Sinop

EdP

Üye
Tepki
6
Merhabalar!

Mayıs ayında Sinop'tan Trabzon'a bisikletle gitmek isterim. Lütfen,
Sinop'ta, Samsun'da, Ordu'da, Trabzon'da pahalı değil iyi otelleri aramaya yardım ediniz. Daha Bafra'da, Terme'de, Giresun'da da bir otel tavsiye
eder misiniz?

Scudo

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@EdP

Abi öncelikle günlük kaç km kat etmeyi planlıyorsunuz. Bunların bi planını belirlemek lazım diye düşünüyorum. Aslında sizin işinize karışmak haddimize değildir. Onagöre bi plan yapıp rota çizmek daha anlamlı olur diye düşünüyorum. Mesela ilk gün Sinoptan Bafraya 2. gün Bafradan Çarşambaya 3. gün Çarşambadan Orduya 4. gün ordudan trabzona. gibi... Önce hedefi ve günleri belirleyip sonra otel ayarlamak daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: Nevzat KÖSEOĞLU

EdP

Üye
Tepki
6
@ncok

150 km günlerce gidebilmek için yemek ve uyumak gerek. Bir duş almak ve yıkamak da lazım. Ama oteli bulmayıp çadırda uyuyabilirim. Telefonunu özel mesajı yollabilir misin?

EdP

Üye
Tepki
6
@MaNiaC_oF_BiKe

Planım zor değil. 1. gün Sinoptan Samsuna, 2. gün Samsundan Orduya, 3. gün Ordudan Trabzona. Bafrada, Termede, Giresunda yemek ve biraz dinlenmek. Yorgun, hasta olup Bafrada, Termede, Giresunda da kalmak gerekebilir.

esinticaner52

Aktif Üye
Tepki
96
slm ben ordudan CANER samsunda orduya gelmen kolay olur çünkü otoban yapıldı rahat gelirsin yani,otel olarak uygun oteller vardır var yani:d sen gelde biz seni evimizede alırız...bizi söyle bulabilirsin:YENİ MAH.KAHRAMAN SAĞRA CAD.ALPEM BİSİKLET ORDU...

EdP

Üye
Tepki
6
Arkadaşlar! Cevaplarınız için çok teşekkürler ederim! Bu akşam tercüme yapacağım. Şimdi tatilden sonra bir iş var :)

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

EdP

Üye
Tepki
6
Selam!

Daha...
1. Sinoptan Trabzona # 10 yolda kentler arasındaki bir lokanta var mı?
2. 6. Mayıs Trabzonda Hıdrellez bayramı olduğunu, okumuşum. Bayramı olduğu için bu zaman otellerde bir oda bulmak zor olacak mı?

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@EdP

Aleykümselam abi. Valla emin olmadan ve bilmediğim tereddüte düştüğüm bi konu hakkında konuşup yalancı durumuna düşmek istemem. Tam olarak bilgim yok be abi. Burdan ordulu , giresunlu trabzonlu arkadaşlara seslenip onlardan bu konuda yardım rica edebiliriz.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

enistamer

Aktif Üye
Tepki
15
selam 2002 yılında Haluk OKUR ağbimle gerçekleştirdiğimiz bisiklet turu belki yardımcı olur...
Enis TAMER

Sinop - Trabzon Bisiklet Turu
20-31 Temmuz 2002

(link)

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@enistamer

Abi verdiğiniz linki inceledim o kadar duygulandımki. İnsanın memleket özlemi gibisi yok gerçekten. Ben kendim Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde okuyorum. Doğma büyüme samsun - bafralıyım ailem ordulu. Babam ordu perşembeli annem ordu gölköy damarlılı. Abi resimleri gördükçe beni ağlattın. Allah razı olsun senden. Sanırım 2007 yaz tatilinde geçmişsiniz. Tarih olarak yanlışım olabilir ama tahminimce çok eski bi geziye benzemiyor. Bafradan resimleri felan görünce göz yaşlarımı tutamadım. Bafranın kavunu karpuzu pidesi çok meşhurdur. Keşke nasip olsaydı önceden tanışmış olabilseydik size bide pide ikramında bulunmak isterdim. Kavunu bal gibidir çok lezzetlidir. Her neyse tekrar bana anılarımı ve memleketimi hem görsel olarak hemde yazı olarak hatırlatıp o günleri yad ettirdiğin için teşekkür ederim. Ayrıca bafra yı dolaşmışsınız o dolaştığınız yerler hala daha duruyor aynen bildiğiniz gibi. Gençlik caddesinide dolaşmışsınız gördüğüm kadarıyla. Velhasıl kelam dikkatinizi çekmiş olabilir. Bafrada genelde ulaşım bisiklet ve motosiklet ile yapılmakta ama biraz düzenlemeye ihtiyacı var bu açıdan bafranın. Mesela bisiklet sporu ile hiç bir şekilde alaka yok. Mesela ben yazı antremana çıkardım sinop yolunda felan. İşte bafranın o sizinde gitmiş olduğunuz şasi yol tarzında köy yollarına girer bol bol antreman yapardım. Ama pek tepelik yokuş yok işte. İnsanlar beni o kıyafetlerle ve taytımla kaskımla bisiklet üstünde gördükçe çok garipserlerdi. Bafra karadenizin en verimli delta ovasıdır. Çok övmüş gibi olduysam özür dilerim. Ama tekrar size teşekkür ediyorum. En son Murat SUYABATMAZ benimle irtibat kurup bafra daki bisiklet ulaşımı hakkında bilgi istemişti. Sizin bu sayfanızın linkini kendisine ileteceğim. Kendisi beni şahsen tanıyıp takip eden birisi. Nasipse inşallah birde başarılı olsam başka hiç bişey istemem. Şu bisiklet sporunda saygın ve başarılı bir isim olmak tek hedefim. Her neyse. Tekrar çok teşekkür ederim. sağolun varolun.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: EdP ve enistamer

enistamer

Aktif Üye
Tepki
15
arkadaşlar dediğim gibi sene 2002 yılı neler değişmiştir bilemem bizim gittiğimiz süre içinde otoban yapılıyordu tüneller bitmemişti...
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
Sevgiler saygılar....

• Beğen

EdP

Üye
Tepki
6
@MaNiaC_oF_BiKe

Sözün doğru. Kendim 1000 km öz şehirimdan yaşıyorum. Oraya bir yılda bir defa gelebilirim.
Bu şehir, Kara Kerman, Menli Geray 1492 yılında ınşaa edilmiş. 1526 yılında Birinci Süleyman almış, Açi Kale adını verdi. Sadece 1792 yılından sonra şehir Rus oldu.
Ama ne ise... Haydi birlikte Samsundan Orduya gidebiliriz!

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@EdP

Aslında güzel fikir abi ama. Ne bilim ben uzun yollar için pek çanta taşımak yük teçhizat uzun bir yolça çıkarken sahip olmam gereken şeylere pek sahip değilim. Aslında mükemmel bir teklif. Ve benim o geziye çıkmam için yaz tatili olması lazım :) malum üniversite ... Ama çok isterim. Sen sanırım mayıs ayında düşünüyordun bu geziyi o yüzden planını ve dengelerini bozmak istemem. Ama aklıma yatarsa seninde zamanların ve imkanların el verirse neden olmasın :)

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

EdP

Üye
Tepki
6
Bir gün için çok eşya alman lazım değil. Ben Allen wrench takımı, iç lastik, pomp, bir litre tuzlu su, iki-üç muz alırım. Her şey cebe ve küçük çantaya sığacak. Yemek, su için ve bozulma, travma tahliyesi durumlarında yeterli para almak gerek. Daha bir kimlik, antiseptik, ağrı kesici olsun.
Planım var 3. Mayıs Sinoptan bisikletle çıkmak. O gün Cumartesi olacak bu nedenle izne gitmen şart değil lazım değil. Her şey güzel olursa 3. Mayıs akşam Orduda olacağız.

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@EdP

Abi başarılar dilerim. Gerçekten sana katılmak isterdim. Benim doğum günüme yakın bir tarihte gideceksin. Samsun' da olsaydım emin ol sana eşlik ederdim. Allah yolunu açık etsin.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@EdP

Selamlar,
Eğer Ordu'ya tur düzenlemek istiyorsanız mutlaka haberim olsun.Orada elimden geldiğince ya kendim yada bisiklet sever arkadaşların yardımı ile elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız ;)

• Beğen
Tepki
25
Bisiklet
Bianchi
@EdPBafra'da Şan Otelde kalmanızı tavsiye ederim.Ayrıca lütfen Bafra pidesinide Yelken Restorant'ta tadınız.Şimdiden yolunuz açık pedalınız güçlü olsun.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Ayrıca Bolaman-Ordu arasını otoban değilde eski yoldan gelmenizi şiddetle tavsiye ederim.Otoban açıldığından o yolda sadece tehlikeli madde yüklü kamyonlar çok seyrek geçiyor.Fakat süper bir doğa manzarası var.Bilginiz olsun.İlerleyen günlerde link atarım ;)