Sele derecesi acil yardım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar mtb bisikletimiz var ve pek fazla araziyede çıkmıyoruz.İki sele arasında kaldık aynı marka modeller sadece birisi 30 diğeri 60 derece.Sizce hangisini alalım.Zaman çok kısıtlı çabucak yardımcı olabilirseniz sevinirim :)
(link)
(link)

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle belirtmem gerekir ki sele çok ağırmış, yine de tercih sizin. Konforlu bir sele düşünüyorsanız oldukça konforlu bir şeye benziyor.
Derece olarak performans sürüş ve uzun km`ler yapacaksanız 30 derece, yok ben rahat edeyim, çok uzun km`ler binmem önemli olan daha fazla konfor diyorsanız 60 derece

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kuzenime daha onceden 60 lık modelini almıştık.alış amacımız konfor sadece. teşekkürler.Delta bisikletten 2 tane 60 lık sipariş ettik fkat ellerinde 1 tane 60 lık olduğu için 1 tanesini kargoya verdiler.Şimdi ikinci bisiklet için 30 luk mu alsak yoksa 60 lığın tekar stoklara gelmesini beklesek onu bilemiyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
iki tekerden 2 tane SELLE ROYAL LOOK IN ATHLETIC MEN SELE yi aldık.Ben şehir dışındayım abim kargoyu almış ilerleyen günlerde kullanıcı yorumunu belirtiriz :) Tavsiyeleri için forumdaki arkadaşlara teşekkür ederiz. :)
(link)

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
30 ya da 60 derece selenin belirli bir ölçüsü değil . binerken öne doğru bisiklet üst borusu ile vücudunuzun yaptığı muhtemel açıya göre sele önerisinde bulunuyorlar. 30 derece oldukça spotif bir pozisyon. Normalde bu kadar öne eğilerek kullanıyorsanız ona göre seçimyapmanız lazım. Siz rahat pozisyon istediğinize göre "moderate" seçmelisiniz. Dahada rahat pozisyonda kullanmak isterseniz örneğin 90 derece gibi . Aynı serinin "relaxed" (link) modeli olabilir ki ben bir ara çok ucuza fiyata satışa koydum talep gelmedi. Halen de dolapta duruyor. Koltukta oturmak kadar rahat kullanım sunuyor. Tabi ağırlığı daha fazla

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sağolun ama ürünleri aldım.1 ay önce 2 tane moderate 60 derecelik sipariş etmiştik deltadan ama stokta olmayınca para iadesi yaptılar, daha sonra türkiyede sadece ikitekerde 30 derecelik olan modelden bulduk onlardada sadece 2 tane kalmış öyle olunca hemen aldık.kuzenimede daha önce 60 lık almıştık deltadan.Ben 3 hafta sonra memlekete döncem ama abim rahat dedi.Satıcıların hepside 30 derece mtb için daha uygun dediler.