Sizce Salcano'yu desteklememiz gerekmiyor mu?

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Evet desteklememiz gerekir ama şu yaylı bisikletleri yapmasınlar lütfen. Tek türe ağırlık verseler mesela ne güzel olur. Yol olur mtb olur. Yol olsun ama :)

Scudo

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Salcanoyu desteklemeyelim giantı meridayı cubeyi vs. vs. Diğer yabancı markaları destekleyelim ki yerli dandik markalar yok olsun ülkemizde kadro kalitesi yüksek popüler markalar piyasaya hakim olsun ben bir mamülün ülke dahilinde kalitesiz yapılması yerine kaliteli olanın ithal edilmesi taraftarıyım

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Dostum seni anlıyorum. İnsanın kendi bisikletinin markası bisikletini çok seven birinde gerçekten sempati uyandırabiliyor fakat daha gerçekçi düşünmek, duygusal olmamak gerekiyor bu konularda...

• Beğen
Tepkiler: John Coffey

BF Okuru

Üye
Tepki
2
salcano bir isim,üzerindeki slx ayna kolu salcano yapmaz ,xt rubleyide,dünyanın dev kuruluşları vardır ,shimano gibi,yedek parça üretir, montaj sanayi kafası ile bir arpa boyu ilerlenmez,bu ülkede shimanoya rakip çıkacak şirket yoktur,keşke olsa idi,en kalitelileri shimano yapar,sonra bir dura -eks var efendim sram red var ,efendim sram force var, bu ayna kollardan daha kaliteli ve ucuz bir ayna kol üretmeniz lazım ,varmı böyle bi durum,yüzdeyüz yerli malından üretilmiş bir bisiklet varsa bile,ne kadar trek 'in üst modelleri ile veya cannondale ile kalyon ile focus ile gıant ile baş edecek.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
Bence desteklemek lazım bugün birçok organizasyona salcano sponsor olarak koşuyor. Hiç başka yerli marka görebilen varmı? Salcanonun tek sorunu servis ve tasarım işidir. Shimano sram mavic gibi firmalardan en fazla parekende ürün alan marka en fazla pazar payına sahip marka. Fiyatları daha uygun olmalıfır , kalite standardını oturtmalıdır.

• Beğen
Tepkiler: ozenkes

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@ceyhun demirel

Sn Ceyhun Demirel çok doğru noktalara parmak basmışsınız.
Samimi düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
Esen kalın.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Osman Butuböken ağzına diline sağlık arkadaş aynen katılıyorum, al axmandan boyat üstüne salcano yaz sat yersen dünya markası yersen yerli malı yersen,yiyen çok...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fakir Kemancı
servis artı tasarımdan başka ,salcano yedek parça üretecek,ayna kol-ruble-ve de kaliteli-zincir keza jant kalite olacak

yedek parçalar piyasada ucuz olacak o vakit shimano burda topu atar ..

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe üretseler ben almam abi ne yalan söyleyim salcano alırken tecrübe sahibi adam üstündeki markalara para verir. Hatta bir tane salcano orta üst seviye alıp bir tanede istediği kadroyu alır giant Merida vs tüm parçaları ona geçirip öyle kullanır, sonra kadro 0 olarak satışa konur. Bu şekilde yapan çok kişi var.ve giantın meridanın örnek olarak olarak söylüyorum emsal modelinden ucuza gelir.

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe abi adamlar bir montaj yapıcak onu bile doğrudürüst yapmıyorlar. Senin dediğin olursa ben gider shimano tz alırım yine salcano almam.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Eğer bir firmanın hissedarı iseniz, o firmayı desteklemeniz mantıklı bir seçim olur :) Bunun dışında herhangi bir firma ile milli, dini veya duygusal bağ kurmak ve satın alma kararınızı bu bağa dayanarak vermek, size kalitesiz ürün, pahalı ürün ve sonuçta pişmanlık olarak geri dönecektir.

Şu bir gerçek ki, sizin sempati duyduğunuz ve desteklenmeli dediğiniz firmaların hiçbiri aynı duyguları size karşı beslemiyor, bundan emin olun :) Salcano'nun çeşitli organizasyonlara, firma sahiplerinin hayırseverliği veya bisiklet sporuna olan aşkları nedeniyle sponsor olduğunu düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz arkadaşlar. En nihayetinde firma bu tür sponsorluklarla marka bilinirliğini arttırmak, reklam yapmak ve satışlarını yani karını arttırmak amacındadır; bundan ötesi boş lakırdıdan başka bir şey değildir.

Türkiye'de bisiklet adına güzel şeyler yapmak isteyen birine destek olmak istiyorsanız, Burçak Erbil'e kadro ısmarlayın ve bu şekilde destek olun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fakir Kemancı

montajda haklısın bende şahit oldum yeşil bisiklette,fakat genede yüzde yüz yerli yedek parçalardan üretilmiş kadrosuna kadar bir bisiklet üreteceğimize inanıyorum(kaliteli ),yeterki teşvik olsun.belki ilerde olur görürüz.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe abi bunlar olmayacak şeyler değil tamam bir shimano kalitesi olmasın ama suntour kadarda bir aynakol yapılabilsin felan bizde isteriz çeşit iyidir. Ancak çok geriden geliyoruz.şimdi başlasak bizi tatmin edecek komp ve kadroyu yapmak 15 sene alır. Pazar çin mallarından kurtulur. Ancak benim bu ülkeyle ilgili umutlarım girdiğim ösym sınavında dağıtılan kalemtraşın üstünde made in germany yazısını görmem ile bitti. :D

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Yerli markaların bir çoğu kötü, yetersiz ve pahalı olduğu için milliyetçi gazla insanlara satın aldırma yoluna gidiyorlar. Vestel de yapıyor bunu. Milli sermaye, biz şöyle şeyler yaptık, Türkün gücü vb bir pompalama var.
Ama bakıyorsun mesela vestel telefon, cidden kötü, eski teknoloji, tasarım kötü. Buna rağmen normal yabancı telefonla aynı fiyat. Üstelik gümrük yok bir şey yok. Yani yerli malı ise -ki değil aslında- bunlara yerlilerin kolay ulaşıyor olması gerekmez mi? Ülkedeki gelir düzeyi belli ama sen vestel telefon yapıp sony ile aynı fiyat yaparsan bir de üstelik daha kötü yaparsan kısaca daha yüksek karla satayım dersen ben de gider sony alırım.

Sony kalitesinde telefonu aynı fiyatla yap, servislerin iyi olsun o zaman tamam gidip yerli malı kullanalım.

Bizde kalite yok. Kalite konuşmak yerine yerli malı diye diye ürün satmaya çalışıyoruz. Kaliteyi geliştirmek lazım her anlamda. Devletin de arge yatırımları yapması lazım.

Gerisi gelir.

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Salcanoya saydırıyorsunuz ama bilinen markaların butik ürünler çoğu aynısını yapıyor.tedrikçileer beelli bu ürünleri bunlardan ucuz ve kaliteli yapmak çok çok zor ve maliyetli.biz hiçbir zaman sanayi ve teknoloji ülkesi olmadık maalesef.son yıllarda ufak tefek hamleler var ancak maalesef milletçe sahip çıkmıyoruz.fiyat konusunda şikayetler geliyor ancak bilinmelidir ki zarar eden hiçbir firma devam edemez.vestelle Samsung, salcanoyla giant ,petlasla Michelin,arçelikle bosch vs karşılaştırılamaz.iş hacimleri, mazileri yetişmiş insan kaynakları vs.çok çok gerideyiz.ama bu durum asla ve asla onlara yetişemeyiz rekabet edemeyiz anlamına gelmez.ama devlet desteği ama halk desteği ben ileride çok saygın ve güçlü firmaları mısın olacağına inanıyorum bir kısım inanmasa bile