Şehir ve Tur Bisikleti tavsiyesi

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar carraro 419 grunge dağ bisikleti kullanıcısıyım alalı 2.5 ay oldu fakat gittiğim turlar ve gideceğim turlar bana bu bisikletin uygun olmadığı kararını aldırdı..şehir ve tur bisikletine geçmek istiyorum...her pazar ortalama min -80 km yol yapıyorum...bütçem 1000 lira civarında aşağı yukarı....kafamda giant roam 1-2
gibi modeller var...bu konuda deneyimli olan arkadaşlarımdan bisiklet tavsiyeleri istiyorum...lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo
Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
deneyimliyim diyemem ama :D salcano nun v frenli 27-24 vitesli modelleri var(27 vides 900 tl-24 vites 800 tl) ayrıca ben biraz daha 1000 tl min üstüne ekleyebilirm derseniz erdoğanlar bisiklette scott sportster 50 var 24 vites v-fren 1,137 tl linki de şu
(link)

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Kendi kullandığım bisikleti tavsiye edebilirim, şayet bütçeniz 800 lirayı geçemiyorsa. Salcano City Sport 24 VS. 800 TL altı bütçede en iyi şehir bisikletidir. Hergün kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
(link)
(link)

şimdilik bunlar var önerilenler arasında...hızlı karar vermeyeceğim...pişman olmak istemiyorum...ince eleyip sık dokuyarak bir seçim yapmak istiyorum sizinde desteklerinizle

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sedona 311 veya 321 alabilirsiniz. 311 kendi bisikletim ve çok memnunum tur için biçilmiş kaftan. Bugünde arkadaşımın 321'ini kullandım benimkine göre daha atik bir bisiklet fakat onda da oturuş pozisyonu biraz yatay. 311'in en sevdiğim yanı dik oturuş pozisyonu.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@Turker.E

bu kadar para vericekseniz trek lerin fx serisine de bakmanızı önerimim sanırsam ben bu seride karar kıldım şuan için para ayarlama durumuna geçtim ne kadar ayarlarsam ona görede alıcam fxten duruma göre bi serisinden

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
İşin açıkçası maşanın kilitlenebilir özelliği olmasına dikkat ediyorum..çünkü kilitleme ile kilitlememe arasında bayağı fark oluyor...

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Kilitlenebilir maşa istiyorsanız GHOST Cross1300 modeli de düşündüğünüz modeller arasında mutlaka olmalı

Tepki
27
Elinizde zaten bir mtb varsa sabit maşa bir bisiklet almanızı tavsiye ederim. Ben de bu sıralar sizin bütçeniz civarlarında bir şehir/tur hibrid bisiklet almayı planlıyorum , gidip gördüğüm ve okuduklarımın özetini yapmam gerekirse 1000 lirayı çok daha verimli harcayabilecekken Salcanoya yatırmanızı hiç bir şekilde tavsiye etmem. İkinci el olarak bir Specialized Sirrus, Scott Sub 30 , Trek Fx 7.3 veya sıfır olarak sabit maşalı; Scott Sub 40 , Trek Fx 7.2 , Sedona 321(açıları diğerlerine göre daha bir MTB'yi andırıyor), Giant Escape 1, Cannondale Quick 5 amortisörlü olarak ise Ghost Cross 1300, Scott Sportster , Trek Ds , Merida Crossway çoğunu canlı olarak gördüğüm bende hoş izlenimler bırakan bisikletler. Seçimlerinizi daha spesifik hale getirdikten sonra ufak tefek detaylarla karşılaştırıp eleyebilirsiniz kafanıza yatmayanları.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
mtb gayet guzel dual sport yapma imkani var.mtbde kalın lastik oldugu icin asfaltta hele yokuslarda zamp gibi yapısır.o yuzden sana itici gelmis olabilir. city sportda olabiliyor. slim teker takarak performansı dene istersen.asfalt icin slim tekerler var.istanbulda mtb ye slim takarak gayet cok hoş asfaltta seri gidiyorum.28 inc jant dusunuyorsan orası farklı.trek hybridde kullaniyorum.performansda abartılı fark yok.city sporttda alsan sana 28 inc janttan baska bi alternantif sunmucak.kadro yarıs bisikleti kadrosuda olsa.sonucta asfaltta en iyi performans yarış bisikletidir.carraro grunge 419 masası kitlenebilir olması lazım.kitlendikden sonra sorun yok.extra zevk icin masraf yapiyim diyorsan bilmiyorum.trek hybrid-cannondale-specialized-giant en cok city sport tarzi tutulan markalar.city sport tarzı istanbulda kullanan bayag var.yerli marka sedona özellikle mtb yi city sport tarzı slim teker takan gordum.salcona city sport-kron.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Turker.E

Merhaba,

Giant'ın Roam XR serisinin önceki modeli olan x-Sport'u (2009 X-Sport 0) kullanıyorum. Uzun turlara çıkmayı amaçladığım için bu bisikleti tercih ettim. Daha önce 26" sabit maşalı bir bisiklet mtb kullanıyordum. Size bu seriyi tüm uzun yol ve şehir şartları için öneririm. Ben hem asfalt hem de asfalt dışı (downhill şartları hariç) tüm bozuk yollarda gayet memnun kaldım. Kilitli olmak kaydıyla amortisörü ve hidrolik disk freni de aynı şekilde hem öneriyor hem de güvenle kullanıyorum.

Not: Herhangi bir polemik ortamı yaratmamak için "önerim" ve "memnun kaldım" ifadelerine dikkat çekmek isterim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Başlık genel olduğu için yeni konu açmak istemedim.

Bende sonbaharda bisikletimi değiştirmek istiyorum ve parçalardan anlamıyorum;
- Bütçe 1000-TL civarında olacak
- Kilitli maşa ve V fren istiyorum

İşe gidip gelmek için her gün şehir içi en az 15km.yapıyorum.
Forumdan okuduğum kadarıyla aşağıdaki modeller öneriliyor genelde;

Ghost CROSS 1300 (link)
Giant Roam 2 (link)
Scott SPORTSTER 50 (link)
Merida Crossway 20 (link)

Tecrübeli arkadaşların önerileriyle bu listeye ekleme ve çıkarma yaparak seçeneği 2-3'e kadar düşürebilirsem boy, fiyat, görünüm, renk gibi kriterlere bakarım diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben olsaydım; 1000 TL'yi aşamıyorsam Salcano City Sport 27 VS alırdım, 1500'e kadar çıkabiliyorsam Trek FX 7.2 alırdım. Kesinlikle zevk ve tercih meselesidir. Size sadece, satın almadan önce kesinlikle denemenizi öneririm. Gerisi size kalmış. Şimdiden hayırlı olsun.

Tepki
34
Bianchi Guipagoya Continental Sport lastik uygulaması yaptım,bisikletin yoldaki akışı çok değişti. bu havalarda hiç olmazsa rahat rahat biraz süratli sürmek istedim. Bu bisikletide şehir içinde dolaşmak için öneririm. En zor an budur zaten onca ürün var,öneriler sürü ile,insanın kafasının karışıyor ,kolay gelsin.Yüreğinin sesini dinle :)))

Tepki
12
Bisiklet
Salcano
27 vs ile uzun yollar rahat olur mu? çeşme- bodrum turu yapmak gibi bir düşüncem var da.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
salcana city sport 10 modelini aldım ve biraz modifiye ettim...komple çekiş sistemini slx yaptım...göbekleri novatech sb711 oldu...inanılmaz hoşuma gidiyor...120-130km günü birlik turlar yapıyorum bana mısın demiyor...

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
şehir-tur bisikleti seçimi yaparken öncelikle önü amortisörlü veya sabit maşalı olarak seçiminizi belirlemelisiniz.