slr foto makinaler

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Brde sorunun ne olduğunu anlamayabilirsin gelir bi arızası vardır ama anlaşılmaz kalır...

Scudo

SILyAN

Daimi Üye
Tepki
49
valla bilemıyorum sıfırada o kadar para vermek ıstemıyorum kararsızın bakalım hayırlısı artık denıcem sansımı

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben tüm setimi EBAY dan aldım. Haliyle garantisiz. Nikon D80 body, Sigma 17-70 ve Nikon 70-300 VR. Tüm set Türkiye fiyatından 1500 YTL ucuza geldi. Bir sene önceki rakamlarla tabii ki. Ama kargoda 70-300 lens zarar görmüş. İstanbul'a gönderdim, Nikon yetkili servisi ücreti karşılığı onardı. Yaklaşık 100 Ytl ödedim. Şu anda sistemde sorun yok, sonuçta gene avantajlıyım. Sen de arada ciddi fiyat farkı varsa Gittigidiyor veya EBAY dan alabilirsin. Ama şans faktörü önemli.

• Beğen
Tepkiler: SILyAN

deniz yenidoğan

Aktif Üye
Tepki
40
@Serkan Taşdelen

ilk olarak fotoğraf benim için bir hobi ve zevk alarak icra etmek için hakında öğrenebildiğim kadar çok şey öğreniyorum ayrıca bu işi iş olark yapıp dersini veren(gerçek anlamda) insanlardan yardım almaya çalışıyorum.ikinci olarak ise nasıl canona lens üreten firmalar var ise aynı firmalar nikonada lens üretiyor.sizin gözünüzde canon piyasa lideri olabilir benim gözümde lecia dır.adını ilk defa görmüyorsanız neden bahsettiğimi bilrisiniz.arkadaşa ben d80 tavsiy ettim d 80 iin illede af motoruna sahip lensler almasına gerek yok body de zaten af motoru var.ayrıca canonun makinaları çok akrışık olduğu içinkendisi öğrenen kadar uzun zaman gececek ve d-slr kullanmanın bir zevki kalmayacaktır.ne eos d 450 ne d80 profesyönelliğe giriş makinalar değil öğrenmeye yönelik makinlardır.d200 ve üstü canon için ise d40 ve üstüdür.tabi anlayana...

• Beğen

SILyAN

Daimi Üye
Tepki
49
acıklamalar için cok tesekkur edderım acıklamalar dogrustusunda bır foto makına alacagım bılgım olmadıgı ıcın yardımcı olan arkadaslara cok tesekurler.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
senin yerinde olsam pro olarak yapmayacaksan bu işi sana olympus 560 uz yada570 uz tavsiye ederim hem ekonomik hemde performans canavarı zoom uzak mesafa cekimlerinde sınıfında üstüne yok diyebilirim

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
canon mu nikon mu tartışması buraya da sıçramış, bu arada ilk full frame ve dış çekimlerdeki başarısı nedeniyle bana göre de canon, herhangi bir spor karşılaşmasında beyaz objektiflere odaklanman yeterli, canonlar yan yana durmaktadır...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@deniz yenidoğan
Fotoğraf sanatı, fotoğraf çekenlerin %90'ı için bir hobidir zaten. Ben Canon piyasa lideri diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Sadece yüksek ISO'da en iyi sonuç veren bir makine dedim.
Ayrıca o söylediğiniz marka Lecia değil, Leica'dır. Fotoğrafçılık ile ilgilenen herkes bu markayı çok iyi bilir. Ama herkes kullanamaz. Bu hem maddi yönden hem de o makinenin hakkını vermesi yönünden öyledir.
Zaten AF-S yorumumu sadece D40, D40x ve D60 için yaptım. D80'i işin içine bile katmadım. Ben sadece Nikon'un giriş seviyeleri hakkında bildiklerimi anlattım.
Ben D-SLR'ye ilk olarak Canon 350D ile girdim ve hiç zorlanmadan öğrendim ve zevkle fotoğraf çekiyorum. Öğrenmekte kapasite ve anlamayla alakalıymış demek ki.!
Ayrıca ben bu zamana kadar öğrenmeye yönelik diye bir sınıf duymadım.

Sevgiler...

SILyAN

Daimi Üye
Tepki
49
@Serkan Taşdelen

yani alayımmı ıkıncı el ama garantisi devam ediyormus herhangi bır sorunuda yok

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@SILyAN
İkinci el için çok yüksek fiyat. Teknosa'da peşin fiyatına 900 YTL diye biliyorum.

Sevgiler...

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Firmaların teşhir için kullandığı makinaları araştırmanızı tavsiye ederim
Bildiğim kadarı ile teşhir ürünleri normal fiyatının epey bir fiyat altında yurt dışında satılmakta...
Ülkemizde de büyük firmalarda bu şekilde olduğunu tahmin ediyorum
bence araştırın belki 200-300 ytl kâra geçebilirsiniz...

Sevgilerimle
Ercan

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Bu dijital SLR'ların ''öğrenilme'' mevzusu biraz abartılıyor kanımca.

35mm'lik ler zamanında ilk otomatik SLR makinaya geçerken de herkes
bunu söylüyordu karışık diye. Karışıklık bana sadece bir ''elektronik cihazı
çözmekten'' ibaret gelmişti. Karşınızda; ne amaçla nerde nasıl çekim
yapacağınız otomatik programlar halinde geliyor dahası...
Şimdi bir de içinize kurt da düşmüyor dSLRlarda ekranda görüyorsunuz
çektiğiniz fotoğrafı anında. (ah geçemedim şu dSLR'a kıskanıyorum var ya :D )

Otomatik makinalarla çekim yaptığımda, sanki fotoğrafı ben çekmemişimde
çekileni nasiplenmişim gibi geliyor. Keşke daha önce yaşasaydım derim
şu manuelleri daha uzun süre kullanmış olabilmek için. Otomatik SLR'lar
bişey yapamadı ama dijital teknoloji tamamen bitirdi manuellerin devrini.
Manzara çekimleri için zaman olurdu, ama anlık olayda saniyeler içinde
enstantene,diyafram,odak,denklansör sonrası da tabettirdikten sonra
belli olurdu. Zordu, zaman alıcıydı, her çektiğimiz fotoğraf bir masraftı ama
fotoğrafçılık buydu işin zevki bundaydı, şimdi şipşak oldu herşey...

Neyse konuya dönelim :D bu canonların AF motorunun kasada olduğu
söylenmiş, AF Minolta Lenslerle uyumlu olur mu bu kasalar; yani AF
özelliğini kullanabilirmiyiz, satıcılar sadece manuel kullanabilir diyor,
aynı mmlik lenslere tekrar para vermek istemiyorum da.

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
Bence 2. Elleri ya çok iyi araştır yada uzak dur lensleri kaymış olabilir aynalrı bitmiş olabilir bildiğim kadarıyla ayna değişimi 200-300 ytl arasında değişen bi maliyet bide heryer çok kaliteli yapamıyor diye biliyorum.yani alıcağın 2. el alet sana daha pahalıya çıkalıbilir

Canonlar genel olarak 300 D 350 D Nikonun her makinesinden çok daha hafiftir yani bizzat kullandım ondanrahataça söyleyebiliyorum=)

Benim Teyzem Mimar Sinan Fotoğraf mezunu kendisi Canon kullanıyo ama Nikon bu işin krakıdırda diyo (Nikonun lensleri daha pahalı pilleri bile daha pahalıdır benim bildiğim kadarıyla)

Bu arada aklında bulunsun Pentax K 100 D ylede bi ilgilen çnk Pentaxlarda çok iyi aletler ve İSO değerleri 3200 olduğu için düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar çekiliyo

Bence D SLR yerine çok yer kaplamayan ve LEİCA lensleri olan PANASONİC LUMİXlerde ilgilen derim ÇÜNKÜ birçok fotoğraf sanatının efsanesi standart objektifle efsaneleşmişlerdir buda aklında bulunsun (LEİCA nın normal makineleri bile 1200 ytl civarındalar ondan LUMİXler hiç fena fikir değil bence

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

altanandic

Üye
Tepki
0
Merhaba.Amatör bir fotoğrafçı olarak Nikon D40 sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir makinadır sanırım.Bir ay önce teknosa'da indirimde 800YTL idi.Yurt dışı free shoplarda 600EURO olduğunu kendi gözümle gördüm.Fiyat mal oranı çok üstün bir makina ancak üzerindeki objektif yeterli olmasına karşın farklı objektif uyarlığı zor.