sedonna 711 d 711 v salcano XRS 800 arasında kararsız

Tepki
3
ben eskişehirde yasıyorum sehır ıcınde hergün gunluk en az 20 km yol rahatlıkla yababılecegım bır bısıklet almak ıstıyorum sanırım sehır ıcınde kullanıcagım ııcn dag bısıkletı dahaa uygun olur ama markaya ve modele karar veremıyorum sedonna 711 d bnm ıcın uygun olur mu 175 boyunda 72 kilooyum ve bakımını yaptırmakta sorun yasarmıyım butcem 500 1000 tl arasında yardımlarınız ıcın sımdıden cok t.ederım... sedonna 771 d 711 v salcano xrs 800 3 bisiklet arasında kararsız kaldım arklar yardımcı olurmusunuz t.ederım :)

Scudo

erhan438

Aktif Üye
Tepki
70
@osman kocaman

Selam kardeş bende esk deyim ve dün hepsiburadadan salcano 255 srd aldım ,yolda geliyo ysni bence 1130 tl alınacak en iyi malzeme var üstünde ...

• Beğen
Tepkiler: osman kocaman
Tepki
3
@erhan438

kardeş eger sakıncası yoksa bnm cok az bılgım ve arastırmam var 2 hafat ıcınde bende bısıkletımı almayı dusunuyorum telden veya facebook msn den konusabılrmıyız ?

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
gereksiz olduğundan. boşuna kirlilik yarattıgından. diğer konuda da yazabilirdiniz.

neyse olan olmuş, madem cevap isteniyor, öyleyse al cevap.

711V ve 711D arasındaki fark, disk fren olması. şayet dağda, bayırda, çamurda kullanılmayacaksa disk frene ihtiyaç yok (heryerde de aynısını yazıyorum). Şehir içi kullanım için V idealdir. Hem bakımı kolay (bakımını sormuşssunuz) hem de hafiftir diske göre.

XRS 800 ise dağ bisikleti olmadığı aşikar. Öncelikle dağ mı alacaksınız şehir bisikleti mi? Önce ona karar verin.

Ben olsaydım, sadece şehir içi kullanım için XRS800 ya da Sedona 321 düşünürdüm.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Osman bey
Bisiklet almadakı amacınız nedir,hobi,şehir zaman zaman da engebeli zorlu yollarda mı kullanacaksanız?
Yoksa hem şehir hemde uzun mesafelerde mi kullanacaksınız?
Bu iki sorunun yanıtını verdiğiniz zaman,seçiminizide yapmış olacaksınızdır?
Hakan bey iki bisiklet arasındaki farkı anlatmış zaten,bende bu spora yeni başladım ve başlangıç olarak ta hem şehirde hemde uzun yollarda kullanmak istediğim için Salcano XRS800 ü aldım,memnunum...
Umarım doğru tercihi yapar üzülmezsiniz...

Tepki
3
@Hakan Yaş

yorumların için t.ederım eet kararsızdım ama sehır dısınada cıkmayı düşünüyorum onun için dağ bisikleti alma konusunda kararımı verdim sedona 741 711-D ÜZERİNDE DÜŞÜNÜYORUM ayrıca salcano hakkında astro 242 srd ve benzerı modeller hakkında ne düşünüyosunuz şimdiden cok sagolun

Tepki
3
@ZAFER KAPLAN

genellıkle sehır içinde bazende sehırler arası mesafelerde yol bısıkletlerı konusunda olumsuz dusunuyorum sehır ıcındede yollar bozuk oluyo ya genllıkle onun ıcın dag olursa her türlü işimi görürr diye düşünüyorum siz ne düşünüyosunuz peki bu söeldıkelrım hakkında...

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@osman kocaman

madem öyle, 711D alacağına az fark koyup 741 alınabilir. Gerçi o fiyata komponentleri düşük ama hidrolik disk fren gibi bir güzelliği var. Eğer disk düşünülmüyorsa 711V en mantıklısı.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Osman abi eğer araziye girmeyeceksen dağ bayır gezmeyeceksen dağ bisikletin senin için en az 2.5 kilo gereksiz ağırlık oluşturur.
Dağ bisikleti:
dişli oranları arazide kullanıma uygun olduğundan ideal aynakol 3.yaprağının diş sayısı 42-44 olur.
AMa tur bisikletlerinde bu sayı 54 e kadar çıkar.Ve buda daha yüksek hızlara ulaşmaya imkan tanır.
Ayrıca yol bisikletleri açıları itibariyle hız yapmaya daha elverişli yapıdadırlar ve düz yol kullanımı için tasarlandıklarından büyük janta sahip olurlar (28 inç dağ bsiikletlerinde bu rakam 26 inçtir) size daha az efor sarfettirir ve daha çok yol götürür.Ayrıca üzerinde bulunan 700X23C çapındaki (1.25 lik bir lastikten daha incedir yani dağ bisikletinin lastiklerindeki yere basan yüzey alanından 90-100 mm daha incedir ) dişleri de olmaması itibariyle sizi daha az yorar.
Ayrıca yollar konusnda da dert etmeyin.Mazgala girmediğiniz sürece bozuk yollar bisiklete kolay kolay hasar vermeyecektir.Bir abimiz salcano xrs 800 kullanıyor.Bende ise carraro 1051 D RACE dağ bisikleti var.DÜz yolda salcanonun tadına doyum olmaz.Ve çok daha az yorar. :)
Bence tercihiniz yol bisikeltinden yana olsun :)