Sigma rox 5 kadans sensörü

raif

Üye
Tepki
4
İsim
Raif
Iyi forumlar. Sigma rox 5 imin kadans sensoru bir turlu veri gondermiyor miknatis yaklastiginda cit sesini duyuyurum bazen yesil isigida yaniyor ancak kablosuz iletisim mesafesi ve açısını dogru ve farkli kombinasyonlarda denememe ragmen sonuc alamadim. amazondan yenisine 80TL vermeden once urunun servisi varmi veya tecrubeleri olan pedaldas var ise fikrinizi almak isterim. Teşekkurler.

Scudo

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
Merhaba.. bende de oldu basta aynisi.. kadans sensoru solda.. sigmayi da gidon uzerinde onu gorecek sekilde sol tarafta konumlandirirsaniz sorun cozuluyor.. saga koyarsaniz mesela olmuyor.. veri aktaramiyor uzak kaliyor.. bol pedallar..

SM-N7502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçen gün benim de başıma geldi. Bisikleti arabadan çıkarırken pedaldaki kadans mıknatısı yerinden kaymış , görmüyordu. Yerine getirdim ama okumadı ve o gün kadanssız kullandım. Sonra kapandıktan sonra tekrar açılınca görmeye başladı (Not : saat stemde)

raif

Üye
Tepki
4
İsim
Raif
Tesekkur ederim @mertsimsek76 @x-rayted kadans sensor kapagindaki metal parca kirikti kablo ile bagladim birde bilgisayari sol fren yanina alinca calisti suan keyifle kullaniyorum. 2 cm daha ortaya yakin takinca gormuyor (sedona 410 da kullaniyorum) iyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: ONUR AYDIN

ONUR AYDIN

Üye
Tepki
3
İsim
Onur
Bisiklet
Merida
Merhaba
Yeni sigma rox 5 aldım. Ürünün hız ve nabız sensörleri sorunsuz çalışıyor. ama Kadans rakamı ekranda hep 0 gözüküyor.
Hepsinin pilini komple yeniledim. Kadans sensörü üzerindeki ışık yanmasına ve hafif okuma sesi gelmesine rağmen yine de çalışmıyor.
seti komple ayırıp denedim, yanyana koyup çalıştırdım ama kadans halen okumuyor.
Arkadaşımın rox 6 seti var. Benim Rox 5 bilgisayarımı onun bisiklete taktığımda bütün değerler okunuyor.
Yani bütün sorun benim kadans sensörümü gösteriyor. Çözüm olarak kullanan arkadaşların önerisini almak isterim.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@ONUR AYDIN Aldığınız yerle yada Sigma ile görüştünüz mü?

ONUR AYDIN

Üye
Tepki
3
İsim
Onur
Bisiklet
Merida
Aldığım yer bike-discount. Kontağa geçerek durumu aktardım. Bütü kombinasyonları yaptığımı ve sensörde bir problem olduğunu anlattım. 72 saat içinde geri dönüş yapılacağını belirtti sistem. Tabi insan sabırsızlanıyor, belki de bir çözümü vardır diye.
Yabancı forumlarda rox 5 ve rox 6 nın bu sorunu çok fazla çıkarttığını okudum. Ama Türk forumunda bu konunun tartışıldığını görünce sevindim.
Çünkü kesin bir çözüm türetilmiştir dedim :)

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@ONUR AYDIN Hocam bike-discount bir çözüm bulamasa bile belki Sigma size sadece sensörü gönderebilir önce bike-discount cevabını bekleyin sonra Sigma Almanya ile iletişime geçin.Yada belki bu süre içinde probleminiz çözülür.

ONUR AYDIN

Üye
Tepki
3
İsim
Onur
Bisiklet
Merida
@hlksnrr bike-discount'dan gelecek cevabı bekliyorum. Devamında dediğiniz gibi Sigma ile irtibata geçeceğim. Parası evet belki çok değil ama sonuçta çözümü bulunup ileride birçok insana yol gösteren bir durum da olabilir. Şimdi 1 kişi, ileride 10 kişi.
Bakalım ne diyecekler. Sensör kapağı demiş @raif hocam. Eve gidince bir de onu deneyeceğim. Belki benim de çözümüm onda yatıyordur.

serpol79

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
serkan
Bisiklet
Fuji
Slm. Benim km saati böyle bir sorun çıkardı. Yardımcı olabilurmisiniz .

Dosyalar

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Pilini çıkartıp tekrar taktığınız zaman ekran yine aynı şekilde mi kaldı?

canfırat

Üye
Tepki
0
İsim
Can Fırat
Bisiklet
Specialized
Merhaba, bende de Sigma Rox 5.0 var ve son zamanlarda çok sorun çıkarmaya başlamıştı. Ya hızı göstermiyordu ya da kadansı. Tüm pilleri yeniledim ama sorun çözülmedi. Dün bununla ilgili uğraşırken bilgisayar kısmını yuvasına tam tersi olarak taktım ve çalıştı. Düz halde taktığımda bilgisayarın altındaki diller değmiyordu yuvaya o yüzden veri alamıyordu. Yuvayı çıkarıp ters taktık sorun çözüldü.