Sedona 731

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Galiba nazarınız var :) neyse düzelir de en kısa zamanda pedallamaya devam edersiniz inş.

Scudo
Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Şansızlık maalesef var... Pazartesi günü Sedona firmasında sorumlu her kimse bir görüşme yapacağım artık. Kadronun firmaya gelmesi gerek diye beni bisikletsiz bıraktı , kadro serviste duruyordu. Amaçları ne anlam veremedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Emir
Sizi yarıda bırakırlarsa bu konuda eğer emin olun çok güven kaybederler.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Bugün Sedona yetkilisi ile görüşme sağladım. Fiyat farkı verilip 771 model almak istediğimi ilettim bakalım sonuç ne olacak... Bu kadar aksiliklerin yaşanması çok can sıkıcı bir durum. Kadronun serviste durması , Sedona'nın hatasından kaynaklı bir durum olduğunu öğrendim.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
Bisikletime İADE kararı çıkmıştır. 771 ile takas teklifim kabul edilmiş olsa da , 1500 dolar üzerinden satış yapılmak istendi şuan 1375 dolar seviyesinde satış yapan bayilerin olduğunu hatırlatmak isterim. Hayırlısı olsun diyelim , ikinci el temiz 771 yada 2012 model uygun fiyatlı bulursam satın alacağım...

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
2.el bölümünde var dı sanırım bir kaç tane 771 ?

Tepki
13
Bisiklet
Scott
Antalya içi elden düşünüyorum haricinde kargo ile falan uğraşmak biraz yorucu ve stresli oluyor...
Sıfır 2012 model 18 kadro 2500 tl ye buldum bakalım , doların nankörlüğü sayesinde fiyatlar aldı başını gitti...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Emir
Başınıza gelen üzücü bi durum ama naparsınız karşılaşabiliyoruz bu tür olaylarla, insanı bisikletten soğuturlar.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Hayırlısı olsun diyelim ama "yiğidi öldür hakkını yeme"demişler... Sedona firması konu hakkında çok duyarlı davrandı ve benim isteğim doğrultusunda iade kararı çıkarttılar... 731'i 1250 - 1300 lira civarına almıştım şuan 1200 tl ye veren bayiler var istesem tekrardan alırım ama bu zamandan sonra kadro kalitesinden dolayı tercih etmem.

761 ve 771 kadro aynı ve çok kaliteli birkaç gündür araştırma içerisine girdim fiyat performans açısından yine Sedona tercih edeceğim. Uygun fiyatlı temiz 2012 yada 2013 model bulursam satın alacağım. Aktif şekilde imkanlar doğrultusunda her gün bisiklet kullanıyordum 2 haftadır kullanamıyorum ve işin gerçeği soğudum bisikletten...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Size demiştim, bu kadrodaki problemler yüzünden sedonadan caydım ben ama belli olmaz 741 in cazibesine müthiş bi şekilde kapılmaya devam ediyorum inş da alacağım ;)

Hayırlısı olsun :)

Umarım tez zamanda sürmeye devam edersiniz.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT
731 ve 41 kadrolar aynı olduğu için bir üst serisini tavsiye edeceğim... Kullanılan ekipmanlar cezbetse de kadroda ki sorun şüphe uyandırıyor... Garipsediğim nokta ise kadro üst bölümüne en basitinden anahtarla hafif şekilde vur hemen göçüyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Peki üst serilerinin kadrolarında da aynı problemler mevcutsa, sonuçta onlarda aynı firmanın kadrosu

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Pro Serisi: Sedona 751 , 741 ve 731

Race Line: Sedona 781, 771 ve 761

üst seri diye tabir ettiğim race line serisi olanlar ve uzun süredir kullanan arkadaşlarım var hepsi de memnun özellikle ciddi kazalarda geçirdiler ama daha ufak ta olsa bir ezilme yada göçük bile yok diyorlar... birkaç firma ile de görüşme sağladım tavsiye ediyorlar özellikle...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Keşke olsa ama çok pahalılar yaa bütçem yetmiyoki :( ne yani şimdi 741 den vazmıgeçiyim :(

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Bizzat yetkili ağızlardan duyduğum için söylüyorum... üst mesajda da belirttiğim gibi kadrolar aynı ama benim yaşadığım sorun her kadro da çıkacak diye kaide yok ve çıksa dahi firma hemen değişim yapıyor daha üst kadro ile... Ben iade etmemiş olsaydım şuan 771 kadro ile kullanıyor olacaktım. 731 de ki ekipmanların rengi 771 de resmen sırıttı ve çok kötü bir görünüme sahip oldu.

Dağ Bisikleti 4+1 Grup

Alüminyum kadrolu dağ bisikleti modelleri 4 ana grupta toplanmış, en üstte

Race Line. Adından da anlaşılacağı üzere yarışa girebileceğiniz donanıma sahip bir seri.

Pro Line bunun bir altında. Performans arayan kullanıcılara hitap ediyor.

Comp Line orta seviyedeki bisikletler içerirken

Easy Line ise sadece giriş seviyesi modellerden oluşuyor.

Bu grupların en tepesinde ise karbon kadrolu Black Code bulunuyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet bu seri gruplarının hepsini biliyorum ama 741 benim içime en çok sinen model oldu o yüzden almak istiyorum vede dediğiniz gibi her kadroda aynı sorun olacak diye bişey yok fakat anahtarla bile vurulsa göçüyo dedinizya o düşündürüyo beni, yani bu kadrolar bu kadar kötü olamaz dimi, kağıttan değildirya

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Tuhaf bir durum ama bayide bile sıfır bisiklette aynı durumu bizzat gördüm. Kullanılan materyal neyse artık sorun mu var yoksa arada çıkıyor mu bilemiyorum. Ben hiçbir şekilde kaza yapmadığım halde ya da ilgisi olmayan yerin göçmesi zaten garipsemiştim üstüne üstlük hafif bir vurma da kadronun iç kısma göçtüğünü görünce soğudum...

731 kadrodan sonra , 771 kadroyu test edince ve inceleyince gerçekten farkı net şekilde hissedebiliyorsunuz...

Sert , sağlam , hafif ve güven verici...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Umarım isteklerimize nail oluruz hayırlısıyla Serkan bey, bakalım kısmet hangisine denk gelecek.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
Hayırlısı olur inşallah , iadeyi bayiden alayım arayış içerisine gireceğim...