Şile antrenman turları

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe abi şeyhli, yenişehir, çamlık, harmandere, kurtköy bu mahallelere bak, ben de arada bakarım uygun bulursam özelden yazarım

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasirkidil

valla yasir size yakın olma durumu.....bakıyorum şimdi sahibim nokta .com 'dan
ora yeni şehir diye geçiyor.

yenişehir makul gibi gözükmekte.

(link)

yasir selam,

18 aralık pazar hava iyi, kar yok rüzgar makul ,
tabi veledroma gelirsen saat 10.30 gibi yada 11.00 aynen ikili dönüşler yapabiliriz ,10 tur atıp bırakıyorum, yasir sen devam edersin, ısınma olur.
sonra kiptaşa bakabiliriz ,yada sana uyarım aynen 10.30 da en geç orhanlı istasyonda olurum ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasirkidil

yasir saat 12.00 de caddebostandan hareket var ben direk kadıköye geçeceğim beşiktaş iskeleden direk beşiktaşa ordan devam ederim olay yerinde beklerim ...

Tepki
12
İsim
Sercan Üleş
Bisiklet
Specialized
Valla arkadaşlar temponuza ayak uydurabilir miyim bilmiyorum ama Şile tur rotanıza hayran kaldım. 6 ay önce şehir bisikletiyle başlamıştım şuan cyclocross'la devam ediyorum. Tempomu artırırsam Şile turunuza katılmak isterim. Sağlıklı pedallar dilerim.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Selam Yasir ,yarın hava iyi saat 13.00 'de stadın oradayım ,eski adı ile İnönü stadında .olay yerinde olurum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yasir selam ,
saat 13.15 'de terk ettim saat tam 11.00 de stadın orada idim bayağı kalabalıklar her yerden geliyor idi tuzla belediyesi çalışanları geldi ,bir grup gidiyor diğeri geliyor idi,dönerken dolmabahçeden kaldırımlardan yığınlar geliyor idi tek ses oldu millet....

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
31.12.2016 yilin son gunu bir etkinlik yaparsaniz kartal ugurmumcuda eslik edebilirim [emoji4]

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

yasir selam,bu etapta karlar olabilir,kısa mola tempo aklımın ucunda,tabi inişlerde dikkat etmem gerekecek.

(link)

hava fena değil.

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe özel mesajını aldım abi :harika: konu bi süre daha boş kalabilir malesef :(

@Hakan Yıldız havalar artık 5 derecenin altında, bizim kışlık ekipmanlar (aliexpress ürünleri) gelene kadar ilk mesajda paylaştığım 2 rotayı da yapamayacağız bir süre, ama dediğiniz tarihte siz yaparsanız 2 rotadan birini burda strava paylaşımı ve rota üzerinde çektiğiniz fotolari paylaşabilirsiniz, rota üzerinde bolca yokuş var performans durumunuz nedir?

edit:
bu arada dün paylaştığım fotolar ve strava konuyla alakasız olabilir ama bisikletli ulaşım platformunun düzenlediği saygı turunun anlam ve öneminden dolayı paylaştığımı belirtmek isterim

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@yasirkidil
Aynen aynen kış geldi artik [emoji4] kondisyonum nasil himm sanirim keçi gibiyim [emoji1]

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasirkidil

(link)

yasir biliyorsun bu etabın durumunu ,burada adem dualı ile pedal kesmeden gitmiş idik ,yalnız zannederim fena halde yanda karlar vardır ve sularda aşağılara aktığı içinde inişlerde yerler kesin ıslaktır ,bu nedenle esasında bu pazar bir tek dalayım diyorumda saat 09.00 evden çıkmam lazım ,30 km sonra viaport ,akabinde 13 km göçbeyli ,idman ise 29 km 'de olacak göçbeyli-bıçkıdere- göçbeyli ,yani durmak yok, durmak bu havada aynen donmak demek ,şifayı kapmak demek
göçbeyli -bıçkıdere arası 41 dakika,dönüş 46 dakia idi aynı yerden .115 km toplama geliyor.ozan tuzcu manisada ,ocağa bizle olacağını söyledi yukardaki etapta esasında kısa olması benim işime geliyor tabi günler kısa hava erken kararmakta
bu pazar pazar bakarım duruma rüzgar fazla olmayacak artı sulu kar...

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Benim asıl malzemeler gelene kadar geçici olarak kışlık bir şeyler ayarladım.

Rota: (link)
Hareket Noktası: (link)
Hareket Saati: 09:00

Gelecek hafta 29'u Perşembe Şileye performans odaklı sürüş yapmayı düşünüyorum. Atakan ve İbrahim okul dolayısıyla gelemiyor ben kaytarayım dedim :p

Düşünüyorum dedim çünkü yerlerin ıslak olup olmamasına bağlı. Sürüş gününden hemen önceki gün rota üzerindeki köylerde yağmur yağarsa sürüş iptal, hatta sürüş günü güneşli görünse bile gitmeyeceğim çünkü dağ yolları hemen kurumuyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasirkidil

Yasir etapta varım ,havanın performansı sıfır tabi,bu havalarda ıslak zeminlerde neler olur yukarda

Yasir ozan tuzcu hafta içi oda okulda oda gelemez ama senle hafta içi müsait olurum yalnız saat 10.30 da benzincide olurum kısa mola tempo ,kopma olur durma yapmayız saat tutacağım sende stravayı açarsın haftaya havayı takibe alalım ,evden saat 08.45 'de çıkarım

Şu anda fena ,sulu kar yağışı var burada ve ct dahil yağacak .yerler zati kurumaz ,haftaya yağışlar devam ediyor şimdilik.

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe kudret abi mesajı güncelledim aklımdan tamamen çıkmış salı günü dişçiye gitmem gerekiyor, aylık rutin.

yani sadece perşembe müsaitim tabi her şey havaya bağlı, bir de hareket saati 10:30 benim için çok geç, en fazla 9:30 a kadar bekleyebilirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yasirkidil

Yasir haklısın tabi ,günler uzadığı zaman sorun olmuyor idi çıkış ,fakat saat 08,15 de hava aydınlanmakta ,33 km gelişim oluyor,dönüş 33 ,etap 117 bana patlıyor bayağı km 'ye birde Yasir 66 km yalnız kalıyorum ,erenköyden gelen Yok zati,bakalım ozan tuzcu Ocak'ta varım demiş idi ocağa bakarız bi ct ye ozan o.k der ise Ocak'ta bakarız ,çıkış benim gene 08.15 olur,ozan bana çok yakın sen topuklarsın seni yakalarız

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Rota: (link)
Hareket Noktası: (link)
Hareket Tarih ve Saati: 09:00 - 27.12.2016

Ati ile İbo'nun dersi var, gelemeyecekler. Perşembe hava kötü görünüyor. Salı hava iyi ama rota üzerindeki köylere Pazartesi 12:00-17:00 arası yağmur yağacakmış. Önceki mesajlarda rota üzerindeki köylere turdan önceki gün yağmur yağarsa iptal demiştim ama hafta sonu çıkamadık. Önümüzdeki hafta sonu da hava kötü görünüyor ve finaller de başlıyor. Çok uzun süre bisiklete ara vermek bünyede ters etki yapıyor bende yani yerler ıslak olacak ama napalım dikkatli süreriz. Salı gitmem gereken rutin diş randevusunu da erteledim. Şileye süreceğim.

Hareket saatini en fazla 09:30'a çekebiliriz. Antrenman odaklı, az mola şeklinde sürmek isteyenleri beklerim.

Bu arada "az mola"ya açıklık getireyim. En son tek sürüşümde olduğu gibi ben artık Şileye tek sürüşlerimde giderken 1 çeşmede 5-10 dk, dönüşte 2 çeşmede 5-10 dk mola veririm. Şilede de uzun mola vermem. En fazla 10-15 dk durup geri dönerim. Grupla sürdüğümde çoğunluk ne derse o ve genelde de Şilede 40dk-1saat oturup mola verilir. Yani ben her iki mola tarzına da uyarım.