Sele bölgesinde ağrı

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba arkadaşlar bisikletimi alalı 2 gün oldu ancak 2 gündür popomda ağrı var seleye alışamadım sanırım,selenin belli bir alışma süresi mi var?yeni bir selede almak istemiyorum acaba şöyle jelli bir kılıf alsam faydası olurmu (link)
bisikletimdeki seleninde tasarımı hoşuma gidiyor üstünüde kapatmak istemiyorum ne tavsiye edersiniz selem şu

http://img99.imageshack.us/img99/3458/dscn0248s.jpg
(resim forumdaki Alper Ugur adlı üyeden alıntıdır)

Scudo

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
1 haftada tarihe karışır.tabi uzun süreli kullanırsanız benimki 1.5 saatten sonra ağrıyor. kişiden kişiye değişir tabi ağrı eşiği:)ama bahsetiğim ağrı kalıcı değildir.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ben şahsen seleyi oturmak için değil de üstünde durmak için kullanıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Selem tchibu jelli ortası delik seledir,bol pedallar.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Ben bisikletimi aldıktan sonra aldığım gün dahil 3 gün boyunca hergün (totalde 125 km kadar) bisiklet sürdüm ve sele ağrısından delirecektim. Hiç rahat edemiyordum. Parası neyse vereyim en süper seleyi alayım tribindeydim. Ancak param olmadığından bunu ertelemiştim. Aradan 1-2 hafta geçince fark ettim ki zamanla alışılıyormuş. Şuan orjinal seleden yana sıkıntım yok. Galiba kaba tabirle "o bölge sertleşiyor ve selenin şeklini alıyor." :) Başka bir mantık kuramadım. Şuan 400 km yi geçtim ve memnunum. Bıraksalar İzmir'den Muğla'ya giderim.

Demem o ki sele konusunda acele etmeyin. Alışması bir haftayı geçiyor. Hala devam ederse yeni sele bakarsınız.

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Aynen bende de var o ağrı:D Malesef 2 hafta oldu hala alışamadım:)

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar yazdıklarını dikkate alıcam bikaç hafta daha sabır çekelim:) sonrasında olmadı seleyi değiştiririm..