Sigara içiyor musunuz?

Sigarayla ilişki durumunuz nedir ?

• Toplam katılım
    1.083

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu muhabbetler bana hep bir sigara yaktırır, sonra düşündürür sigara bırakmak ütopya gibi bir şey diye...

Scudo

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bisiklet sürenin sigara ve alkol alması okyanusta salla gitmesi gibi bence

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@barış barış

19 yıl boyunca aldığın nikotin bıçkıdere yollarında eski şile yollarında vücudundan defolup gidecek, kan damarlarında zerre kadar nikotin kalmayacak 2-3 yıl içinde bomba gibi olacaksın barış dostum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe tamam da olmuyor işte abi olmuyor. (link)'den nasıl vazgeçemiyorsa, işte ben de sigaradan vazgeçemiyorum. Bana çok önerilerde bulundun ama bir türlü olmuyor. Bırakmayı denedim ama 24 saat dayanabildim.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe keşke 2-3 yıl temizlenmek için yeterli olsa. 15 yıldır tamamen temizlenmek. O yüzden, içenler, vakit kaybetmeyin...;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru

ömürsün savaş,şimdi sana bi alternatif,ama kendini şartlandır,evde ps2 var ise en sevdiğin oyunların arşivini yapmış isen yırttın 8-9 saat oyna elinde coistik sigarayı anında unutturur.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@BF Okuru Ben bıraktığımda bu son paket dedim, son paketi içtim acele etmeden, zaten günde 5-10 tane içerdim, paket bittikten sonra bir daha içmedim...

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Akarkut

valla barışın sürdüğü mekanlar benim güzergahlarım yıllardır oralarda idim,burada rakım yüksektir bol oksijen vardır istanbuldan çok kaçtım bisiklet ile,sahil yolları karbonmonoksit buralarda bisiklet sürmenin bi anlamı yok.hafta sonları şehir dışına kaçmalı yüksek rakımlarda saatlerce sürmeli,bunun artıları çok fazla.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2003'de bıraktım 2012'de tekrar başladım, 4 ay oldu tekrar bıraktım, sıkıldım artık bu kesin, çıkmıştır hayatımdan. Bir de öyle deli gibi sigara içen bir adam olmadım hiç, günde bir paket falan içmişliğim yoktur. 2003'de bıraktığımda koşuya başlamıştım, günde minimum 10+ km koşuyordum, şimdi bıraktım bisiklete başladım, her türlü farkı gayet iyi biliyorum, aldığınız nefesten tutun ağzınıza koyduğunuz her lokmanın tadı değişiyor, net. Daha da abartayım "sigara alkolün en iyisi mezesi" derler, külliyen yalan, rakının, şarabın biranın tadını bir de sigarayı bırakıp deneyin bakalım :tskler:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe

Ben İstanbul'dan taşınmadan tanışmalıymışız seninle Kudret abi, ama çekim için geldiğimde mutlaka düşerim peşine, bulurum seni yollarda, rotalarını takip ediyorum illaki bir yerlerde yakalarım seni :harika:

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@mehmet.ali bendeki ego-T modeli. çin'den sipariş ettim cihazı. Buradaki fiyatlara oranla net yarı yarıya daha ucuz. Ben 60tl'ye aldım burada 120 tl. Bu konuda bir çok yazı var okumanı tavsiye ederim. Bazı parçaları kullandıkça değiştiriliyor(atomizer, yaklaşık 2 hafta ömrü var) Sıvıları buradan alıyorum. Sıvıların nikotin oranları farklı. Alacaksan 6 yada 9 mg'dan başla zamanla nikotin seviyesini azalt.

@Spook Kesinlikle katılıyorum ancak çevremdekilere verdiğim cevabı size de vermek isterim, 22 senedir sigara içiyorum yaşım neredeyse 38, bu zıkkımı bırakmak için daha az zararlı olan e-sigara kullanmanın çok yanlış olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi ki sigara yerine bunu da yıllarca içmek çok mantıklı değil.

• Beğen
Tepkiler: mehmet.ali

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
Ne sigara içiyorum, ne nargile sporcu adamın ne işi olur bunlarla ?
:tskler::tskler: :ssrtcbya:

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@ÖmerMurat Son kısıma kesinlikle katılıyorum. Sigarayı bıraktım içtiğim rakının, biranın şarabın tadına aşık oldum.

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Güzel konu olmuş... 2 yıldır bisiklet kullanıyorum ve 2 yıldırda günde 1 paket sigara içiyorum :) inanın çok pişmanım sigaraya başladığıma :) bisiklet kullanırken okadar etkileniyorum ki; 500 metrelik bi rampayı tırmandığımda nerdeyse bitmiş oluyorum :D inşaallah bırakırız.. yoksa şehirler arası turlar veya günlük 200kmyi görmek sigara içen birisi için hayal olur :)

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
bi zahmet haftasonu turlarında içen gelmesin içeceksede bi 5 km geriden gelsin. sigara içenlerin çoğu bütün yollar benim sanan otomobiller gibi
içmeyenlere saygı duymayı bilmiyor

• Beğen
Tepkiler: oguzh4n

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet H.
Hocam çok doğru diyorsun. Hele otogarda dışarda beklerken sigara içenler yüzünden nefes alamaz hale geliyor insan. İğrenç bir şey. Bir insan ne kadar kötü kokabilirin cevabı adamlar. Bazen otobüste sigara içen birisi yanında oturunca hele o nasıl pis bir kokudur. Kendimden iğrenirdim öyle koksam.

Ben olacam ki başta sokakta yürürken içmeyi, otogarda içmeyi garanti yasaklardım.

Bırakın arkadaşlar içmeyin size de yazık bize de :harika:

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Bugünkü antrenmandan sonra bir arkadaş oturdu sigara yaktı şok oldum :D
Antrenman sırasında tüttüren var mı? Ben de bunu merak ediyorum