Sigara içiyor musunuz?

Sigarayla ilişki durumunuz nedir ?

• Toplam katılım
    1.083

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bilalfidanboy

Bizim kuşak şunu gördü, 1968 üst kuşağıımız idi,hippiler savaşma seviş sloganları ile dünyaya yayıldı,ama tek çelişkileri uyuşturucu idi,nitekim çok insan 30 'unu göremeden gitti,bizim kuşakta bu hippilerden etkilendi,saçlar uzatıldı,1976 'da pejo bisikleti aldığım gün benim için olay uyuşturucuda değil ,iki tekerde idi,müzisyen olarak kendi meslektaşlarımdan bazıları yaşamıyorlar ,alkol ve içki yüzünden kendi yaşam kalitelerinden ödün verdiler,onlara kızmadım çünki çıkışı bulamadılar,insanın bu yaşamda işinden başka hobisi var ise o insan bence şanslı,tabi gerçekten sevdiği bir hobisi olması bence gerekli.
Kuşak olarak 78 kuşağı oluyoruz ,2000 kuşağı bence internette fazla vakit geçirmekte,özellikle sokakta elinde cep ,sürekli kafa kilitlenmiş,vapura biniyorsun aynı hikaye,otobüste öyle metroda öyle,otomatik robot bunlar,gelecek ,çok fazla makinenin bir parçası olmak ise ve kendi ruhumuzdan uzaklaşmak ise insanlığı bir tehlike bekliyor demektir

Scudo

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@Edip DinçerElektronik sigara kullananlarin bobrek fonksiyonlarina baktirmasini siddetle oneririm. Olumsuz etkileri oluyor diye duymustum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Motorola Çok şey söylüyorlar, her şeye inanmamak lazım elektronik sigara konusunda :). Likitlerde aroma oranını %5-6'nın üzerine çıkarmadığınız sürece sıkıntı yok. En güzeli aromasız olarak kullanmak tabii ki.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Sporcu olmama rağmen 15 sene içtim.7 senedir içmiyorum. Hayatta yaptığım en önemli şey sigarayı bırakmaktı. Sigara kesinlikle bırakılabilen birşey. Lütfen sigara içmeyin içenleride uyarın. Kimse kendini bu zehirin esiri etmesin

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldato

ehuhehue pis tiryaki

bak aynı ben:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Malesef içiyorum, 3. raunda hazırlanıyorum bu bayram tatilin. daha önceki 2 raundu kaybettim. ilkinde 8ay dayandım, 2. raundda 3 hafta. Umarım bu raunda bi çalım atarım. Artık bırakmak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: velespit7

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Üye Adı
Şöyle yapın;
Bu zıkkımı bir gün içmeyin..Ertesi gün,''bu zıkkımı bir gün içmeden durabildiysem,bugün de durabilirim'' deyin..İki gün içmediniz..Üçüncü gün,''bu zıkkımı iki gün içmeden durabildiysem,iki gün daha durabilirim'' deyin..Böyle böyle kendinizi motive edin..Ben böyle bıraktım..

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigara içmiyorum, hiç içmedim. Allah herkesi bu ..oktan meretten kurtarır inşallah.

Benim en komiğime giden spor salonunda vb. spor yaparken gördüğüm kişiler, spor arasında kuytu köşelerde sigara içiyorlar.

Yani komik olan, sporun sağlık açısından faydalı olduğunun bilincinde olan bir kişinin zararlarını artık küçücük çocukların bile bildiği sigarayı tüketmesi.

• Beğen
Tepkiler: mustang41

irfananar

Aktif Üye
Tepki
247
İsim
İrfan
Bisiklet
Sedona
Günde 1 paketi geçiyorum.Özellikle Karmaşık algoritma gibi şeylerle uğraştığım zaman 2 pakete çıkıyorum.

@Üye Adı

Kafada bitirebilirseniz çok kolaylıkla 8 ayı 800 Aya çıkarabilirsiniz..
Bu benim de henüz beceremediğim bir şey..

@Edip Dinçer

Bu konuda naçizane fikrim Sigaradan daha zararlı olduğu yönünde..

Aromayı geçiniz..

En az bir yapay kimyasal maddenin, bazen Pil/Şarj ünitesiyle sağlanan enerjiden, bazen kimyasal özelliklerinden dolayı tepkimeye girmesiyle oluşan dumanı soluyorsunuz en nihayetinde.. Bu normal sigaradan da tehlikeli bir durum..

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

temonas

Üye
Tepki
51
İsim
Umut
Bisiklet
b'Twin
1 sene önce bırakmış olduğum madde

Mugla48

Üye
Tepki
21
İsim
Ozan
Bisiklet
Mosso
AİLEMDE HERKES İÇER, 9 TORUNUZ HEPSİ DE İÇER :d BEN İÇLERİNDE NASIL MERYEM ANA KALMIŞIM MERAK EDİYORUM. HİÇ BAŞLAMADIM, BAŞLAMAM DA :d SİGARASIZ HAYAT ENFESS, LÜTFEN ETRAFINIZDAKİ SEVDİKLERİNİZE BIRAKTIRINIZ KENDİNİZ DE BIRAKINIZ :d

• Beğen
Tepkiler: temonas

MrMutlu

Nature = Freedom
Tepki
48
İsim
Salih M.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arada sırada, bazende arkadaş ortamında içiyorum. Hee birde araba sürerken sigara içmeyi seviyorum ama hiç bir zaman sigaraya bağımlı olmadım :)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigara katiyen kullanmıyorum, sadece askerde toplasam 10 tane içmişimdir , o da ağzımda püf püf en sıkıntılı anlarımda.

Tepki
65
İsim
ömer faruk
Bisiklet
Bianchi
sigarayı yaklaşık olarak 12 senedir iciyorum ..sigara kokusundan tadından herşeyinden nefret ettiğim halde farklı zamanlarda bırakmak istedim inantla .. önce 8 ay 4,5 ay 3 ay ,2,5 ay gibi sürelerde bıraktım farklı dönemlerde ...bu bırakma denemelerimde en önemli nokta kırılma noktası olarak gördüğüm şey ilk deneme cabamda 8 ay bıraktıktan sonra tekrardan başlamam sonraki bırakma denemelerimde kendimde özgüven eksikliği oluştu . sigaranın üzerimde ki gücü etkisi ni kabul etmeye başladım . bir nevi bagışıklık kazandım bırakamama ya inanma süreci ..umarım bu komik alışkanlıgı bırakırım ...sigarayı bırakma caba dönemlerimde günlük 6 dal sigara icme ile başladım . kendime sigara saatleri koydum ve 15 günlük bi plan program yapıp sürec icerisinde azaltıp bi günde tamamen keserek bırakabildim ..bazen de sigaranın faydaları ve zarararını sesli olarak kendi kendimle konuşarak:D

• Beğen
Tepkiler: Gkgoko

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşlenmiş şeker de zararlı. Şu haliyle sigara da. Ben sigarayı sevmem. Savunmuyorum da. Ancak eniştemin annesi 102 yaşında öldü. 12 yaşında sigaraya başlamış. 90 yıl bilfiil sigara içmiş. İçtiği en kaliteli sigara birinci marka, gençlerin bilmediği bir sigaraydı. Ancak şimdiki sigaralar kadar içinde katkı yoktu. Olan katkılar, çer çöp ödün gibi doğada kendi haline olan şeylerdi.