor. Soğuk ortamda spor yapmak daha sağlıklı. Ayrıca biz profesyonel sporcuda değiliz, en azından ben değilim :) yani sezonumuz falan olmaz

• Beğen
Tepkiler: Sinyor

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Soğuk havada alayına biner giderim ama yağmurlu havada tövbe, nedenmi ? Geçende yağmur vardı, bindim işe gidiyorum, çamurluk var, belden üst model yağmurlukda var çıktım yola, tam iş yolunu yarıladım Derken arabalar su birikintisine öyle bir daldılarki ne yağmurluk ne çamurluk, beni sıçak bir duş pakladı olduğum gibi su oldum ıslanmadık yerim kalmadı ondan sonra, dahada yağmurda binmem karda binerim, ayazda binerim, rüzgardada binerim ama yağmurda allah muhtaç etmesin.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan