Shunfeng markası hakkında görüşleriniz..

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Merhaba,
Ön ve arka göbek bakarken SHUNFENG marka göbek gördüm,kullanan varmı ,nasıldır.
fiyatı ucuz ama kullanımı nasıl acaba..

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Adını duyan var mı diye bir sor, ona göre daha net cevap alırsın :)

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
bende vardı :D :D bisikletten anlamazdım maksat disk merakı işte aldığımda hevesimi öyle bir kırmıştı ki bisiklet bildiğim adi çin malı göbektir hiç unutmuyorum içini açayım demiştimde bilyeleri elimde kalmıştı :D :D

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@mustafa tabanlı

Fiyatı son derece uygun ve tercih edeceğiniz komponente göre iş görebilecek bir uzakdoğu markası.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Sayın Önen,Sayın Aksu,
Konuyla ilgili cevaplarınız için teşekkür ederim..

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
eski bisikletimde vardı, rulmanlıydı ve dağılana kadar, ki bu aldıktan 4 ay ve 3000km sonra oluyor, oldukça akıcı memnun olduğum bir göbekti. oldukça akıcı derken üst seviye kullanan arkadaşlar alınmasın, fiyatına göre akıcıydı.:)

Tepki
3
İsim
Batuhan B..
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Rulmanlı v fren göbeklerini almıştım .
Forumdaki bi arkadaşında başına gelmiş.
Arka göbek güzel dönüyo ama ön sıkışık.
Satın alacaksanız elden alın kontrol edin.
Düzgün çalışıp çalışmadığını.
Ürünün bozuk çıkma ihtimali yüksek.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@batuhan bora Göbek akıcı dönmüyorsa çözümü çok basit. "Bozuk ürün" anlamına gelmiyor yani.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
674
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çözüm nedir? merakımdan soruyorum.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Rulman preslenirken iç ve dış bilezikleri beraber ittiren bir düzenek gerekiyor. Rulmanlar kasılı duruyorsa iç ve dış bilezikler aynı hizada değil anlamına geliyor. Biri diğerinden 0.1 mm bile kaçık olsa rulmanın akıcılığında büyük fark yaratıyor.

1 - Rulmanlara temas eden somunların rulmanla teması kesildiğinde göbeğin dönüşünde rahatlama oluyorsa, bu iç bileziklerin içeride durduğunu (rulmanların iç bileziğe temas edilerek preslendiğini) gösteriyor. Bu durumda dingildeki tüm somunları söküp rulmanları tekrar preslemek lazım.
2 - Somunlar uzaklaştırıldığında rahatlama olmuyorsa, rulmanın dış bilezikten preslendiğini gösteriyor. Yani dış bilezikler daha içeride duruyor. Bu durumda, işaretlediğim gibi, sadece bir taraftaki somunları çıkartıp dingili öbür tarafa doğru 2-3 mm kaydırmak gerekiyor. Dingilin somunsuz tarafının ucunu yere dayayıp iki elle göbeği tutarak gövde ağırlığıyla basılabilir. Varsa çektirmeyle de yapılabilir. Sonrasında öbür taraftaki somunları da çıkartıp rulmanın preslenmesi gerekiyor.

Böyle yazılı halde atom parçalıyor gibi gözüküyor ama zor bişeyi yok aslında. 24mm rulmanlar için M12, 30mm rulmanlar için M16 pul alıp pratik şekilde rulman presi yapılabilir.

s-l500.jpg

Bundan ayrı olarak, rulmanlar genelde içine fazla gres basılmış halde geliyor. Bu da akıcılığını azaltıyor. Kapağını açıp 1-2 damla ince yağ damlatmak epey farkettiriyor.

Tepki
3
İsim
Batuhan B..
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Can hocam bozuk derken rahat dönmüyor anlamında söyledim. Çözüme gelecek olursak bana 1 numarada anlatiğınız problemden olmuştu. Rulman presleme cözümünüde denicem.göbeklerin janta takılı olması bir problem teşkil edermi jant için .

Son düzenleme:
Tepki
3
İsim
Batuhan B..
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Rulman preslenirken iç ve dış bilezikleri beraber ittiren bir düzenek gerekiyor. Rulmanlar kasılı duruyorsa iç ve dış bilezikler aynı hizada değil anlamına geliyor. Biri diğerinden 0.1 mm bile kaçık olsa rulmanın akıcılığında büyük fark yaratıyor.

1 - Rulmanlara temas eden somunların rulmanla teması kesildiğinde göbeğin dönüşünde rahatlama oluyorsa, bu iç bileziklerin içeride durduğunu (rulmanların iç bileziğe temas edilerek preslendiğini) gösteriyor. Bu durumda dingildeki tüm somunları söküp rulmanları tekrar preslemek lazım.
2 - Somunlar uzaklaştırıldığında rahatlama olmuyorsa, rulmanın dış bilezikten preslendiğini gösteriyor. Yani dış bilezikler daha içeride duruyor. Bu durumda, işaretlediğim gibi, sadece bir taraftaki somunları çıkartıp dingili öbür tarafa doğru 2-3 mm kaydırmak gerekiyor. Dingilin somunsuz tarafının ucunu yere dayayıp iki elle göbeği tutarak gövde ağırlığıyla basılabilir. Varsa çektirmeyle de yapılabilir. Sonrasında öbür taraftaki somunları da çıkartıp rulmanın preslenmesi gerekiyor.

Böyle yazılı halde atom parçalıyor gibi gözüküyor ama zor bişeyi yok aslında. 24mm rulmanlar için M12, 30mm rulmanlar için M16 pul alıp pratik şekilde rulman presi yapılabilir.

303483 dosyayı görüntüle

Bundan ayrı olarak, rulmanlar genelde içine fazla gres basılmış halde geliyor. Bu da akıcılığını azaltıyor. Kapağını açıp 1-2 damla ince yağ damlatmak epey farkettiriyor.
Can hocam bozuk derken rahat dönmüyor anlamında söyledim. Çözüme gelecek olursak bana 1 numarada anlatiğınız problemden olmuştu. Rulman presleme cözümünüde denicem.göbeklerin janta takılı olması bir problem teşkil edermi jant için .

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Tepki
0
İsim
Barış Berkay
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese merhaba 4 ay önce aldığım Salcano bisikletimde hem arka hemde ön göbeğin markası shunfeng ama şimdiye kadar sorun çıkartmadi.Güzel ürün ama dikkatli kullanın ve bisikletin bakımını yaptırırken onu da yaglamasini isteyin iyi günler