İnceleme SIGMA SPORT ROX 11.1 EVO | Bisiklet Bilgisayarı İnceleme

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende yaklaşık 1 aydır Sigma Rox 11.1 Evo yu MTB ile birlikte kullanıyorum . Ekran küçük ama cihaz çok işlevsel. Sigma Rox 12.1 Evo da sipariş verdim. Daha büyük ekran ve dokunmatik oluşu ve fiyat yine TR de satılan rakiplerine göre uygun oluşu cezbetti. Bakalım gelince bir inceleme videosu yapabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Lethy34
Scudo

kuzey efe

Aktif Üye
Tepki
110
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Cyclocross
Bende yaklaşık 1 aydır Sigma Rox 11.1 Evo yu MTB ile birlikte kullanıyorum . Ekran küçük ama cihaz çok işlevsel. Sigma Rox 12.1 Evo da sipariş verdim. Daha büyük ekran ve dokunmatik oluşu ve fiyat yine TR de satılan rakiplerine göre uygun oluşu cezbetti. Bakalım gelince bir inceleme videosu yapabilirim.
hayırlı olsun yeni modeli nereden sipariş ettiniz?

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hayırlı olsun yeni modeli nereden sipariş ettiniz?
Amazon Hollanda'dan sipariş ettim ama iptal oldu. Sonrasında arkadaşın Hollanda daki evini adres gönderdim şimdilik orada. Yılbaşında gelirken getirecek. Şimdilik Rox 11.1 ile devam.

• Beğen
Tepkiler: kuzey efe

Lethy34

Üye
Tepki
0
İsim
Cihat
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, yaklaşık bir haftadır 11.1 Evo'yu ben de kullanıyorum. Her şeyi harika denecek kadar iyi fakat üstesinden gelemediğim bir sorun var. Sensörler çok yavaş veri aktarıyor cihaza. Örneğin hız sensörü hızlandıktan 4 5 saniye sonra başlıyor hızı göstermeye ve geriden deliyor. Bir anda hızlandım 30km/h hıza çıktım ve sabitlendim diyelim, cihaz hızı şu şekilde gösteriyor; ilk 4 5 saniye 0 sonra 5,6-11,2,-19,4-26,3-30 gibi kademe kademe ve 5 6 saniye gecikmeli gelerek aktarıyor. Durduğum zaman da aynı şekilde sıfırlanması 6 7 saniyeyi buluyor. Kadans ve HR sensörleri için de geçerli sanırım çok dikkat etmedim onlara. Hız sensörünü önce ANT ile bağlamıştım sonra bunu farkedince BLE ile de bağladım ama değişen bir şey olmadı. Sizde de durum böyle mi hocam? Cihazın kapasitesi bu mudur anlık hız beklememek mi lazım acaba? @kuzey efe

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, yaklaşık bir haftadır 11.1 Evo'yu ben de kullanıyorum. Her şeyi harika denecek kadar iyi fakat üstesinden gelemediğim bir sorun var. Sensörler çok yavaş veri aktarıyor cihaza. Örneğin hız sensörü hızlandıktan 4 5 saniye sonra başlıyor hızı göstermeye ve geriden deliyor. Bir anda hızlandım 30km/h hıza çıktım ve sabitlendim diyelim, cihaz hızı şu şekilde gösteriyor; ilk 4 5 saniye 0 sonra 5,6-11,2,-19,4-26,3-30 gibi kademe kademe ve 5 6 saniye gecikmeli gelerek aktarıyor. Durduğum zaman da aynı şekilde sıfırlanması 6 7 saniyeyi buluyor. Kadans ve HR sensörleri için de geçerli sanırım çok dikkat etmedim onlara. Hız sensörünü önce ANT ile bağlamıştım sonra bunu farkedince BLE ile de bağladım ama değişen bir şey olmadı. Sizde de durum böyle mi hocam? Cihazın kapasitesi bu mudur anlık hız beklememek mi lazım acaba? @kuzey efe
Sensörleri bi silip yeniden tanıtın ve güncelleme varsa yükleyerek deneyin. Tabi pillerin doluluğuna da bakmak lazım.
Açıkçası ben hiç dikkat etmedim, hızdan çok kadans ve kalbe bakıyorum, onlarda da dikkatimi çeken bir gecikme, takılma dikkat etmedim.

• Beğen

Lethy34

Üye
Tepki
0
İsim
Cihat
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sensörleri bi silip yeniden tanıtın ve güncelleme varsa yükleyerek deneyin. Tabi pillerin doluluğuna da bakmak lazım.
Açıkçası ben hiç dikkat etmedim, hızdan çok kadans ve kalbe bakıyorum, onlarda da dikkatimi çeken bir gecikme, takılma dikkat etmedim.
Hocam söylediklerinizin hepsini yapmıştım zaten. Değişen bir şey olmadı maalesef. Anlık aktarırken geç aktarıyor ama mobil uygulamasında en yüksek hızı falan doğru yazıyor. Bugün çıktığım turda bir rampadan inişte mesela maksimum 58km/h gördüm cihazda ama Sigma Ride App'te 61 Km/h olarak kaydetmişti...

Tepki
1
İsim
Samet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, ben de rox 11.1 evo sahibiyim 1 aydır kullanıyorum. Nabız bandı ve hız sensörü güzel çalışıyor ancak bende de kadans sensöründe bir gecikme var, pedal çevirmediğimde geç bağlantı koparıyor ve tekrar çevirmeye başladığımda bağlantıyı kurması biraz zaman alıyor. Başlarda çok kafaya takmıyordum belki kendi özelliğidir diye ama anlık veri aktarımı olan cihazlar varsa bunu bir araştırmak lazım. Onun dışında bence fiyatının üzerinde bir cihaz.

• Beğen

Lethy34

Üye
Tepki
0
İsim
Cihat
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, ben de rox 11.1 evo sahibiyim 1 aydır kullanıyorum. Nabız bandı ve hız sensörü güzel çalışıyor ancak bende de kadans sensöründe bir gecikme var, pedal çevirmediğimde geç bağlantı koparıyor ve tekrar çevirmeye başladığımda bağlantıyı kurması biraz zaman alıyor. Başlarda çok kafaya takmıyordum belki kendi özelliğidir diye ama anlık veri aktarımı olan cihazlar varsa bunu bir araştırmak lazım. Onun dışında bence fiyatının üzerinde bir cihaz.
Fiyatının bence de çok üzerinde. Bundan önce navigasyonu telefondan açıyordum ve 15-20 km'lik yolun sonunda telefonun şarjı 30'lara düşüyordu 100'den. Şu an bu cihaza rotayı atıyorum ve aynı yolun sonunda telefonun şarjı %98. En beğendiğim artısı bu oldu. Bunun dışında aktivite takibinde de baya fark yarattı bunu kullandıktan sonra Strava'nın sapma yaptığını fark ettim. Anlık hız takibi yapma konusu da biraz tuhaf, tura çıktığım arkadaşımda uyduruk bir cihaz var 300 400 TL'lik o anlık veriyor hızı. Görünce çok tuhaf gelmişti :D

anspoki

Aktif Üye
Tepki
106
Merhabalar, cihazı powerbank ile şarj edebiliyor muyuz? Yoksa sadece bilgisayardan mı?

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, cihazı powerbank ile şarj edebiliyor muyuz? Yoksa sadece bilgisayardan mı?
Ben şarj ettim sorunsuz kullandım ama açıkçası teknik olarak şununla şarj edin gibi bir uyarı var mı hiç bakmadım. Bence bi içindeki dökümanı incelemekte fayda var, şarj etmesine ediyor da bataryanın ömrünü yiyor mu, bilemiyorum hocam.

• Beğen
Tepkiler: anspoki

anspoki

Aktif Üye
Tepki
106
Yanımda bilgisayar taşımanın mümkün olmadığı (özelikle yurtdışı) turlarda şarj sorunu olur mu diye merak ediyorum. Araştırdığım kadarıyla sadece PC üzerinden şarj destekli, hızlı şarjlı powerbank ya da benzeri adaptör ile şarj pil ömrünü etkileyebilir gibi duruyor. Cihazı çok beğendim, sipariş edeceğim ama bu konu çok aklıma takıldı.

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
PD çıkışlı adaptör powerbank harici, 5V 500 ma çıkışı olan herhangi bir powerbank ve adaptörle şarj edebilirsiniz. PD adaptörlerle şarj olmuyor.

anspoki

Aktif Üye
Tepki
106
Beyaz rengini sensör setiyle beraber 3.528,50 TL' ye Amazon'dan sipariş ettim.

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende 12.1 in Hollanda dan arkadaşım tarafından getirilmesini bekliyorum.

1701070424618.jpeg

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam ben de almak istiyorum 12.1’i arkadaşınız bana da getirtebilir mi acaba?
Merhaba , Sorup cevap vermek istedim. Bu gelişinde yılbaşı olması sebebi ile maalesef çok dolu olduğunu söyledi. Şuan için yardımcı olamıyorum.

awakening

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
Tepki
395
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11.1 in ekranı bana ufak geldiği için yaz başında Amazon.de den rox 4.0 almıştım gayet memnunum. Sigma dan kötü cihaz çıkmaz. Hayırlı olsun 👍

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hangi siteden aldınız acaba link var mı?
Amazon.nl üzerinden aldım gönderim adresi Hollanda yalnız Türkiye ye gönderim yok. Eskiden gönderiyordu siparişi geçtikten sonra iptal oldu. Muhtemelen 150 Euro sınırından kaynaklı sistem reddediyor.