Sele seçimi

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Uzun turda kullanmak için rahat bir sele seçmek istiyorum,şu an ritchey kullanıyorum bisikletimle geleni ve hiç rahat değil :) Acaba kullanıp da tavsiyesi olan var mı uzun yolda kullanabileceğim rahat bir sele için?

Scudo

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Pedli tayt zaten kullanıyorum da bu seleyle hiç rahat edemedim 6 bin kilometredir kullansam da hep değiştirmeye üşendiğim için kaldı :D

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Yol bisikleti ile uzun sürüşler için uygun fiyatlı bir sele tavsiyeniz var mı arkadaşlar?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Bisikletkolik Esra
Decathlon dan şu ürünü (link) deneyebilirsiniz, ama tavsiyem selle royal ın kadınlara özel selelerinizi almanızdır sebebi ise kadınların anatomisine uygun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar, carraro flexi 121 kullanıcısıyım. Çok uzun yollar yapmadığım için bisikletin orijinal parçalarında her hangi bir değişiklik yapmadım. Dün babam yıllar sonra, (belki 40 yıl) "şu bisikletle bir tur atayım" dedi. Aldı, benim şaşkın bakışlarım arasında bindi uzaklaştı gitti. :koptum: 5 Dakika sonra geri geldi, selenin poposunu acıttığını, daha geniş ve rahat bir sele bulup bulamayacağımı sordu. Aslında ben de yarım saat falan kullanınca rahatsızlık duyuyorum. Şimdi siz tecrübeli arkadaşlarıma abilerime sorum şudur; benim ve babamın rahat edebileceği bir sele türü var mı? Ben 105 babam 108 kilo. Tabi bu işin bir de maddi kısmı var. 100 lirayı geçen bir şey almak istemiyorum. Bir ikinci el alışveriş sitesinde şöyle bir sele buldum, işimizi görür mü? Fikir verecek herkese şimdiden teşekkürler. (Haa sele bakacağına kilo ver diyenler olacaktır. Siz onlara bakmayın :D)
208400 dosyayı görüntüle208401 dosyayı görüntüle

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
uzun sürüşler yapmıyorsanız kullanılabilir gibi geliyor.

Tepki
0
İsim
Şafak
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yanlış bilmiyorsam, Almanız mantıklı olacaktır Konforlu bir sele deniliyor.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisikletkolik Esra verdiğim linkteki sele güzele benziyor oluklu seleler her ne kadar çok eleştirilsede ben diğer selelere göre daha rahat olduğunu düşünüyorum sizdede tavsiye ederim hemde fiyatı uygun geldi ama siz yinede bir araştırın derim
(link)

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de 120 kg ağırlığım ile sele ağrısından muzdarip oldum. Decathlondan 79 liraya veya 89 emin değilim geniş yapılı bir sele aldım. Bir süredir kullanıyorum. Molasız en uzun sürüşüm 14 km oldu rahatsızlık vermedi.

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@seydieser

Yoo ben görerek aldım. 190 liraya çok daha güzeli vardı tam gö.....me göreydi ama elim varmadı onu almaya cok tombuldu.

awakening

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
Tepki
391
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol bisikletim için fizik TERRA AIDON X5 sele aldım aslen yol bisikleti için tasarlanmamış 145x255mm normalden 2cm daha kısa bu sorun olur mu?

awakening

Tepki
391
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol bisikletim için fizik TERRA AIDON X5 sele aldım aslen yol bisikleti için tasarlanmamış 145x255mm normalden 2cm daha kısa bu sorun olur mu?
Kimsenin umrunda olmadı madem kendim test etme fırsatı buldum rampa inerken ve çıkarken hiçbir sorun olmadı hem hafiflik hem komfor açısından dengeli bir sele yapmışlar.

• Beğen
Tepkiler: SerdarDemirel

caglara.

Aktif Üye
Tepki
676
İsim
Çağlar A.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimsenin umrunda olup olmamasından ziyade, sele konusunda genel olarak herkes tavsiye vermekten çekiniyor.

Popo acayip bir organ. 2 aynı popo ölçülerine sahip kişiden birisine süper gelen sele ötekinin poposunu ağrıtabiliyor :D

awakening

Tepki
391
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimsenin umrunda olup olmamasından ziyade, sele konusunda genel olarak herkes tavsiye vermekten çekiniyor.

Popo acayip bir organ. 2 aynı popo ölçülerine sahip kişiden birisine süper gelen sele ötekinin poposunu ağrıtabiliyor :D
Bir noktaya kadar doğru ancak sorduğum soru selenin 2-3cm kısa olması yol bisikleti ile sürüşte problem yaratır mıydi yani ne gibi dezavantajları olabileceği konusunda bilgi almak istemiştim.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir noktaya kadar doğru ancak sorduğum soru selenin 2-3cm kısa olması yol bisikleti ile sürüşte problem yaratır mıydi yani ne gibi dezavantajları olabileceği konusunda bilgi almak istemiştim.
Yanlış hatırlamıyorsam bazı üst model selelerin yol modelleri mtb modellerine göre daha kısa olabiliyor.