Şile antrenman turları

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok az terleme oldu,bende en fazla kafa terler kafada termal kar maske var fakat dün ne hikmet ise terleme olmadı koltuk altından çok az bi terleme oldu ama termal emdi..yazın mehmet hocam benim kafa çok terler sıcakta ....

kudret abi gelmişsin 60 yaşına bu enerjiyi neren buluyorsun. 185 km yapmak her babayiğidin harcı değil. Bak biz 120 km gidecek eleman bulamıyoruz. Bana formülünü açıkla. Birde bisikletinden biraz bahsedermisin. nasıl yoruyormu. keramet biraz da bisiklette.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

kudret abi gelmişsin 60 yaşına bu enerjiyi neren buluyorsun. 185 km yapmak her babayiğidin harcı değil. Bak biz 120 km gidecek eleman bulamıyoruz. Bana formülünü açıkla. Birde bisikletinden biraz bahsedermisin. nasıl yoruyormu. keramet biraz da bisiklette.

mehmet sunu dostum
dün toplam 126 m 'de kısa mola ve tempo yaptım diğer topiğe dünki idman kriterimi yazdım ,bu iş zor tabi 126 km boyunca bi sürü eğimleri göğüslüyorsun şileden otobandan dönenler benim ne demek istediğimi anlar o ömerli eğiminde adam aynen ölür orada 4 eğim varki biri çok uzun orada el fatiha olursun oradaki eğimleri ezerek geçtim benden daha iyisini biliyorsun aytekin erzan yaptı gerçi geriye düşmüş olabilir çünki iki çocuk sorumlusu bu iş birazda bekar işi
şimdi kuyruk yağı diyecem kızacan ama işin sırrı orada ayrıca yumurta ile tam yağlı peynir,ayrıca devit-3 devam edeyim kefir,kaymak bol bol bunları yiyen adam fırtına olur bol bol yiyecen,
devit-3 ayda bir alınacak ama önce kontrol olacak herkes alamaz devit-3 'ü doktor kontrolünden sonra alınacak,bende hiç bir hastalık zuhur etmedi, küçükken tifo oldum ,kabakulak oldum onun dışında ailede öyle şeker hastası yüksek tansiyonu olan yok ,sadece prostat var oda dedemde 80 'den sonra peydah olmuş ,doğru beslenenlerin genetik hastalıkları yenmesi olası,millet yanlış besleniyor mehmet hocam üstüne stres eklenince ne oluyor hastaneler doluyor..
bisiklete gelince valla mübarek acaip yahu bu gıant tcr ,teker inerken yavaşlatıyor dönüşte inişlerde üst boruya oturarak indim araçlar korna çaldı biri camdan sarktı ağbi dedi helal olsun valla zor harekettir bu ,
ama bisiklet hızlanmakta üst boruya oturarak inmek biliyorsun froome yaptı bu hareketi yapmak ile kalmadı üstüne pedal çevirdi,
ama gene biliyorsun froome eğimlerde astım hastası olduğu için fısfıs sıkmakta bu da ne kadar etik tartışılır....
120 km kısa mola ve tempolu sürüş ile 7 saatte bitti mehmet hocam dönüşte 58 'ıncı km finiştir ondan sonra trfaik yoğunlaşır ve hız biter yerine lay lom lom gelir şehir içinde hız asla olmaz hava kararmadan eve vardım mesafe uzar ise kısa mola tempo yapmak bu aylarda aynen şarttır.
ayrıca eğimleri hesaba katar isen bura 160 'km den fazla eder ,burada amatörlere yönelik yarış yapılır iseki bence yapılmaz çoğu insan elinde bisiklet ile çıkar burayı yarışıda bitiremeyen çok olur burada pek zannetmem yarış düzenlesinler.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

mehmet sunu dostum
dün toplam 154 km 'de kısa mola ve tempo yaptım diğer topiğe dünki idman kriterimi yazdım ,bu iş zor tabi 154 km boyunca bi sürü eğimleri göğüslüyorsun şileden otobandan dönenler benim ne demek istediğimi anlar o ömerli eğiminde adam aynen ölür orada 4 eğim varki biri çok uzun orada el fatiha olursun oradaki eğimleri ezerek geçtim benden daha iyisini biliyorsun aytekin erzan yaptı gerçi geriye düşmüş olabilir çünki iki çocuk sorumlusu bu iş birazda bekar işi
şimdi kuyruk yağı diyecem kızacan ama işin sırrı orada ayrıca yumurta ile tam yağlı peynir,ayrıca devit-3 devam edeyim kefir,kaymak bol bol bunları yiyen adam fırtına olur bol bol yiyecen,
devit-3 ayda bir alınacak ama önce kontrol olacak herkes alamaz devit-3 'ü doktor kontrolünden sonra alınacak,bende hiç bir hastalık zuhur etmedi, küçükken tifo oldum ,kabakulak oldum onun dışında ailede öyle şeker hastası yüksek tansiyonu olan yok ,sadece prostat var oda dedemde 80 'den sonra peydah olmuş ,doğru beslenenlerin genetik hastalıkları yenmesi olası,millet yanlış besleniyor mehmet hocam üstüne stres eklenince ne oluyor hastaneler doluyor..
bisiklete gelince valla mübarek acaip yahu bu gıant tcr ,teker inerken yavaşlatıyor dönüşte inişlerde üst boruya oturarak indim araçlar korna çaldı biri camdan sarktı ağbi dedi helal olsun valla zor harekettir bu ,
ama bisiklet hızlanmakta üst boruya oturarak inmek biliyorsun froome yaptı bu hareketi yapmak ile kalmadı üstüne pedal çevirdi,
ama gene biliyorsun froome eğimlerde astım hastası olduğu için fısfıs sıkmakta bu da ne kadar etik tartışılır....
154 km kısa mola ve tempolu sürüş ile 7 saatte bitti mehmet hocam dönüşte 86 'ıncı km finiştir ondan sonra trfaik yoğunlaşır ve hız biter yerine lay lom lom gelir şehir içinde hız asla olmaz hava kararmadan eve vardım mesafe uzar ise kısa mola tempo yapmak bu aylarda aynen şarttır.
ayrıca eğimleri hesaba katar isen bura 160 'km den fazla eder ,burada amatörlere yönelik yarış yapılır iseki bence yapılmaz çoğu insan elinde bisiklet ile çıkar burayı yarışıda bitiremeyen çok olur burada pek zannetmem yarış düzenlesinler.

Peki kaç defa mola verdiniz. Bu turda pedal kesmeden gittiğiniz en uzun mesafe ne oldu. Toplam pedal süresi ne oldu. Bizde dün 120 km yi 4.5 saatte aldık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

mehmet sunu saydımmı kaç eğim 120 km 'de bana rota koyarmısın nerden nereye 120 km yaptın eğim kaç adet idi ortalaması kaç idi 3-4 eğim mi yoksa 10 eğim ve üzerimi bunlar önemli
düz yol gidersin 120 km tek eğim olmaz o iş kolaydır benden söylemesi..benim için 3-4 eğim hikaye artık,
mola sayısı sorar isen benim molalar tabi lastik patlaması iki kez olunca orada vakit kaybettim esasında basar idim ama ayıp olur idi nedeni bu adamlara yapılmaz bu nedenmi hepside acaip süratli ve iki kişi yarışlara katılmış saygısızlık olur idi,2 bekleme var gidişte sonra ömerlide ekibi bekledim ,akabinde ekip geldi 4 üncü eğimde durmadım tırmandım fena uzundur,ekip önden koptu,bir adet kısa mola maden suyu ve ayran aldım büfeden hemen içtim yola koyuldum ve durmadım benzinciye 5 km kaza bir otobüs bozulmuş idi içindekiler dışarda idi onlara saat sordum 12.15 dediler ve nitekim ekipte 12.15 de benzincide imiş ve tekrar bastım benzinciye geldiğimde 15 dakika geçmiş idi ama yarım saat bana ekip takdı 18-33 yaş arası hepside fırtına gibi adamlar,basacak tabi,,,6 adam altısıda muhteşem idi dün
kerim dönüşte diğer yolda beni bekler buldum ekip merkeze inmiş ben inmedim 15 dakika mola yaptım dönüşe geçtim
kerim çok hızlı sürer topukladı o gitti onu bıraktım dönüşte 3 yerde mola ama çok kısa biri ömerliye gelirken diğeri ömerliye çıkmadan önce maden suyu ve soda içildi çok kısa mola bunlar .akabinde son dudulluya gelmeden yol üstünde bir adet çay içtim ve topuklayarak finala vardım saat 16.00 idi...120 km 7 saatte bitti mehmet hocam sen buradaki eğimleri bi gör dilin uçuklar..uzun uzun..

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yasirkidil Süper yasir şartlar uyarsa, denk gelirsek sizinle sürmek isterim.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Ben eğime değil toplam tırmanılan irtifaya bakarım. Bendeki saat altimetreli ve 120 km de toplamda 650 metre tırmanmışız. Yani yol nispeten düz sayılır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

üsküdar-şile opet benzinci otobandan dönüş dudullu aynı yerden tahminimce irtifa 800 'üzeri olabilir tam emin değilim.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

o zaman eğimleri çokda şeyettirmemek (abartmamak) lazım değilmi. 180 km de 800 metre çokda şeyettirilecek bir mevzu değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

şöyle bakalım olaya mehmet sunu uzun bir eğim düşün 6-7 arası ve dönüşte 8 oluyor en sert yerinde 10 oluyor ve üstü üste geliyor olayın zorluğu burada, burada durmadan basmak en zorudur ,yani 124 km non stop olayı burada çok zordur kuvvet artı teknik artı akıl gerekir ayrıca giderken rüzgar faktörü poyraz vardır bura çetindir sıkıdır ,yani düz yola benzemez .....
şile otoban yolu kullanan arkadaşların aslında stravalarına bakmak lazım havada konuşuyorum 800 dedim ama 1000 de olabilir emin değilim......yasir bu rotayı kullanmadı ama kullandı ise onda stravası vardır.

giderken 7 eğim saydım dönüşte 14 eğim saydım

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi teknik olarak mümkün değil. Devlet karayolunda 6-7-10 eğim olmaz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

mesela örnek yasirin kullandığı rota rakım 1330 gözükmekte bu yolun tam solunda doğudada otoban yol var ...

@mehmetsunu

mehmet sunu burayı bildiğin otoban ile karıştırma allasen yahu
bura bildiğin otoban üstü ultra otoban ,
deyim yanlış olmuş olabilir kafanda yanlış fikirler oluşmasın burada resmen yüksek bir tepeye tırmanıyorsun ömerlide,
görmeden anlayamazsın resimler var ama resimlerden anlaşılmaz illa görecen ..yahuuuuuu

yav osmangazide otoban yolda 3-4 eğim nedir yahu yarışta gördük sende bi de ömerli eğimini gör allasen
osmangazide otoban yolunda bir tek ömerli gibi eğim yok buraları benden sorulur mehmet aga oraları senden sana kaç defa dedim o erciyese zirveye çık diye 21 km tırman diye apoletlerini sökecem senin artık..:komik::komik::komik::komik::komik:

https://i.hizliresim.com/5daEyR.png

evrekaaaa buldum rakıma bak mehmet sunu,,,,,,döndüğüm yol giderkende aynı 2626 metre

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Volkan Metin

volkan
sorulara bi adet cevap verirsen sevinirim

1- avatardaki bisiklet ilemi gittin
2- giderken kaç mola yaptın
molalar ne kadar idi
3- dönüşte ne yaptın şiledemi kaldın

artık dedeyim çok doğru.....59 'luk....:islik::komik::komik::komik::komik::komik:

Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
1- Avatardaki bisiklet ile gitmedim, yol bisikleti ile gittim
2- Giderken 2 mola verdim, 2, side lastik patlağı yüzünden beraber verdiğimiz molalar.
3- dönüşte yine aynı yoldan dönüş yaptım, sadece kayıt tutmadım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Volkan Metin

bi ara tam kayıt yapın derim ,benim rota esasında dudulludan başlar ama arkadaşlar ile üsküdarda buluşunca iş uzadı bi dahaki sefere tek gideceğim dudullu çıkış yaparım evden 9 km uzakta ,ayrıca opet benzincide durmaktayım dönüş ise dudullu yani çıkış yaptığım yer kısa mola ve tempo benim teker içten korumalı 5 aydır patlamadı şivalve maraton ,fakat teker biraz ağır,dünki idmanda giderken (lastik patlamaları saymaz isek iki kez patlama oldu ) 3 mola var dönüştede 3 mola var 126 km 'de toplam irtifa geneli 2626 metre,7 saatte bitti.......
bi de arkadaşın tekeri silik idi ve 23 hacim bu silikler ne hikmet ise dayanmıyor ,kilo bende 65 teker 700x25

ben strava kullanmıyorum ve saat tutuyorum .üsküdar çıkışı ekiple saat 09.00 'da oldu 2 teker patlaması oldu arkadaşın ,ve 3 mola yaptım (lastik patlamasını saymıyorum)
ömerlide ekibi bekledim ekip geldi akabinde ekip beni geçti ve benden 30 dakika önce opet benzinciye vardılar ,ekipten kerim dönüşte idi ben merkeze inmedim benzincide 15 dakika bekledim ve topukladım 3 saat 15 dakika sonra aynen dudullu ışıklarda iş bitti buradan ataşehire oldukça trafik yoğun idi.burada hız yapmam,hız yapacağım yerler bellidir,
dönüştede 3 mola oldukça kısa ...

09.00 çıkış (üsküdar)-opet benzinci şile 12.30 gidiş 68 km
dönüş
12.45 -dudullu ışıklar varış 16.00 dönüş 58 km
126 km tam yedi saat 6 mola

mehmet sunu hocam gençler 6 saatte gider değilmi nerdenmi biliyorum aytekin erzandan ,adam 6 saatinde altına indi sonra tam 5 saatte tamamladı vay anasını şimdi ,
ama emekli oldu ayrı mesele ,evlilik bu ,istersen emekli olma hatun boşar sonra..:komik::komik::komik::komik::komik:

açıkçası bu etapta benim prosedüre uyacak eleman aramaktayım genç artı 55 + yaş üstü

prosedür şudur

1- dudullu-opet benzinci şile -dudullu
2- kısa mola ve tempo ,(gidiş ve dönüşte kısa molalar olabilir)
3- opette 15 dakika mola fazla yok

etap gidiş ve dönüş aynıdır

(link)

58 artı 58

yav arkadaş bu goggle bazen yalnış hesaplıyor adama kafayı yedirtiyor..goggle uyuma kafamı bozma benim burda,

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kaç km yi 5 saatte attı aytek kudret abi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

valla biliyorsun bu adam acaip idi 116 km 'yi 5 saatte aldı şile eğiminin birinci noktası var oradan başladı opet benzinci gidiş ve dönüş aynı 116 km ,ortalama 23.2 bura öyle böyle değil eğimler çok adam 116 km 'den fazla gitti tabi..