Sedona 731

Tepki
13
Bisiklet
Scott
Öncelikle herkese merhaba , birkaç bisiklet değiştirdikten sonra Sedona 731 ve 741 arasında kararsız kaldım. Teknik özellikler bakımından da 731 serisinin daha üstün olduğuna karar kılarak 2013 model Sedona 731 almış bulundum :) Arka Vites attırıcıyı Sram X9 'a terfi ettirdim.
Kadro :Sedona 731 Double Butted 6061 Alu.
Maşa :RST Blaze RL
Vites Sayısı:27 Vites
Arka Vites :Sram X9
Vites Kolu :Sram X5 Trigger
Ön Vite :Sram X5
Lastik :Schwalbe Black Jack 26"x2,10
Aynakol:Truvativ S600
Fren :Avid Elixir 1
Jant :SDN 2600
Zincir :Yaban S9C
Gidon :Raceface Ride
Boğaz :Raceface Ride XC
Sele Borusu :Raceface Ride 31,6 375 mm
Sele Kelepçesi:Tranz-X
Sele :Sedona
Furş Takımı :Neco
Pedal :Wellgo
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: gabalı
Scudo
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel bir bisiklet Serkan bey hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.......

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@ertunga
Çok teşekkür ederim , Allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
çok pişman oldum 721 aldıktan sonra bunu almadığıma ama abim tutturdu 721 sana yeter diye bunun da kadrosu güzel be abi hemde x5 var bende x3 var neymiş seninkinin üzerindeki donanım sana yeter uzun süre sonra zaten bozuldukca daha iyisini alırsın boşuna para verme kadro iyi olmadıktan sonra of of. arada kafam bozuluyor bu duruma keşke almayip iki ay daha bekleyip para bulunca bunu yada daha üstünü alsaydım bunu alsaydım hiiiç daha üstüne bakmazdim paşa paşa kullanırdım.
bazen ani hizlanmak için pedallara yüklenince arka en küçük dişli kaçırıyor diyorum ki daha dur Bismillah demedik 500 km olmadı bisiklet hey hey.
Bu arada hayırlı olsun sizinkide
ulan abi yaktın bani ömrümde bi kere bisiklet alalım dedik hale bek

• Beğen
Tepkiler: mustafa burak
Tepki
13
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

Teşekkür ederim öncelikle , arka en küçük dişli de atlama var ise zincir kısa geldiği için olabilir ben aynı sorunu yaşadım serviste test sürüşü yaparken söyledim hemen düzeltti...
Kadro rengi beni cezbetti zaten bayilerde 731 serisi pek yok bunu da şans eseri tam ümidimi kaybettiğim an buldum ve aynı dakika satın aldım :) ben sadece arka attırıcıyı değiştirdim x9 yaptım vites geçişleri harika...

Önceki bisikletim olan Salcano 212 hd den sonra bu bambaşka geldi...Herşeyi ile mükemmel...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@Serkan Emir

ön vites 2 de ama gerçi ucuz etin yahnisi ne kadar olur ya

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Hayırlı uğurlu olsun çok beğendiğim bir bisiklet Sedona 731. Güle güle kullanın. :) Zincirlere düzenli olarak bakım yapın. Allah korusun kopmasın. Benimki gibi tur ortasında koparsa sıkıntı yaşarsınız :D

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Hakan ÇELİK
Eyvallah saolasın , teşekkür ederim. Zincir bakımı , düzenli olarak yağlanması ve temizlenmesinden ibaret demi ekstra bir şey yapılıyor mu ?

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

Kafaya takılacak durum yok bence , servise götür ne gerekiyorsa yaparlar...

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Serkan Emir

Benim bildiğim şöyle; sizde gerek yok sistem tertemiz ama kirli olanlar için mazon veya gazyağında yıkanıp ardından zincir için sprey gibi olan yağlarla yağlanması ile oluyor bu bakım sanırım devamlı olması gerekir. Extra birşey yok :) :)

Bisikletçilere sorabilirsiniz. Zincir için kesin olarak birşey söylerler size. Benimkinde şuan 30 numara yağ var :D ama bir sıkıntı yok şükür. :D

• Beğen
Tepkiler: Olcayyılmaz

baha45

Üye
Tepki
13
Tekeri dahi patlamaz inşallah hocam :) ayıptır sorması ne kadara nakit/kart nasıl aldınız ? bayrmdan sonra bende alacağım inşallah 721 diyordum ama 731 bulursam kaçırmam gibi kadroya aşık oldum resmen

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@baha45

Eyvallah saolasın, Kadro rengini görünce başka modellere bakamadım zaten :) Ekstralar ve aksesuarlar la 1600 ü geçti sanırım.

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

Öyle bir düşüncem olmadı kesinlikle... Garantili ürün sonuçta herhangi bir sorun varsa ' ki var , sorunu ve arızayı gidermek zorundalar...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Hayırlı olsun kazasız pedallamalar :)