Şifreli kilidin şifresini değiştirmek

marjinalhk

Üye
Tepki
10
İsim
Hasan Hüseyin K
@AliÇimen denedim sayılır aslında hatta birazdan detaylı denicem. tüm olasılıkları denemeyi bile düşündüm de 10 tane rakam 5 haneli şifre olunca pek mümkün değil.

Scudo

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@marjinalhk Hocam aynen işiniz zor görünüyor. Matematikte kombinasyon mu oluyordu bilemiyorum ama baya zor.

Migel

Daimi Üye
Tepki
413
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Kilidin markası nedir?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.468
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
99999 kombinasyon olduğunu düşünürsek ve her şifre değiştirme işlemin 5 saniye sürse 499995 saniye yapar. Bunuda güne çevirdiğinde karşına çıkan rakam 5.7 gündür. Asgari ücretin yevmiyesinin kabaca 50 tl olduğunu düşünürsek 17 iş günü süresi ile şifreyi çözersin. Buda ortalama 800 tl ye denk gelir. piyasadaki en kaliteli kilit bile olsa fiyatı sana bu işgünü/ücret maliyetinin çok altında olacağından bence kilitin şifresini çözmen verimli olmaz. O nedenle önerim KIR GİTSİN ZİNCİRLERİNİ.

Migel

Daimi Üye
Tepki
413
İsim
Migel
Bisiklet
KTM

Bu şekilde ise kilidin videoda anlattığı şekilde açma şansın olabilir.Bu teknikle 3 hanelisini açmıştım ama denemek lazım 5 hanelisini ;) Kısaca tüm sayıları 11111 yapıp başlayacaksın iki taraftan asılmaya kilide.Sonra ilk haneyi çevirip asılacaksın tekrardan.Doğru rakama geldiğinde asıldığında biraz daha fazla açılıyor aradaki mesafe.Ufak bir fark ama dikkat edersen belki açma şansın olur.

B

BF Okuru

Misafir
Beyler sizler şu an ne yaptığınızın farkındamısınız gerçekden hırsızlarada fikir veriyorsunuz hayretler içindeyim herkese açık bir ortamda paylaşılan şeylere bak ya!!bu şimdi bilgi paylaşımımı?

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Alphavilla Hocam Youtube da onlarca video, internette sayısızca tarif varken hırsızlar buraya mı kalır? Ayrıca arkadaşımız yardım istemiş nr yapabiliriz özel mesaj mı atalım?

• Beğen
Tepkiler: suat akman

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
gulelim mi agliyalim mi:)cilingir cagir usta..:)

Migel

Daimi Üye
Tepki
413
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Hiçbir kilit tam olarak güvenli değildir.Bence kullanıcının kilidin açılabileceğini bilmesi kilidi kullanım amacını değiştirebilir ve önlem almasına neden olabilir.Ben hırsız olsam şifreyi bulmaya çalışacağıma daha pratik olan zinciri kesmeye yoğunlaşırım.Bir kilidi kesmek en fazla 30 saniye bu şekilde kilidi açmaya çalışmak hem garanti bir yol değil hem de daha fazla zaman alıcı bir uğraş.Kilit sadece gözünüzün önündeki bisikletin seri şekilde çalınmasını engelleyebilir ve mudahale etmenize zaman yaratabilir.Diğer türlü iyi bir bisikletiniz var ise kilitleyip başından ayrılmanızı hiç önermem.Ben ayrılırım derseniz emin olun bir sıkıntı yaşadığınızda bu burda paylaşılan yöntemden değil.Kilidin açılabileceğini,kesilebileceğini hesaba katmadığınızdan ve en önemlisi insanlara güvendiğinizden dolayı olacaktır.Ufak bir araştırmayla öğrenebilecek bilgileri göz ardı etmeniz ve ona göre önlem almamanız sizin tercihiniz ;)

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen
B

BF Okuru

Misafir
@AliÇimen dostum orda burda video olabilir bari burda paylaşılmasın evet keşke özelden yazılsa bazı şeyler.ben sayenizde kilidimi değiştireceğim başka kilit alacağım.

Migel

Daimi Üye
Tepki
413
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
@Alphavilla Paylaşımın farkındalığınızı arttırmasına sevindim.En azından yararlı olmuş ;)

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şifren lisedeki öğrenci numaran

• Beğen
Tepkiler: umut976

marjinalhk

Üye
Tepki
10
İsim
Hasan Hüseyin K
@mehmetsunu Cidden çok mantıklı. @Migel arkadaşın verdiği taktiği denicem. Olmazsa kırcam. Duyarlı arkadaşlar var. Bunları görmek de güzel. Keşke özelden verseydi haklısınız ama dedikleri doğru onlarca video var internette cidden. Dün biraz araştırmam sonucu kilidi kırmanın bile pratik yolu olduğunu öğrendim. Bisiklet uzmanı değilim yeni başladım bu olaya ama bildiğim bişey var. Türkiye'de hele ki Konya gibi bi şehirde yaşıyosan kilide güven olmaz. :)

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.312
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Ben bir bisiklet hırsızıyım. Sayenizde bilmediğim yöntemleri de öğrendim, şimdi ava çıkıyorum. Hepinizden Allah razı olsun :p

marjinalhk

Üye
Tepki
10
İsim
Hasan Hüseyin K
KIRDIM BİRİCİK KİLİDİMİ. KENDİ ELLERİMLE KESTİM. ALDIM ELİME FLEXİ BASTIRDIKÇA AĞLADIM AĞLADIKÇA BASTIRDIM...

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@marjinalhk
Ben biliyodum halbuki neden bana sormadın?

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bende aynı durumdayım çilingir açamam dedi napayım çöprmi atayım carmı yolu

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Migel hocam aynı sorun başıma geldi çilingir açılmaz dedi. Çilingir uğraşmakmı istemedi yada teknik bilgisimi yeterli değil yoksa hiç açılmszmı ? Bu arada kilit boşta