Seramik ve çelik rulman farkı

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
seramik rulman arıyorum jantlarım için, orjinal hali set olarak satılmıyor malesef tek tek almam gerekiyor. Önerebileceğiniz marka var mı? Mesela sinc upgrade kit olsaydı ölçüleri 136 euro ya 4 lü alabiliyordum. Tek tek çok pahalı oluyor
15 *28*7 3 adet 6902
15*24*5 1 adet 6802

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
seramik rulman arıyorum jantlarım için, orjinal hali set olarak satılmıyor malesef tek tek almam gerekiyor. Önerebileceğiniz marka var mı? Mesela sinc upgrade kit olsaydı ölçüleri 136 euro ya 4 lü alabiliyordum. Tek tek çok pahalı oluyor
15 *28*7 3 adet 6902
15*24*5 1 adet 6802
Jant setinin göbekleri nedir? Ona göre bir firma önereceğim Avusturalyadan oraya bakarsın varsa ve fiyatıda uygun gelirse alırsın. Ben daha önce orta göbek, pulley vs aldım sipariş geçerken fiyatını düşük yapmalarını istedim vergiden kurtulmak için hiç zorluk çıkarmadılar. Avusturalya doları ile 150 dolar

Screenshot_20220105-141349_Chrome.jpg

• Beğen

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant setinin göbekleri nedir? Ona göre bir firma önereceğim Avusturalyadan oraya bakarsın varsa ve fiyatıda uygun gelirse alırsın. Ben daha önce orta göbek, pulley vs aldım sipariş geçerken fiyatını düşük yapmalarını istedim vergiden kurtulmak için hiç zorluk çıkarmadılar. Avusturalya doları ile 150 dolar

280008 dosyayı görüntüle
Göbek dt swiss 240 ama içinden çıkan rulmanlar standart ölçüde çıkmadı eğer bu 4lü fiyatı ise uygunmuş çok teşekkür ederim hsc mi markası

• Beğen

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göbek dt swiss 240 ama içinden çıkan rulmanlar standart ölçüde çıkmadı eğer bu 4lü fiyatı ise uygunmuş çok teşekkür ederim hsc mi markası
Evet hsc ceramic diye arat çıkıyor. Aradığını bulamaz yada emin olamazsan destek ekibine yaz bayağı yardımcı oluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet hsc ceramic diye arat çıkıyor. Aradığını bulamaz yada emin olamazsan destek ekibine yaz bayağı yardımcı oluyorlar.
Aradığımı buldum, hatta seramik göbek de gözüme kestirdim ama hiç incelemesi yok adamların, siz memnun musunuz ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aradığımı buldum, hatta seramik göbek de gözüme kestirdim ama hiç incelemesi yok adamların, siz memnun musunuz ?
Memnunum. Kadans olarak bayağı yardımcı oldu, ancak doğrusun söylemek gerekirse bizim gibi amatörlere seramik göbek olmasada olur boşuna masraf bence.. Ama yinede siz bilirsiniz hevesim gitsin tecrübe edeyim diyorsanız deneyin derim.. Sponsor oldukları sporcuların sitelerine bakın halen varmı bilmiyorum, indirim kodu vardı ben aldığımda %10 indirimli almıştım kod sayesinde.

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BirLebowski Büyük rulmancılarda ölçülerini vererek istediğiniz seramik rulmanları çok daha ucuza bulabilirsiniz tahminimce çünkü piyasada bisiklet jant rulmanı olarak aradığınızda 5 birimlik fiyat oluyor size 25 birim. Rulman dediğimiz şeyin takoz gibi kataloğu var. Elinizdeki rulmanın numarası silinse bile adamlar kumpasla ölçüp o ölçülerdeki ürünü bulurlar size

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BirLebowski Büyük rulmancılarda ölçülerini vererek istediğiniz seramik rulmanları çok daha ucuza bulabilirsiniz tahminimce çünkü piyasada bisiklet jant rulmanı olarak aradığınızda 5 birimlik fiyat oluyor size 25 birim. Rulman dediğimiz şeyin takoz gibi kataloğu var. Elinizdeki rulmanın numarası silinse bile adamlar kumpasla ölçüp o ölçülerdeki ürünü bulurlar size
Teşekkürler hocam büyük rulman satan firmalara sorduk arkadaşım vasıtası ile seramikte uygun ölçü bulamadık ama çelikte dediğiniz gibi uygun fiyatlı ürün veriyorlar

Tepki
3
İsim
Şadan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Cyclocross
Olay sadece rulmanda değil hazne de çok önemli, her hazne çelik olabilir fakat çeliğin de çeşitleri var. Bir çelik haznenin karbon oranı çok önemlidir. yüksek karbonlu çelik malzeme diğer çelik malzemelere göre oldukça serttir yani karbon çeliğe sertlik katar.
Yüksek karbonlu çelik hazne ve seramik bilye dizerseniz( seramiğin hafifliği ve sertliği bir avantajdır.) Güzel sonuçlar elde edersiniz. Çelik bilyenin çelik hazne ile arasında olan sürtünme katsayısı; aynı çelik hazne ile seramik bilye arasında olan sürtünme katsayısından yüksektir yani çelik bilye daha yavaş kalıyor diyebiliriz.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gün içinde, kuru ve nispeten yaz aylarında kullanmayı planladığım bisikletimin parçalarını söküp , yağlanması temizlenmesi gereken yerlere bakım yaptım, zincir ve temas ettiği dişlileri de güzelce temizleyip , civataları - somunları vs güzelce temizleyip , kuru ortamda bir süre beklettim, arabada kullandığım Castrol tam sentetik ince yağla da ufaktan ıslatıp 2-3 aylık uykuya yatırdım. Bu süre zarfında jant göbekleri ve Orta göbeği rulmanlarını seramiğe geçirmek istiyorum.. göbek merkezlerindeki rulmanların tiplerini buldum.. Bu sayfayı da baştan aşağı okudum ve çok iyi bilgiler paylaşılmış .. seramik rulmanlı bisikletlerde , bakım için kullanılan yağ yoğunluğu ne olmalı? Gres mi yoksa 5-30 ya da 0-30 gibi ince bir motor yağı mı?