Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@historiyst
Verilir her bakimdan kusursuz bir alet. O paraya merida filan alinir ama altus set olur üstünde

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@Yunus07 Giant Escape Air kullanıyorum tavsiye ederim altus set var ama kedi gibi kıvrak ve seri ... :harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

besyobora

Üye
Tepki
63
İsim
Bora
Bisiklet
Mosso
Bundan 4-5 ay önce mosso legarde 1821 mdv sıfırı 1000 tl ye izmir sundu mağazasından almıştım. Şu anki fiyatını bilmiyorum ama tavsiye olarak şunu söyleyim. 21 vites Amortisörsüzdü. Düz yolda evet akıyor ama bana yetmedi. Üstelik yokuş çıkabilmek için daha alırken mağazadan megarance taktırmıştım. Ama çoğu yokuşta bisikletten inmek zorunda kaldım. 1 ay sonra ikinci el mosso wildfare 3.29 mtb aldım. 27 vites.ağırlık olarak baya ağır ama düz yolda pedal boşa dönmüyor ve rampalarda artık daha rahat çıkıyorum. Ama ilerde vites sayısı fazla, kadrosu hafif yol bisikleti kesinlikle almaya niyetim var. 21 vites alacaklar megarance mutlaka taktırsın. Dip not!

• Beğen

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@Yunus07Kadro geometrisi dag bisikletine benzedigi icin 46 bakmalisiniz gibi ama bakarsiniz 51 dede rahat edersiniz. Denemeden su olur bu olur demek guc, carraro satan bir magazaya gidip denerseniz net olarak anlaşılır.

• Beğen

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tur bisikleti arayanlar için:

(link)1_12_4.jpg

tur bisikleti arayanlar için:

(link)

life_joy_24_he51_matt_silverblack-neongreen.jpg

Ostar

Üye
Tepki
1
3000-3500 tl civarına düz maşa,v frenli bir bisiklet almayı düşünüyorum. Giant escape 2 city aklıma yattı. bu fiyat aralığında başka neler düşünülebilir?
Teşekkürler..

• Beğen

guardıan

Üye
Tepki
1
Mrb arkadaslar sehir icinde bebegimle gezmek icin bisiklet arayisina girdim. Arastirma yapiorum ancak fazla bilgim yok.
(link)
(link) bu iki modele baktim sizce nasil. Yada sizin bana bu sana uygundur diyebileceginzi modeller var mi.
Birde boyum 1.63 ic bacak boyum 74 kilom 60. Simdiden tsk ederim

• Beğen

Cagatay26

Üye
Tepki
1
Mosso legarda 1821 biaikletin sele borusu çapı kaç bilen var mı acaba acil lazım da

Tepki
0
İsim
Serhat
Bisiklet
Bianchi
İyi günler arkadaşlar ben uzun bir aranın (5 yıl) ardından tekrar bisiklet kullanmaya başlamak istiyorum. Ve alacağım bisiklet konusunda çok kararsız kaldım. Bisiklet te hız yapmayı seviyorum birazda sağlam olsun istiyorum bu yüzden şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Bisikleti genelde şehir içi günlük ort 10 km kullanacağım. Ayda bir kere de şehirler arası. Boyum 1.94 kilo 98 tercihen v fren istiyorum bütçem ise 1500 ile 1900 tl arası garantisi devam etmesi kaydıyla temiz 2. El bisiklet de düşünüyorum araştırdığımda karşıma sedona 410
Whistle guıpago 1724(amortisör ve fren konusunda kararsız kaldım)
mosso legarde 1824 çıktı
lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz
Yorumlarınız gerçekten benim için değerli

QuickRhyMe

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Merhaba, herkese iyi günler dilerim. Benim adım Enes, Samsun'da yaşıyorum. Boyum 174 kilom 83-84 civarı olması lazım 19 yaşıma girdim boy-kilo profilimi çıkardığıma göre artık hayalimden bahsedebilirim..

Benim hayalim bisiklet ile şehirleri turlayıp güzel ülkemin kültürel ve turistik yerleri görüp kültürümü artırmak.
kondisyon sıkıntısı olacağından dolayı 5-6 ay boyunca şehir içinde turlamayı ve gerekli planları(eksikleri) çıkarmayı düşünüyorum. Her ne kadar bisiklet sürmeyi amatörce biliyor olsam bile "Bisiklet"ten bir cacık bildiğim yok. Bir araştırayım dedim yol-tur-dağ bisikletleri arasında hezimete uğrayıp geri çekilmek zorunda kaldım.. Kondisyonumu yedek bir bisikletle tamamladıktan sonra asıl bisiklete geçmeyi düşünüyorum ama hangi bisikleti seçeceğimi bilmiyorum. Gerçek yola çıktığımda belirli bir gün sayısı olmadan 1000km(geri dönüş dahil) gibi bir uzaklık çıkıyor.
Sonuca gelirsek değerli forum üyeleri;
a) : Sizce bu hayal,hayal kalır mı? yolu çok mu abarttım?
b) : Hangi bisikleti seçmem lazım, bütçe bu yola yeterli midir?(bütçe 1400-1700tl(değişken))

• Beğen

memphis

Üye
Tepki
22
Merhaba dostlar yine iki seçenek arasında kaldım ikiside alakasız bisikletler evet :) ama tercih bakımından yardımcı olabilir misiniz şehir içinde günlük 15 km civarında kullanıcam işe git gel

(link):

-Kadro ve maşa. 6061 alüminyum kadro
-Vites sistemi 24 vites, Shimano vites değiştirici, Acera arka vites, Shimano ön vites, alüminyum krank kolu ve çelik zincir dişlisi.
-Fren Shimano kollara entegre alüminyum fren kolları.Alüminyum V-brakes sistemi.
-Gidon/Gidon boğazı Rahat, ergonomik elcikler.Yarı yükseltilmiş alüminyum gidon, ayarlanabilir alüminyum gidon boğazı. ( En iyi pozisyonu bulmak için ayarlanabilir gidon boğazı). Bisiklet pozisyonu en rahat kontrolü sağlamak amacıyla ideal bir şekilde tasarlanmıştır.
-Sele / Sele borusu Royal sele
-Tekerlekler 28" çift kat alüminyum jantlar. Galvanize çelik jant telleri.Shimano alüminyum göbek. Çift katmanlı sağlam alüminyum jantlar.
-Aksesuar / ekipman Shimano göbeğe entegre dinamolu aydınlatma ; Ön kısımda halojen aydınlatma ; Durma anlarında 4 dakikaya kadar açık kalabilen arka LED aydınlatma. Göbekte bulunan dinamolu aydınlatma sessiz çalışır. Durur halde açık kalabilen arka far, bisikletçinin gece güvenliğini sağlar. Dayanıklı siyah çamurluklar, sıçramalara karşı etkin koruma sağlar.Trekking tipi port-bagaj 25 kg'a kadar yük taşıyabilir.

(link)

MAŞA:28″ SUNTOUR NEX HLO 700C 63mm 1.1/8″ MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES:SHIMANO ALTUS M370
ÖN VİTES:SHIMANO ALTUS M370
KRANK TAKIMI:SHIMANO ALTUS M371 48X36X26
VİTES KOLU:SHIMANO ALTUS M370 3X9
FREN:SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK
LASTİK:700X35C 37-622 MICHELIN PROTEK SİYAH REF.LÜ PATLAMAYA DİRENÇLİ
JANT:28” BIANCHI ÇİFT KAT ALÜMİNYUM DİSK
SELE:SELLE ROYAL
AKSESUAR:AYARLI GİDON BOĞAZI

Tepki
7
İsim
arslan aslantürk
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uussff
Doğrudur 46

Tepki
1
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
WhatsApp Image 2018-11-18 at 11.06.15.jpeg

Bende yeni Astro aldım.
27.5 Hidroilk disk
Sr suntour xct kitlenebilir maşa
arka aktarıcı altus
lastikler continental race king
Bu bisikleti ikinci el olarak 750 tlye aldım nasıl sizce
Fiyatını hakediyor mu
Kullanan kişi 62 yaşında amcaydı ve bakımlarını düzenli olarak yapmış
Bisiklet 4 senelik biraz şüpheli yaklaştım fakat kadroda ufak tefek çiziklerden başka hiçbir sorunu yoktu.
Forumda yeniyim daha önceden hiç forum kullanmadım.
İyi akşamlar :)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Bir arkadasima 29 inc modelini onerdim ama bir sorun var bu bisikletle arazide atlamalar yapmak istiyor problem olur mu yapanlar var mi bilgilendirirseniz sevinirim

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
@Gidon Boğazı

Merhaba öncelikle hayırlı olsun gayet iyi almışsınız iyi günlerde kullanın :)

@GagarinlerinYuri
Merhaba astrolar pek atlamaya zıplamaya gelmez ya :) ama fazla sert olmayacaksa belki sorun çıkarmayabilir ama ben pek önermem

Tepki
3
İsim
Yusuf
Hybrit dediğimiz şehir bisikleti almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum. İyi bir şehir bisikleti için 1000 lirayı gözden çıkarmak gerektiğine kanat getirdi. Bütçe 1000 tl fakat 150-200 lira kadar zorlayabilirim. Hangi marka iyidir hangisi sorunludur bilmiyorum. Bisiklet önerilerinizi bekliyorum.