Sele bölgesinde ağrı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında muzaffer boran tarafından paylaşıldı.

1. muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar bisikletimi alalı 2 gün oldu ancak 2 gündür popomda ağrı var seleye alışamadım sanırım,selenin belli bir alışma süresi mi var?yeni bir selede almak istemiyorum acaba şöyle jelli bir kılıf alsam faydası olurmu http://www.decathlon.com.tr/TR/ergonomik-sele-kilifi-194309516/
    bisikletimdeki seleninde tasarımı hoşuma gidiyor üstünüde kapatmak istemiyorum ne tavsiye edersiniz selem şu

(resim forumdaki Alper Ugur adlı üyeden alıntıdır)

2. ergin111

ergin111 Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1 haftada tarihe karışır.tabi uzun süreli kullanırsanız benimki 1.5 saatten sonra ağrıyor. kişiden kişiye değişir tabi ağrı eşiği:)ama bahsetiğim ağrı kalıcı değildir.

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben şahsen seleyi oturmak için değil de üstünde durmak için kullanıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Selem tchibu jelli ortası delik seledir,bol pedallar.

4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bisikletimi aldıktan sonra aldığım gün dahil 3 gün boyunca hergün (totalde 125 km kadar) bisiklet sürdüm ve sele ağrısından delirecektim. Hiç rahat edemiyordum. Parası neyse vereyim en süper seleyi alayım tribindeydim. Ancak param olmadığından bunu ertelemiştim. Aradan 1-2 hafta geçince fark ettim ki zamanla alışılıyormuş. Şuan orjinal seleden yana sıkıntım yok. Galiba kaba tabirle "o bölge sertleşiyor ve selenin şeklini alıyor." :) Başka bir mantık kuramadım. Şuan 400 km yi geçtim ve memnunum. Bıraksalar İzmir'den Muğla'ya giderim.

Demem o ki sele konusunda acele etmeyin. Alışması bir haftayı geçiyor. Hala devam ederse yeni sele bakarsınız.

5. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen bende de var o ağrı:D Malesef 2 hafta oldu hala alışamadım:)

muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar yazdıklarını dikkate alıcam bikaç hafta daha sabır çekelim:) sonrasında olmadı seleyi değiştiririm..

İlginizi Çekebilir

mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
8.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
4.JPG