Sedona 300 Serisi Kullanıcıları Kulübü

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bu 321 leri 2014 de 310 olarak piyasaya sürdü sedona ama gördüğüm kadarıyla 321 daha iyi görünüyor kalitede düşüş mü olmuş acaba bu modelde, aslında sedonanın bütün modellerinde bir kalite düşüşü hissediyorum ben yanılıyormuyum acaba

Scudo

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
merhaba arkadaşlar bir süredir forumdayım bir süre bisiklete ara vermiştim bu yaz tekrar başlama kararı aldım.

bu yazımı geçirmek için sedona 310 modelini uygun buldum kendime sabit maşa V fren oluşu F/P açısından tercih ettim üstündeki aksesuarlarımız

- sigma sport ön/arka aydınlatma
- topeak kadro üstü çanta
- zefal suluk kafesi
- btwin sele altı çanta
- btwin plastik kalipiyelerimiz mevcut her akşam bağdat caddesi sahilde moda da turluyorum h.sonu daha uzun soluklu turlarım oluyor burdan da varsa yakın rotalar birlikte pedallıyabiliriz :)

(link)

(link)

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
@Kaan.Özçelik

325 kullanıyorum. Bisikleti ALDIĞIM gün değiştirdim Selle Royal marka bir sele ile. Hem estetik hem de konfor açısından Sedona seleleri değiştirmeli ileride çıkaracakları modellerde.

Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Bisiklet üzerinde değişiklikler yaptım zamanla kendime göre şekillendirdim şimdi ise çamurluk takmayı düşünüyorum kısa olanlardan nasıl bir çamurluk takmalıyım ki hem şık dursun hemde sudan ve çamurdan korusun.
(link)
(link)
(link)

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@selçuk baş
çamurluk taktıgınız zman lütfen fotograf koyabilirmiysiniz ,çünkü ben hala arka çamurlugu nereye takacağm anlayamadım.
önde delik var ama arkada yok,ekstradan mı deldiriyoruz acaba?

Görkem A.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Sinan Ş
Arkada çamurluk deliği yoksa sele borusuna takılan camurluklar var.
(link)

Tepki
8
Bisiklet
Sedona
ben kurduğum halde emin olamadığımdan servise gittim 10 tl aldı(halbuki telefondaki yardımcısı 7,5 tl demişti. ) :)

Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar Merhaba
6 Aylık az Km'li temiz bir 345 ile aranıza katıldım. Birkaç sorum olacak. Bisiklet alindiktan sonra hiç bakım yapılmamış. Klavuzda 2 ücretsiz bakım alanı var. Ücretsiz bakım için belli bir zaman kuralı var mı acaba?

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
@Zafer YILMAZ

Belirli aralıklarda yapılması gereken bakımları var ancak belirli aralıklarda gitmeseniz de olur. Hiç gitmeme durumunda garanti iptal ediliyor diye bir şey de var, iptal edilmiyor. Kısaca takip edeni yok, gidip yaptırabilirsiniz.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Zafer YILMAZ

ben 400 km sonrasında gitmiştim,size kalmış aslında, 6 ayda 100 km yapmamış ta olabilirsiniz.Bende akort ve vites ayarı yaptı servis,bir de zincir yağladı o kadar.
ama bence 400-500 km(kullanıma bağlı) sonrasında gidilirse daha iyi olur,bu süre zarfında çoğu parça yerine oturmuş,fazla km'den dolayı düzeltilmesi/ayarlanması gereken kısımlar öne çıkmış olur.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
kaç kilo bu 345 tartan varmı?

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
@volkan Öz

21'' kadro boyu 14.9 kg düz maşa ile değişirsen (alü) 14'e iner diye tahmin ediyorum

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@volkan Öz

benm 19" , 15 kg civarı geliyor,eski bisan-ihlas'ı mı aratmadı mübarek.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Sinan Ş

Çokmuş gerçekten.Carraro ya laf ediyor millet kilo açısından ama farkı yokmuş...

Görkem A.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Ben de hafif diye aldım gülle gibi mübarek :) Sedona'nın dağ bisikletleri daha hafif sanırım.

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Satıp yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum, maşa da tamamen gereksiz aldığımdan beri kapalı, hidrolik frenler iyi ancak ağırlığı,bakımı,masrafı vs için v-fren daha iyidir. Kendimce görüşlerim bunlar, beğenip almak isteyenleri engellemek istemem, sadece alırken bunları da düşünsünler.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Mert Evbaşı

Hocam en ıyısı alın bır trıban 3 .Zaten ındırımde de (link) (link)

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Triban 500 düşünüyordum ancak sadece 48 kadro boyu mevcut,belki de değildir bilmiyorum.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Mert Evbaşı

Dediğin gibi hd ler çok iyi tutuyor ama kiloyu baya arttırıyor bide lastiği çıkar tak hemen sürter vs.Bende bir daha ki sefere v-fren alacağım.