Scott Spark 10- Cannondale Taurin Team R.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ben olsam ikiside değil, arkadaşın amacını okudum, Türkiye şartlarında full süspansiyona fazla ihtiyaç yok bence, yarış da düşünülmüyorsa, konvansiyonel maşalı iyi kadro ve ekipmanlı bir bisiklet alırdım, mesela Scale carbon çok güzel olabilir...

• Beğen
Tepkiler: evreno
Scudo

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Kendi şahsi görüşüm full süspansiyonlu bisikletlerden yana olurdu.MArka model tavsiye edemiyorum.Çünkü yakın bir gelecekte (piyango fln çıkmaz ise :) ) O fiyattaki bir bisiklete bütçe ayıramıyacağım için hiç kafa bile yormuyorum. Neyse konuya döneyim.

NEden full süspansiyon diye soracak olursanız.Zaten bütçeniz oldukça üst model bir bisiklet alacak seviyede.Zaten o bütçedeki full süspansiyonlu bisikletlerde hafiflikte kendi kategorilerinde limitlerde dolaşan modeller.Mademki yarışçı değilim spor amaçlı kullanacağım diyorsunuz tepeye 3-5 sn önce çıkmanız için kendinizi heder ettirecek hiç bir sebebiniz yok demektir :) Zaten bisikletiniz ne kadar hafif olursa olsun uzun bir süre (herhangi bir sebepten dolayı) bisikletten uzak kaldıktan sonra tekrar bir tura çıktığınızda ilk yokuşta sizi tıkandırıp havlu atmadan kurtaracak bir bisiklet icad edilmedi daha :) Ayrıca 100 km lik bir turda ( ki madem bir mtb bisikleti alınıyor hez zaman için yolu en iyi ihtimal toprak zemin olarak kabul ederim) son kilometrelerde arka amortisörün bulunmaz bir nimet olacağı görüşündeyim.Ayrıca bu 100 km lik turlar eğer asfaltta yapılacaksa mtb bisikleti almayıda biraz mantıksız bulurum....

Son olarak son zamanlarda full süspansiyonlu bisikletlerdeki teknoloji oldukça gelişmiş durumda.Mümkün mertebe çift amortisörlü kadroların konforundan ödün vermeden sabit kadrolu bisikletlerin performansında bisikletler çıkarılıyor. Bisiklet sporunda da limitlerde dolaşmayacağınıza max. hafifilik gibi değerlerden taviz verilerek konfor içinde sporunuzu icra edebileceğiniz bir full süspansiyonlu bir bisiklet almanız taraftarıyım... (sürçü lisan ettiysem affola) (Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) )

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Arkadaşlar
Spark (2008) Ltd bisikleti görmüş biri olarak başka bir bisiklet düşünmez oldum..Gözüm ne model olursa olsun hala Spark'da.. :)
Eskiden hard tail savunucuydum ama bu yeni bisikletler fikrimi değiştirdi..:)

Scott'ın cross country yarışçılarının Spark'a geçiş nedenini daha iyi anladım.. Bisiklet 10 kg veya altında. İstendiğinde hard tail oluyor.. Kadro da acaip sağlam.. Daha ne olsun.. Ama Trek'in Evo serisi Fuel EX 7 de çok başarılı. Onu da düşünmek lazım..

Yukarıda bisikletcanavarı güzel yazmış: Yüksek bir bütçeniz varsa kesinlikle iyi bir ful amartisörlü tercih edilmeli bence de..
Selamlar..

• Beğen

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
yağmurda süreceksen lefty kullanmanın ayrıcalığını tadıcaksın ben şahsen f 1000 modelini kullandım çamurlu noktalarda ön tekerin çamurdan tıkanmaması süper bi şey ayrıca bir lefty maşa ile başka bir maşayı karşılaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum teknolojisi tümmüyle farkl ı 29-44 ön aynakol ise sana 3.dişli olmasada aynı oranlara yakalamana fırsat verecektir

• Beğen

evreno

Üye
Tepki
33
@Firochromis

çok büyük bir ihtimalle cannondale olacak. Yorumlarınız için teşekkür ederim.