Sedona 300 sport 2014

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Merhaba arkadaşlar.Bisiklet dünyasına adım atmak için seçtiğim bisiklet şehir bisikleti olan sedona nın 2014 modellerinden 300 Sport modeli.Şehrimde ki sedona bayisi ile görüşüp 1 hafta önce sipariş verdim.375 dolar üzerinden ufak bir indirim ile satın aldım.Bisiklet İstanbul'dan gelicekti.Fakat bir sorun oldu 19 kadro boyu yerine 17 olan modeli göndermişler ve de yanlış yere samsun a göndermişler.Yanlışlıkla bisiklet dükkanlarının isimleri karışmış.Bizim bisikletçi de Samsun u aramış ve yanlış model olduğunu öğrenince tekrar tedarikçi firma ya göndermiş.

Şimdi bisikleti aldığım yer bana diyor ki Bu model 2014 daha üretim aşamasında stok problemleri var.Gelmesi nisanı bulur.Elimde Salcano city fun 60 var yeni geldi sana onu vereyim diyor.

Fakat ben de dediği modeli biraz araştırdım Sedona kadar hoşuma gitmedi.Bütün salcano'lara baktım yok beğenmedim.Şimdi arkadaşlar şehir bisikleti olarak bana ne önerirsiniz.Bütçem maksimum 800-850 tl.Ne yapmam gerektiğini şaşırmış durumdayım 1 hafta nasıl geçti bilemedim.Ve sonunda koca bir hiç.O kadar heyecan o kadar bekleyiş boşa gitti.Tavsiyelerinizi bekliyorum.:confused:

Scudo

tuzgolu

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Sedona
konya da YK bisiklet te 300 sport modeli var iletişim kurup isteyebilirsin.
(link)
beğendiğin bisikleti yk bisiklette gördüm bende çok beğendim.iyi seçim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Yardımcı edebilecek gönüllüler aranıyor!! :)

@tuzgolu

Teşekkür ederim.İletişime en kısa sürede geçicem fakat uygun kadro boyu bulmayı ümit ediyorum.Yoksa bütçeyi arttırma yoluna mı gitsem??

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
(link) gayet başarılı bir bence. Görünüşü de hoş. Kafanıza yatan hangisiyse onu seçin biraz beklemekte de fayda var :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Barış Şentürk

Barış Bey tavsiyeniz için teşekkür ederim.Ancak Sedona aşkı başladı bende sanki.Bütçeyi artırıp sedona nın 310 modeli ile de ilgilenesim geliyor.Ama o da sabit maşa sıkıntı olur mu?Kafamda deli sorular :islik:

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa T. Erhan
Hocam bütçeyi arttırma imkanınız varsa hiç düşünmeden alın derim v-fren,sabit maşa ekstradan hafiflik elde edersiniz.Sıkıntı falan olmaz araziye girmeyecekseniz :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Barış Şentürk

Aslında haklısınız hocam ama araziden kastınız nedir? ya da dediğiniz gibi araziye girsem ne olur?Girmeyi pek düşünmüyorum da hani şehir içinde ufak tefek çıkıntılar,çukurlar oluyor oralarda önden amortisörlüye göre konfor seviyesi düşer mi? ya da çok rahatsız eder mi?

Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa T. Erhan
Araziye o bisikletle girilmez. Şehir içindeki çıkıntılar çukurlar maşası olan bir bisiklete göre konfor tabi düşer ancak çok fazla rahatsızlık olmaz zaten şuan yollar çok iyi belediye çok iyi çalışıyor malum 2 hafta sonra seçimler :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
En iyisi öyle yapmak olucak galiba.Yardımlarınız için teşekkür ederim Barış Bey..:alkis:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Barış Şentürk

En zevkli kısmı da o olucak heralde kısa bir tanıtım yazısıyla beraber servislerim forum dostlarına. :D

tuzgolu

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Sedona
bu bisikletin sadece 17 ve 19 inç kadrosu var.

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bence de butÇenİzİ zorlayin ve sedona 310 nu dÜŞÜnÜn (her ne kadar sedonanin 2014 modellerİnİ beĞenmesemde!). Zaten 300 dekİ maŞa Çok kalİtelİ olmayacaĞi İÇİn sabİt maŞa gİbİ hİssettİrecektİr. Sedona 321 2013 modelİnİ kullandim. Sabİt maŞaliydi. O kadar keyİf aldimkİ Şu ankİ mtb lerİm keyİf vermİyor (merİda matts 300 2013 ve specİalİzed hardrock 2011). Nakİt İhtİyacimdan dolayi eskİŞehİr dekİ bİr arkadaŞa sattim. Ancak salcano nun yerİne sedonayi her zaman tercİh ederİm. Bol Şans..