Sele tavsiyeleri

Scudo

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tamamen aynı şeyleri yaşıyorum. ben de 1 aydır kullanıyorum. uyuşma tamamen bitti. 60 dk Zwift antremanında hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. ama 90 dakikayı geçen antremanlarda hoodlar dan da tutunca uzun süre; o kemik ağrıyor kaliteli bir tayt giysem de. ama kısa süreli drop da devam edip, arada ayağa kalkınca falan ya da dış sürüşte 5 dk mola verince hiç bir sorun yok ağrı da geçiyor. hiç 3 saatten uzun deneyimlemedim tabi. belki biraz daha ince ayarlamalar yapmamız gerekiyordur.
Aynı his ve tecrübeler kesinlikle rastlantısal değil bence de, ama ilginç. Bir çözüm düşünür ya da bulursanız paylaşmanızı rica ederim.

Şu sıralar geometride bazı değişiklikler deniyoruz bakalım; gidonu biraz daha aşağı aldık. seleyi de 3 derece eğdik; daha agresif bir pozisyon elde edebilmek ve bu pozisyondaki olası pelvis baskısını azaltabilmek için. Seleyi eğince 40-50 km sonrası ağrılarım kesildi diyebilirim. Ancak bu sefer de kol ve omuzlara biraz yük binmeye başladı. Yeni pozisyonda hamlığım olabilir belki, alışabilirsem bu agresif pozisyona, devam edeceğim. Böylelikle bu seleyle birlikteliğimiz biraz daha sürebilir belki. :hhhhhh:

Velhasıl, agresif pozisyonda ağrı falan yok bu sele de 😄 Ama hood ve rahat oturuş pozisyonlarında çok verimli değil dediğim gibi...

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.179
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
uygun fiyata satışta bir selem var.

(link) bu da incelemesi.

Suphi3434

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
Suha
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben sele ile ilgili sorunlarımı sele kılıfı alarak büyük ölçüde çözdüm
bu kılıfın bisikletçide satılanlardan en büyük artısı biraz daha hafif olması ve farklı boyutlardaki seleler için farklı boyutlarda satılması. ben en küçük (M) aldım estetik olarakta güzel durdu. tavsiye ederim
(link)

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.179
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
sahibinden üzerinde var sanırım. size mesaj atayım ilanı. @trainspotting35

Edit: kotanız dolu mesaj atamıyorum

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs Mesajınız geldi teşekkür ederim.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@trainspotting35 Fiyatlar göz göre göre artıyor.
2 sene önce almıştım ben hocam. O zaman sıfır fiyatı 450-500 TL idi. Ben 2. El aldım ama alan kişi hiç kutusunu bile açmamış. Hediye gelmiş galiba hiç kullanmamış. Sıkı bir pazarlık ile gayet uyguna gelmişti. Ama dediğim gibi ben çok memnun kalmadım. B17 alınabilir. B17 den memnun kalmayan yok. 1000 lerce döt yalan söylemiyordur herhalde 😂😂

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selle Smp well m1 aldım geçen hafta ve kanalımda da inceledim... bu sele de pahalı evet ancak sağlık noktasından bakınca ucuz bile sayılır .. Gerçekten kaliteli ve anatomiye dayanarak yapılmış konforlu bir sele.. ben yol bisikletim için seleyi buldum .. elimdeki Topeak 3d rx comfort selemi de bir mtb alırsam ona takarım ..

• Beğen
Tepkiler: bilaltuna
Tepki
481
İsim
Onur
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SELLE ROYAL SETA S1 kullanan var mı?Yorumlarına ihtiyacım var

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur DÜZLÜ benim bisikletin üstünde var 50 km üstü binmedim ama genel olarak memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Onur DÜZLÜ
Tepki
481
İsim
Onur
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur DÜZLÜ benim bisikletin üstünde var 50 km üstü binmedim ama genel olarak memnunum.
Ben altta ki modeli inceliyordum Bisan bisikletlerle gelen bunun aynı değil diye biliyorum.Sizin sele bundan mı.
Bisan'ın selesini inceledim şekil ve ağırlık olarak farklı çıktı onun için tereddüt ediyorum.
1617272514141.png

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.435
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur DÜZLÜ Bende düz seta var. S1 değil. Yapısı oldukça benziyor. 100 km sürüşümde hiç rahatsız olmadım. Hiç inmeden 50 üstü sürüşlerim oldu onlarda da bir sıkıntı yaşamadım.

Tepki
481
İsim
Onur
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletim de giant kendi selesi var 50-60 km idare ediyorum, Pro stealth 152 mm olanı deniyorum şimdi arkadaştan ödünç aldım.Seta s1 i önerdiler onun fiyatı iyi ama deneme şansım olmadı.[/QUOTE]

Xxgamer45

Üye
Tepki
4
İsim
Berke Önlü
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar bisikletimin selesi eskidi yırtılmaya başladı. Değiştiricem ama buradaki yazılara baktığımda çok profesyonel seleler önermişler bazıları benim bisikletten pahalı. Ben bisikleti durmaksızın en fazla 30dk kullanıyorum o da ayda bir genelde hergün 10-15dk lık kullanımların oluyor fakat biraz kiloluyum o sebeple rahatsız edebiliyor . markasız olur fark etmenz orta rahatlıkta uygun fiyatlı birşey önerebilirmisiniz. Oturuş şekli gibi şeyler okudum açıkçası ne tür oturuşlar var bilmiyorum. Ben yoldan geçen profesyonel olmayan normal biri nasıl oturuyorsa bende öyle oturuyorum.