Sedona 345 - Carraro Sportive 227 karşılaştırması!

Siz olsanız hangi bisikleti seçerdiniz?

• Toplam katılım
    53
  • Anket kapanışı .

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Ben dahil forumda bir kaç kişi bu iki bisiklet arasında seçim yapmakta zorlanıyoruz bir tarafta Sedona 345 bir tarafta Carraro Sportive 227. Bu iki bisikletin donanım ve görünüm olarak karşılaştırmasını yapabilir miyiz hep birlikte ben şu anda ikisine de eşit mesafedeyim. Tekerinden bagaj takma yerine, kadrodan elciklere, vites siteminden maşa sistemine kadar herşeyi karşılaştırabilir miyiz hep birlikte herkes bildiklerini yazarsa iyi olur. Ankete oy verirseniz bizlere büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Bu iki bisiklete de bagaj takılıyor mu?

Sedona 345

https://i.hizliresim.com/wMMWj7.jpg

[https://i.hizliresim.com/eQdWjr.jpg

Carraro Sportive 227

https://i.hizliresim.com/x9BEjO.jpg

[https://i.hizliresim.com/KqXRzV.jpg

Scudo

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
bu 227 yi inceleme şansım oldu
Donanımı gayet güzel fakat kadrodaki carraro yazıları sticker 10-15 yıkamaya sökülür gider
Her türlü sedona diyorum

• Beğen
Tepkiler: Safa Arslaner

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Nerede inceleme şansı buldunuz hocam?
Oy kullanmayı unutmayın bu arada :)
Schwalbe road plus 700x38 lastikler çeşitli fiyatlara satılıyor ülkemizde bulamadım yabancı sitelerden 20 dolar yazanda var 35 euro yazanda bir de bu fiyatlar tek lastik için geçerli değil mi x2 olarak hesaplayacağız herhalde.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Carraro modelinde elcik comfort modeli değil. Lastikler cst. Forumda Carraro sportif kullanıcıları kulubü var. Bir hayli fazla kullanıcısı mevcut. Önerileri olur.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Safa Arslaner

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Yok hocam elcik comfort modeli değil, lastikler cst derken bunlar alt seviye olduğu için mi öyle yazdınız biraz tanımaya başladım ama elcik ve lastik konusunda çok bir şey bilmiyorum karşılaştırmalı olarak açıklayabilir misiniz?

Barış hocam aynen bende o nedenle açtım konuyu, bir an önce sonuçlanması için elimden geldiğince herkesi davet etmeye çalışıyorum konuya siz de yardımcı olursanız sevinirim.

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Bence 345'in aktarıcılarını ilerleyen zamanlarda üst modeli ile değişilebilirse kaymak gibi olur :D

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Donanim olarak ve görüntü olarak 227 nin daha ustun olduğunu düşünüyorum.
Elcik ve lastik haricinde carroronun geride olduğunu düşünmüyorum.deore sisteme bile bakarak carraroyu tercih ederdim BEN.
Not:Bu benim KİŞİSEL görüşüm.

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Diğer konularda da dediğim gibi 345 in üstünlügü kaliteli lastiği varki buda yipranan sarf malzeme ileride zaten değiştirme durumu var. Bunun dışında donanim olarak 227 daha üstün bence. Bi üstünlügü daha net 455 TL fark tercih sizin.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Donanımları özellikle vites sistemelrini karşılaştırabilecek olan yok mu?

Bu sedonadaki lastiğin çifti ne kadardır?
Şu ankette 6-6 eşitlik söz konusu.

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Buyrun şu an ellerinde mevcut ücretsiz kargo. Şahsen sipariş verdim(mail order 9 taksit 1220 TL) cumartesi elimde olucak inşallah.

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Geçen sene yaz başında çok az kullanılmış Carraro Sportive 224 aldım. Aldığım gün Büyükçekmece sahilde lastiğine diken girdi ve patladı. Artık şansmı diyeyim talihsizlikmi diyeyim bilemedim. Bunun üzerine ilk iş olarak lastiklerini patlamaya karşı daha dayanıklı bir markayla değiştirdim.İkinci iş olarak seleside bana bi hayli rahatsız geldiği için onuda daha rahat edeceğim bir seleyle değiştirdim. Bunların dışında değiştirdiğim herhangi bir ekipmanı olmadı. Yaz boyu sürekli kullandım. Bisiklet derneğinin düzenlediği etkinliklere filan katıldım. Hatta 4,5 yaşındaki oğlum içinde çocuk koltuğu alıp bu etkinliklere onunla birlikte katıldım. Bu süre zarfında benim hiç şikayetim olmadı (sizin almayı düşündüğünüz sportif 227 modelinden daha düşük donanıma sahip olmasına rağmen)
Fakat kendi bisikletimden başka şehir bisikleti kullanmadığım için diğer markalar hakkında herhangi bir fikir sahibi değişim. Değiştirmeyi düşünüyormusun diye soracak olursanız, açıkcası forumda çok önerilen Trek-Specialized-Scoot gibi dünya markası olmuş bir şehir bisikletlerini kullanıp karar veririm derim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Vites sistemi daha iyi derken ön dişli olarak altus kullanıyor hocam arka deore olmasına rağmen sedona ise arka alivio deorede alt seviye ancak ön tarafta ne kullanıyor çözemedim ben oy kullanmadım. hocam yeşil-gri 225e mi ait 227nin bu rengi de mi var?

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
o resim 225 ait ama 227 ninde bir resmi web sitesinde olan renk var yazilari mavi olan. Birde bu 225 e benzer rengi var onuda sadece fuarda görmüştüm başka hiçbir web sitesinde yok. Yani bu iki renk seciminden ibaret. Ben canli olarak gördüğümde mavili çok hoş geldi ve siparişimde bu yönde oldu.

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@Safa Arslaner

Bence 225'in yeşil-gri rengi 227'ye uygulansaydı mükemmel olurdu :) bu arada ilan 227ye aitmiş ben Oğuz Han beye de sordum ilanı veren adama da elemanları yanlış resim koymuş :)