İnceleme Sedona 410

owl

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@ddr Bu arada 56 kadro 410 var ama cogu satilmis bakirkoyde bi bisikletcide vardi ama paketliydi.Deneme icin kuramadiklarini soylediler.Yine benim arastirdigim donemlerde 56 kadro sari vardi sedona fabrikasinda demek ki o da satilmis.

Scudo

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@MBB Bacak boyunun 74-75 cm olduğundan emin misin? Kadro boyu meselesinden işkillendim bacak boyumu 5 defa ölçtüm 80 cm çıktı. Boyum 169 cm. Kadromda 48 cm.

• Beğen
Tepkiler: Yuppata

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@ahmet0258 ooo Ahmet abi selamlar :) şöyle söyleyeyim bacak uzunluğu birçok insanda farklıdır hatta şöyle diyeyim boyu 1.90 olupta 80-83cm bacak uzunluğu olan adam gördüm. Kişiden kişiye değişiyor. Kiminin bacağı kimin kolu kiminin diyecem ama muhabbet sulanmasın:koptum::acpsnr:
Abi sen oturduğun zaman sorun yok ise gerisi hikaye o kadar diyeyim. Hani teorikte yanlış olsun ama sen oturduğun zaman rahat ediyorsan umursama bence çünkü standart kalıplarda çıkıyor bütün kadrolar, kişiye özel çıkmadığından bir yerlerde sorun çıkabilir ama sen rahatsan gerisini umursama abi :)

ahmetyavuz

Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@MBB Selamlar mustafa:). anladım gayet rahatım. ne bileyim 5km yol gidince yokuş çıkınca yoruluyorum:islik:. suçu kendimde değilde kadroda aradım.:)

• Beğen

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Belki tercih etmek isteyen olur. Sarı 410cular sarı, maviciler mavi rengini tercih edebilir. Bisiklet pantolonu konusunda birisi tavsiye etmişti bu ürünü. Bende yeni sipariş verdim.

• Beğen

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@ahmet0258 abi yorulma herkeste oluyor fakat yavaş yavaş km'leri artırırsan birşeyin kalmaz kısa sürede alışır daha uzun mesafelere gidebilirsin. kadro boyu ideal senin için sorun yok yani :)

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

metegur

Üye
Tepki
53
İsim
mete gür
Bisiklet
Giant
Bisiklet hakkında yapılabilecek en güzel inceleme olmuş desem yalan olmaz zannımca;) Burada yapılan yorumlara baktıktan sonra sedona 410 sahibi olabilmek için gün saymaya başladım diyebilirim.:huhuu:

ahmetyavuz

Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@MBB 15-16 senelik aradan sonra biraz yavaşlama oluyor haliyle. İnşallah mesafeleri uzatırız. :harika:

• Beğen

asbalasar

Üye
Tepki
8
İsim
ahmet b.
Bisiklet
Sedona
Merhabalar ben de ikinci el bir sedona 410 için anlaştım kısmetse birkaç gün sonra teslim alacağım iç bacak boyum 80 cm boyum 1.78 m kadro boyu 52 cm bisiklet aldım umarım doğru tercih yapmışımdır. Bisikleti aldıktan sonra çevremden bazıları normal şehir içi kullanımdaki çukur tümsek çakıl girinti çıkıntılarda bile sabit maşa nın dezavantajini yaşarsın dediler moralimi bozdular. Açıkçası bu konuda sizlerden bir rahatlatma bekliyorum :) hepinize teşekkürler

asbalasar

Üye
Tepki
8
İsim
ahmet b.
Bisiklet
Sedona
@metegur teşekkür ederim bu konuda daha çok orman veya asfalt dışı yerlerde kullanım için tartışılmış sanki. Benim merakım şehir içindeki bozukluklar. Saygılar.

Tepki
14
İsim
Doğukan Tekin
Bisiklet
Sedona
@FDEVRAN kadro kulağının kırılmasını diyorsunuz sanırım. tamire götürdüğüm servis bana yanlış vites kullanımından yada yokuşta vites değiştirirken pedalın sertleştiği anda güç uygulamamdan dolayı olabileceğini söyledi.

• Beğen
Tepkiler: FDEVRAN

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
136
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@owl

Ben paylastigim fotografta kadro yeterli gibi olmasina ragmen dediginiz gibi hissettim. One cok yatiyormus gibi.

Seleyi ileri nasil alabiliyoruz?

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Sarper Uluoluk sarp merhaba, selenin alttan vidasını gevşetilip öne doğru alınabiliyor. Onu kastetmiş arkadaş. Senin carraroda da yapabilirsin durumu kavramak için. Zor birşey değil yani. Seleyi ayarlarken öne doğru biraz çekilecek hepsi bu :)

• Beğen
Tepkiler: Sarp X

ddr

Üye
Tepki
79
İsim
Veli Alper
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar ben de Sedona 410 alanlar kervanına dahil oldum. Nihat Bisiklet'te bir tesadüf eseri bulduğum 52 kadroyu bugün aldım. NG650'den sonra traktörden inip spor arabaya binmiş hissine kapıldım. İnceleme ve sorduğum sorulara verilen cevaplar için teşekkür ederim.

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@ddr Hayırlı olsun, kazasız belasız mutlu ve iyi sürüşler dilerim. Güzel bir bisiklet aldınız.

• Beğen
Tepkiler: ddr

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@ddr İyi günler de kullanmanız dileğimle. 410'dan memnun kaldığınıza sevindim.

• Beğen
Tepkiler: ddr