Sele altı çanta mı kadro üstü çanta mı?

Alperkilic

Üye
Tepki
18
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlondan aldığım Btwin kadro çantası 2Litre+ Telefon koyma yeride mevcut. Çok kulanışlı fakat bağlantı yerlerindeki plastik zamanla kadroda çizme yapıyor. Mat siyah renkli bisikletlerde belli oluyor baya. onuda çantanın geldiği yere siyah bant çekerek önledim tavsiye ederim..

• Beğen
Tepkiler: makaram
Scudo

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.434
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teşekkürler. baya büyük duruyor. dizlerim değer mi acaba?

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele altında taşımadan sele altı çantanın yapabildiklerini yapan bir çanta arayıp ta kadro üstü çantayı da kullanmak istemeyenler için alternatif. Ben şahsen üst borunun ön tarafına alta bakacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Yerli muadilleri biraz pahalı bulunca çin kardeşlerimiz devreye girdiler sağolsunlar.
Önizlemesi için:

Ürün linki:
(link)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.434
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele altında taşımadan sele altı çantanın yapabildiklerini yapan bir çanta arayıp ta kadro üstü çantayı da kullanmak istemeyenler için alternatif. Ben şahsen üst borunun ön tarafına alta bakacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Yerli muadilleri biraz pahalı bulunca çin kardeşlerimiz devreye girdiler sağolsunlar.
Önizlemesi için:

Ürün linki:
(link)
Bu çanta bana hiç kullanışlı gelmedi. Örneğin yolda giderken fren ayarı yapmak istediniz. Çantayı kadrodan ayırıp bir güzelce serip açtıktan sonra alyanı alabileceksiniz. İşiniz bittiğinde de aynı şekilde geri toplayacaksınız. Estetik bir yönü de yok. Size neyi cazip geldi anlamadım.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu çanta bana hiç kullanışlı gelmedi. Örneğin yolda giderken fren ayarı yapmak istediniz. Çantayı kadrodan ayırıp bir güzelce serip açtıktan sonra alyanı alabileceksiniz. İşiniz bittiğinde de aynı şekilde geri toplayacaksınız. Estetik bir yönü de yok. Size neyi cazip geldi anlamadım.
Hocam neden bu kadar tembelsiniz?

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size neyi cazip geldi anlamadım.
Hocam anlamayacak ne var, öznel konular bunlar.
Arka tarafa radar taktığım için sele borusunu sadeleştirmek istiyordum öncelikle cazip gelen ilk yanı bu.
Diğer husus ise yol bisikletinde top tube kısa olduğundan kadro üstü çanta iyice alanımı daraltıyordu onun yerine alttan montajı yapılabilen kompakt bir çanta baktım.
Son olarak ucuz geldi :)

• Beğen

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.434
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam anlamayacak ne var, öznel konular bunlar.
Arka tarafa radar taktığım için sele borusunu sadeleştirmek istiyordum öncelikle cazip gelen ilk yanı bu.
Diğer husus ise yol bisikletinde top tube kısa olduğundan kadro üstü çanta iyice alanımı daraltıyordu onun yerine alttan montajı yapılabilen kompakt bir çanta baktım.
Son olarak ucuz geldi :)
Çift suluk kullanmıyorsanız suluk kafesine takılan kutular var. Ben onlardan istiyorum ama kafes vida yuvalarım yalama olduğu için deneyemiyorum.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çift suluk kullanmıyorsanız suluk kafesine takılan kutular var. Ben onlardan istiyorum ama kafes vida yuvalarım yalama olduğu için deneyemiyorum.
Evet o kutulardan da almıştım ama mesafe arttıkça çift suluk ihtiyacı oluyor özellikle sıcak havalarda malum. Bir de çok fazla şangırdıyor. Co2 tüp vs taşıyorum, yol da bozuk olunca ne olur ne olmaz.

• Beğen