Sizce Salcano'yu desteklememiz gerekmiyor mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@anotherbrick
Yalakalık konusunda aynı kafadayız insanların vicdani duygularını kullanarak güç elde edenlerin yanında olan kişi ya da kurumlara bende saygı duymuyorum.

Scudo
Tepki
88
İsim
NW
Bisiklet
Salcano
Ben şimdi salcano alacaktım yine kafam karıştı :) gerçekten salcano'nun gücün yanında olması olayı benim de canımı sıkıyor ama inanın 1000-1300 tl aralığında 29" lastikli v-frenli ve kitlenebilir amortisörlü bir bisiklet yok piyasada.

Sadece astro 29v modeli var.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yollarbenibekler
İnsan kendi malını kendisi seçmeli lütfen etkilenmeyin yazdıklarımızdan :) kendi fikriniz olsun alacaksanız da almayacaksanız da:)

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Daha önce de çok defalar konuşuldu bu konu. Ucuz bisiklet bakıyorsanız gidin alın Salcano tepe tepe binin. Üstündeki donanım fiyatına, kadro da bedava.. Ama iyi bir bisiklet alacaksanız ve bütçe de varsa, kaliteli, iyi marka bir bisiklet almak daha iyi bir tercih olur. Zira, iyi bir bisikletin, iyi olan yanı aerodinamiği, tasarımı, kadrosudur. Yoksa bütün bisikletler shimano....

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yav salcanonun neyini destekleyeceksin. Giriş seviyesi olarak alınır ...
Adamlar kadro geometrisini yayınlamıyor.
Orta üst seviye yol bisikleti kullanıcısı geometriye bakmadan bisiklet mi alır ?
Yol bisiklet yarışında dağ bisikleti reklamı yapan firmadan yol bisikleti mi alınır ?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Neden destekleyeyim ki, trek ile ilgili bir sorun olur mail atarsin adamlar taaa amerikalardan ilgilenirler, burada burnumuzun dibindeki salcanonun ise umrunda bile olmaz.
Bunlar utu masasi bebek arabasi falan yapiyorlardi da battilar, sonra herhalde biri kulaklarina fisildadi bisiklet isinde iyi para var diye, biri de yuru ya kulum dedi de oyle iste...

• Beğen
Tepkiler: Keşkeler

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
ECA ile Salcano'yu şöyle basitce karşılaştıralım:
ECA: Ülkemin insanına kaliteli ürünler üreteyim. Bunu en baştan yapayım. Kalitenin ne olduğunu bilsinler, daha fazlasına beni zorlasınlar.(ECA bence ülkemizin Mercedes'i dir.)
SALCANO: Bunlar bisikletten ne anlar. Vereyim bir şeyler oyalansınlar. Zaten fazla seçenekler yok. Bana mahkumlar. Nasıl olsa arkam kuvvetli.
İşte ülkemiz insanına "hizmette" yarışan iki firma. Sizlerde onlara gereken "desteği" gösteriverin bir zahmet.

tinan

Üye
Tepki
25
İsim
Tamer
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Hemen hemen bütün yorumları okudum.Birkaç ay önce ucuz yollu 2.el bir salcano aldım.Açıkçası markayıda pek araştırmadım.Sedona 410 bakıyordum ama fiyatlar 2.elde bile uçuk olunca,bütçem doğrultusuna ilerleyim salcano ve kron markasına yöneldim.Pek vakit bulamasamda günlük 20 km civarı yapıyorum bindiğimde.Uzun gezi düşünmüyor değilim.Yakın zamanda mutlaka gerçekleştirmek istiyorum.Bugüne kadar bisikletten anladığım:Gir bir bayiğe al bir dağ bisikleti,hatta kendi deyimimle en iyi marka olan bianchi.Bu tartışmalardan sonra iyi marka bir bisiklet yerli bir bisiklet tasarım,kaliteli parça ve tatmin dışında ne veriyor?Lütfen yanlış anlaşılmasın,gerçekten merakımdan soruyorum.Hadi motosiklette cc yükseldikçe performans konfor vs.artıyor,bisiklette sonuçta benzin biziz,çevirirsek pedalı yol alıyor.O zaman fark olarak kaliteden başka ne var?Parçaların daha uzun ömürlü olması mı cazip kılan?Sonuçta 100 yıl önceki bisikletle de dünya turu yapan vardı.Şimdide var.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben destekleme taraftarıyım. Ama Salcano'nun ciddi eksikleri var, ticaret sadece ucuz satmak değildir. Satılan malın servisi de garantisi de işini gerçekten yapıyor olmalıdır, bunu denetlemek markanın görevi. Tabi böylesine ihmale gelmeyen bir meseleyi, yok saydıkları için memnun kalmayan ciddi bir müşteri grubu oluyor sonuçta. Ne diyebilirsin ki? Ama eğer günün birinde fiyatları biraz artırmaya çalışırlarsa işte o zaman iflas ederler. Çünkü tercih edilmesinin tek sebebi ucuzluk

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@tinan
Şöyle söyleyeyim size, iyi bir bisikleti, iyi ve kaliteli yapan şey kadrosu ve tasarımıdır. Kaliteli bisiklet üreticilerinin mühendisleri ar-ge tesislerinde kadro tasarlar. Kadro açıları, bisikletin türüne göre; ergonomi, aerodinami, konfor, dayanıklılık, vs gibi şeyler gözönünde bulundurularak hesaplanır, test edilir ve buna göre markaya özgü, patentli olarak üretilir. Ancak burada bahsi geçen Salcano, uzakdoğudaki kadro üreticilerinin kataloglarından kadro seçip beğenerek satın alır ve bu bisikletleri, zaten bütün bisikletlerde kullanılan, shimano marka ekipmanlarla toplar, kadronun üzerine de mis gibi markasını çakar ve satar. Peki bunun ne gibi bir zararı olabilir? Eğer profesyonel değilseniz, çok da bir farkı olmayabilir. Ancak performans, dayanıklılık, konfor gibi etmenler fark edebilir. En fazla kolunuz, beliniz, oranız buranız ağrıyabilir, kadronuz çatlayabilir vs..
Bisiklete yeni başlayacaklar veya imkanı olmayanlar için uygun fiyat avantajıyla bence Salcano gibi bisikletler düşünülebilir. Mesela ben 2009 senesinde uzun bir aradan sonra bisiklet almaya karar vermiştim. Uzun süredir bisiklete binmemiştim ve o aralar da işsiz olduğumdan, 350 Lira' ya Salcano Alu model bir bisiklet alıp, 1 yıl boyunca tepe tepe bindim. Sonrasında bütçe ayırıp güzel, hidrolik disk frenli, deore donanımlı bir Merida aldım. Ona da birkaç sene bindikten sonra en son 4-5 ay önce xt donanımlı güzel bir cube aldım. İlk olarak çok iyi bir bisiklet almış olsam, direk iyi bir bisikletle başlamış olacağımdan kıymetini pek anlayamayabilirdim. Zamanla daha iyisiñi almak bence en mantıklı seçim.

• Beğen
Tepkiler: tinan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20160421_173725.jpg nekadar ekmek okadar köfte üç kuruşa bisiklet alıpta yok servis şöyle gerisi böyle demeye gerek yok parasına göre çok çok iyi bence üç senedir kullanıyorum günde 150 km ye yakın ayda 1000 km yi geçen yollar gidebiliyorum hala bozamadım ne bakım yapıyorum ne temizlik bisikketin anasını ağlattım hala ilk günki gibi gidiyor daha ne beklerimki

etemete

Üye
Tepki
5
İsim
Volkan
Bisiklet
Salcano
kesinlikle katılıyorum.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Satış sonrası müşteri memnuniyetine bakarım ve tabi ki ürün kalitesine. Sadece firmanın müşteri karşısındaki tutumuna, müşteri memnuniyetini ciddiye alma politikalarına bile baksam salcano'nun yanına yaklaşmam. Bunun dışında hiç sebebim olmasa bu markaya karşı son derece ön yargılıyım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@barış barış
Hiç salcanom olmadı hiç almadım hiç binmedim Sebebi ucuz olması değil bu sporu çok basit bir duruma düşürmeleri, yalaka olmaları, pedalı çeviriyon gidiyon işte ya anlayışında olmaları, allah göstermesinde yarın giderken (gelecekte yani) o maşa çatırt diye kırılırsa 40 ile bir yerden inerken veya giderken, sonucundan kim sorumlu olacak sizce? Bakımlarını yapın bisikletinizin kesinlikle üç yıl olmuş zaten heryerini kontrol etmeniz gerekir o bisikletin.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Sizin Salcano'yu desteklediğiniz kadar Salcano sizi desteklemiyor, bundan emin olabilirsiniz :)

Ticari ilişkilerde milli, dini, kalbi durumlar devreye girerse o işte maraz çıkar. Boşuna dememiş atalarımız, "dostunla ye iç, alışveriş yapma" diye. Bir firma, ürettiği ürünün kalitesiyle veya fiyat/performans oranı yüksek ürünleriyle tercih sebebi olabilir. Sadece Türk markası diye firmanın ürünlerini satın alacaksanız, emeğinize ve paranıza yazık edeceksiniz demektir.

Altın Sikke

Daimi Üye
Tepki
314
İsim
Doğukan S.
Bisiklet
Kron
ŞAHSEN böyle bir şeye gerek duymuyorum pek haz etmediğim bir markadır kendileri.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Neden destekliyelim?
Salçano bu işten zaramı ediyor?
Bemce zarar değil reklamdan iyi kâr ediyorlar.
Sonuçta babalarını hayrına yapmıyorlar bu işi..

No-salça No-Cry..

Mystogan

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet Bİlge Kaan Akın
Bisiklet
Carraro
Hocam Salcanoyu desteklemek nedir Allah askınıza. Başlangıç bisikletlerinde bile o kıytırık Ng serisinin fiyatlarının uçukluğu nedir. Yerli malı, yabancıdan daha pahalı. İtelemekte üstlerine yok adamların.