Scandium Kadrolar Nasıl?

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
Scandium kadroları merak ettim ne gibi bir özelliği var? Scandium kadro alabilirim o yüzden sordum.

• Beğen
Tepkiler: Selim Esener
Scudo

Sercan Balcı

Daimi Üye
Tepki
263
Valla hocam benim bildiğim scandiumlar çok hafif hatta Amoeba scud scandium kadro ağırlığı 1200 gr civarı çok hafifler gerçekten ama sağlamlık konusunda nasıllar hiç bir fikrim yok :D

• Beğen
Tepkiler: F.Ertuğrul Aydın

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
bu konuda bir bilgim yok lakin bu kadrodan kullanan bir arkadaşım var hatta arkadaşım bisikletçi söyledigi aynen şu; aleminyumdan hiç bir farkı yok içine çok az sicandium katmıslar tamamen alu demişti ve arkadaş hem satıcı hemde kullanıcı sonuc olarak carbona yakın filan hikaye yani:)

• Beğen
Tepkiler: F.Ertuğrul Aydın

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Skandiyum kadrolar,7000 serisi alüminyum alaşımların skandiyum katılmış olanlarıdır.Yani 7000 serisi alaşımlardır.7005 denen alaşımlardan daha farklı özellikler sunuyor.İnce atomik yapıya sahipler ve buradan da daha yüksek mukavemetli 7005 serisine göre.Atomik yapı hataları istenen yöne göre değiştirilebiliyor bu da daha sert ve konforlu kadro sağlıyor.Dezavantajları malzeme yorgunluğunu belli etmemesi.Birden bire çatlayabilir.Toklukları düşük bu yüzden ani dinamik darbelere karşı zayıflar.Teknoloji gelişti şimdilerde hem tok hem sert kadrolar üretebiliniyor.Üreticiye göre değişir malzeme özellikleri.Tercih edilebilir.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar scandium kadrolar nasıldır? Kullanıcı yorumları bekliyorum

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir üstteki mesajı okumadınız sanırım ?

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
hepsini okudum. aradan 5 yıl gibi bir süre geçmiş. 5 yıl sürede kullanan arkadaşlar daha fazla iyi veya kötü yanlarını görmüştür diye düşündüm

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri