Sedona 300 Serisi Kullanıcıları Kulübü

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu SEDONA 300 Ailesine katılmış oldum.
http://hizliresim.com/LPr9Qa

Scudo

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Kerim Güler

tşk.
bana da 100km sonrası bakıma sok demişlerdi,aslında 150 km'lerde şu anda ama hala götürmedim, bakim haftaya götüreyim diyorum çünkü fren balata sürtme sesi korkutuyor beni açıkçası,şileye giderken rampalardan inerken ses bazen arttı bazen azaldı.Tırstım 65km ile rampa aşağı giderken balata/lastik kilitlenir,hoop uçarak rampayı tamamlarım diye :D Çok şükür bişey olmadı.

gerçi fren balatalarını/ayarlarını bende bozmuş olabilirim çünkü 3-4 defa ön lastiği çıkartıp bisikleti arabaya yükledim,indirdim kaldırdım vs. bi ara lastiği geri takarken disk balatadan içeri girmedi,lastiği çıkartıp bisikleti arabaya yüklerken ön fren sıkılmış,haliyle balatalar kapanmış.
Plastik bi parçayla ittirerek açtım vs. o günde sürtmüştü biraz.

Zincir sürtmesi de -çap olarak -ön en küçük dişli,arka da en büyük dişli, yani 1.viteste yapıyor,1.viteste sürtmesin diye ayar yapınca,bu sefer 27.vites sürtüyor.Bisikletçi oturana kadar kullan,2.bakımda hallederiz demişti.
Çıt çıt sesi sanırım gidon vidalarından geliyor,çok sıkılmış heralde bilemedim.

Bunlar halledilemeyecek sorunlar da değil zaten,2 vida sıkıp gevşetmeyle işi bilen ellerde çözülür.

Tepki
5
Merhabalar , ben de iki gün önce sedona 345 aldım, renk aynısı, mtb vardı bende , 345 e binince mtb ye göre çubuk kraker gibi geliyor açıkçası. :) Daha hafif daha hızlı. Sadece bir akşam sürebildim, tecrübelerinizi , bisikletle ilgili deneyimlerinizi artılarını eksilerini söyleyebilir misiniz? Ben gidonu kelebek gidonla değiştireceğim, gidon boğazını da ince ve açılı ile değiştirmesem olur mu acaba?

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
sedona kullanıcıları bölümü niye böyle yav?Çok pasifiz arkadaşlar,ortamı hareketlendirelim,bilgileri paylaşalım :)

345 için boynuz almak istiyorum ama şu eski tip uzun olanlardan,yenileri çok küçük ve eskiler gibi üst kıvrımları yok,standart gelen elciğe takamam değilmi bu tip boynuzu,ya da nasıl takarım yardımınız rica olur...

standart elcik
https://i.hizliresim.com/O2WOqP.jpg

istediğim,
http://oi50.tinypic.com/fwsxnr.jpg

istemediğim tipler,

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWTeNUopSaD7oqcATQjwUfgylAolqueXYXMzVqKxreWOzil_uxgg

http://img819.imageshack.us/img819/8374/img0165custom.jpg

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@sinan Ş.

Aynı sorun bende de var, haftasonu birkaç bisikletçiye aktım ama hep kısa boynuzlar var. Artık eski tip uzun olanlardan gelmiyor dedi bisikletçi. Bulursan iyi birşey buradan haber verirsen sevinirim.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Kerim Güler

hiçbiyer de bişey bulamadım valla,bayramda tura çıkacağımdan hiç yoktan iyidir diyerekten, ve uzun boynuzla ergonomik elciği kombine edip edemeyeceğimden
emin olamadığım için kısa boynuzlu elcik sipariş ettim.Çünkü uzun boynuzlarda elcik kesiliyor,ergonomik olanı saçma sapan bi hale sokmiyim diye şimdlik uzak durdum.

aliex. de şu sepetimde duruyordu,belki ilginizi çeker,

(link)

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@Sinan Ş

Bu aliex. deki ürünü alırsak elciği kesmemiz mi gerekecek? Eğer öyle bir durum varsa ben de kısa barendlere yöneleyim...

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@Sinan Ş

Bu aliex. deki ürünü alırsak elciği kesmemiz mi gerekecek? Eğer öyle bir durum varsa ben de kısa barendlere yöneleyim...

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Kerim Güler

evet kesiliyor yada elciği biraz daha içeri doğru kaydıracaksınız,çünkü gidonun üzerine geçirilip vidalanıyor,

http://image5.sahibinden.com/photos/28/11/38/152281138x3g.jpg

Görkem A.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Selam arkadaşlar ben de Sedona 325 alarak aranıza katılmak istiyorum. 325 hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerinizi nelerdir? Boyum 186 cm, bacak iç boyum 88 cm hangi kadro boyunu tercih etmeliyim? Eskişehir'deki bisikletçilerde sadece 19" kadro boyu mevcut.

Tepki
41
Bisiklet
Sedona
@Görkem A.
Merhaba.
Boyum 1.80 cm ve 321 Via modelinin 19" olanını kullanıyorum, memnunum. Sadece gidon boğazını açı ayarlı olanıyla değiştirdim, daha da iyi oldu. 2-3 hafta önce boyu 1.82 cm olan bi arkadaşıma Sedona 325'in 19" olanını aldık ve o da sorunsuz kullanıyor. Eğer birilerinden bulabiliyorsanız 21" olanını deneyip karar vermeniz iyi olur.

Görkem A.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Alper Ütebay
Şehir bisikletlerinde kadro boyu biraz daha fazla çıkıyor yaptığım hesaplamada. Acaba bu durum Sedona'nın şehir bisikletleri için geçerli değil mi? Çünkü max 21" kadrosu var. Merida gibi diğer markaların kadro boyları biraz daha farklı.

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese merhaba foruma yeni katıldım
forumda araştırmalarım sonucu bütçeme en uygun olarak 300s almaya karar verdim.bu bisikleti nakit olarak en uygun indirimi yapan bayiden almak istiyorum.iyi indirim yapan bayileri bilen arkadaşlardan yardım almak istiiyorum.çünkü bayilerin ekserisi telefonda fiyat vermek istemiyor.tek tek dolaşıp fiyatta almak istemiyorum.bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir de altenertatif olarak kendimi biraz zorlarsam 310 modelini almayı düşünüyorum.bu modelle 300s arasında 250-300 lira fark var.ama sitesinde bu model için uzun yollarda kullanabilirsiniz diye yazmış.300 s te böyle bir ibare yok.bu modeli önerir misiniz_

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar ,sedona 345 -325'i olanlar özellikle bakabilirmi?(diger modellerin çamurluk deliği konusunda bilgim yok)

Ön tarafta maşada çamurluk için delik gördüm ama arkada yanlardaki bagaj delikleri dışında çamurluk için delik göremedim,arkaya çamurlugu nasıl monte ettiniz acaba?

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir çok mağazaya sordum 300s modeli kalmamış.genelde 310 modeli var.310 modelinindede amortisör yok.şehir için ağırlıklı kullanımda
sizce bu alınırmı yoksa 300s i mi tercih etmeliyim.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Hakan Ergül

şimdi şehir içi var şehir içi var yani,gerçi istanbul'da heralde bisiklet yolu ve otobanlar dışında diğer yollar hep bozuk.
Mesela derseniz ki,ben sahil yoluna ineceğim,bisiklet yolunda gezeceğim,yada asfalt yollarda pedallayacağım,sabit maşalı 310 uygun olur.
Ama bir 345 kullanıcısı olarak bana sorarsanız,amörtisörlü bisiklet bisikletyolu haricinde sürecek olan herkese lazım,yoldaki en ufak bir göçükten,tümsekten,taştan,çırpıdan vucudunuz sarsılmaya,devam eden bu sarsılmalar sonucu el bileği,omuz,sırt,bel,popo ağrısı çekmeye başladığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Mesela çengelköy taraflarında yollar çok bozuk,sağlam yol yok,burda kullanmak için bana kesinlikle amörtisör lazım,başkasını bilemem.
Ama sırf maltepe sahil yolunda pedallasam,yada avrupa'ya geçip,sarıyer,tarabya vs. gibi asfaltta pedallasaydım gerek görmezdim amörtisöre,tamamen sizin kullanım şeklinize ve yol sathına bağlı bi durum :)

• Beğen
Tepkiler: KuzeydenGaliba