Scwalbe marathon 700x23 jant uyumu

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
image.jpg arkadaşlar yol bisikleti kullanıcısıyım, teker patlamasından bıktığım için geçen gün scwalbe marathon green guard 700x23 boyutlarında dış lastik aldım.

2 adet yol bisikletim var, tekeri kullanmak istediğim bisiklete taktım teker oturdu tam şişiriyorum teker janttan sıyrıldı ve gümm iç lastik patladı, yerine oturmadı tam oturdamadım herhalde derken, bir tane daha aynı şekilde iç lastik patlattım.

daha sonra tekeri diğer bisikletin jantına taktım bu sefer sıkıntı çıkmadı, ben teker hatalıdır derken jantla ilgili bir sıkıntı olabileceği aklıma gelmemişti, jantın üstündeki değerleri okuduğumda 700x23 scwalbe marathonun uyum sağlamadığı jantın ertro ölçüsü 622x13 olduğunu uyum sağlayanın ise ertro ölçüsününü 622x15 olduğunu gördüm.

bilen arkadaşlara sorum şu ki; bu 2mm lik fark, dış tekerin janta uyum sağlaması ile ilgili sıkıntının nedeni olabilirmi?

öbür janra uydu istediğim janta uymadı fakat ikiside yol bisiklet jantı, yani ben tekerle ilgili bir sorun olacağı kanısındaydım fakat 2mm lik ertro genişliği kadamı karıştırdı, yol jantlarnda bu denli ufak ebat farkı oluyormu? oluyorsa bu fark jant ile lastiklerin uyumuna bu denli etki ediyormu?

uyum sağlayan: 622-15
uyumsuz jant: 622-13

saygılar..

Scudo

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aradığınız bilgileri burada bulabilirsiniz. Kolay gelsin :harika: (link)

• Beğen
Tepkiler: fatih berber
Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
700x23 lük bir lasiğin, 622-15 lik bir janta uyması fakat 622-13 lük bir janta uymaması çok mantıklı değil, verilen linklerde benim bahsettiğim durumu göremedim

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Lastiği janta iyi oturtmamışsınızdır benimde başıma 1 2 kere geldi.