Sele tavsiyeleri

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bisikletim selesinden hiç memnun değilim bisikletten indikten sonra kalçamda ağrı hissediyorum. bana tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatta sele var mı ? sele borusunu da değiştirmem gerekirmi ?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
hayrı sele borun eski tip değilse yeni sele alıp eski sele borunla kullanabilirsin...ayrıca sele tercihi yapmak tamaen popnun keyfine bağlı olduğu için zor bi durum ben bile kendime göre bi sele bulabilmiş değilim (tabi hafifte olması lazım benim aradığımın oda bi etken ama) deneyerek arayıp kendin bakarak alırsan daha mutlu olabilirsin...

• Beğen
Tepkiler: bugra_ozer

mcgrey

Aktif Üye
Tepki
97
Merhaba arkadaşlar düşüş sonrası selem parçalandı. Sedona 711'in orinal selesini kullanıyordum. Fiyat/Kullanış oranını ve jelli, ortası baskıyı azaltmak için boşluklu olan seleleri gözönünde bulundurursak 60-80 YTL değerinde önereceğiniz modeller nelerdir? Alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Nasıl bir sele istediğine bağlı. Yarışmakla çok ilgim olmadığı için ben Sportourer marka kullanıyorum. Selle Italia üretimi, jelli, elastomerli, ortası uyuşmaları engellemek için boşluklu. Bike&Outdoor'da ve Yeşil Bisiklet'te var. 25-35avro arası fiyatları var benimkisi, gerçekten çok memnunum. İlk defa popom düzgün bir sele gördü. Ama ben hafif istiyorum, gramları kurtarıcam diyorsan bozabilir, 400gr mı ne çünkü bu model.

batmanli72

Üye
Tepki
0
ustam satılık sele var mach bianchi magnumlarda var fiyat veye almak için mesaj at

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi Salcano NG650 model bisikletin selesi oldukça rahatsız. Yeni bir sele almayı düşünüyorum. Yada Jel kılıflardan mı alsam. Açıkçası karar veremedim. Bu tip bir sele kullanan var mı? yarın gidip halledeceğim sele sorununu.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Sportourer modellerini önerebilirim rahatlık açısından. Bu arada 2 günlük deneyim sonucu pedli tayt/çamaşır olayına hayran kaldım, gerçekten de aşırı rahat. İmkan varsa seleden çok bunu düşünün derim.

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Pedli tayt kullanıyorum zaten. Bügün sirkeciden baktım bir kaç sele fakat şuan mevcut olan seleden daha sertler. onun için biraz daha araştırma yapmam gerekecek sanırım.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
O halde ben yine de Sportourer modellerini önereyim. :D

Tepki
24
Merhaba arkadaşlar,

Trial bisiklet için nasıl bir sele tipi kullanmak gerekir? Belli markalar var mı sele için? Bir de boyutu konforunu etkiler mi?

İlginiz için teşekkürler

Tepki
39
Normal Trial bisikletlerinde sele bulunmaz .. ama eğer mtb tarzı bir bisikletle bu hareketleri yapıyorsanız sizin hareket alanınızı kısıtlamayacak bi sele öneririm.

erşah hançer

Daimi Üye
Tepki
60
o zaman benim kullandığım gibi yapıcaksın. şuanki seleni çıkartıp, sele borusunun ütüne bulaşık süngerini koyucaksın, onun üstünede bir bez geçirip altından dikiceksin. ben street kullandığım için böyle kullanıyorum hiç yer kaplamıyor, ama trial kullancak olsam seleborusunuda çıkartır öyle kullanırım.

• Beğen
Tepkiler: Burak Sakarya

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu resimdeki gibi ufak bir sele tercih etmelisin bence.

• Beğen
Tepkiler: Burak Sakarya

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Arkadaşlar o lastikler nasıl patlamıyor ya çokmu kalın ya bende aliyim bi tane kaldırıma çıkarken benimki hep patlıyor :(

erşah hançer

Daimi Üye
Tepki
60
benim bildiğim iç içe 5 tane lastik takıyolar, tabi o kadar lastik taktıktan sonra lastik şişirme gereği kalmıyor, e şişmeyen lastikte patlamıyor haliyle. bence sende dene, eğer doğruysa burdan yazarsın bende denerim .

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Tamam şimdi akşam oldu çıkmiyim dışarı bizim burda yalçın abi var ondan alırım yarın 10 tane lastik denerim çok teşşekürler +rep