Sarıyer

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@soneryen

Olsun nedemek wallahi ozledim o cevreyi

Takribi 1,5 ay ara vermis durumdayim

Bakalim ins toplu bi gidis olur

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur organizasyon başlığını buraya açmış bulunmaktayım. Herkes davetlidir. Organize olmaya buradan devam edelim lütfen. (link)

Okronos

Üye
Tepki
32
Merhaba
İstinyede oturuyrm ve sadece pazarları erken sarıyer yapıp donuyorum..cok yeniym aslında, Kron XC500 um de yeni ama farklı rotalar deneme zamanım geldi:)
bana su rumeli feneri yolundan bahseder msnz biraz..kucuk birkac molayla gidis-donus istinyeden ne kadar surer, nasil gidicem...bi de kask falan kullanmyrm henuz...(pek sevmyrm:(gerekir mi?

aslında yeni ve tecrubesiz olmakla birlikte -yuksek volumde,hızlı ve mumkunse birazda riskli,tek basına bikac saatlik pazar sürüşüm -hicbiseye degismeyecek kadar vazgecilmez benim icin..

rumeli feneri yolu kasksız ve yeni (aynı zamanda cesur ve istekli) bir surucu icin ne kadar guvenli...bir de bu isi biraz daha hakkını vererek yapmak istiyrm aslında ve daha cok yol yapmıs biri olarak tavsiyeleriniz ne olurdu?
tesekkurler
zeliha

@Juanito.Laguna

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@Okronos

Kasksız bisiklete biniyorsanız sizin için güvenli yol yoktur. Evinizin içinde bile bisiklete biniyorsanız kask takmalısınız. Bu sevip sevmeme meselesi değil, olası bir kazada hayatta kalma ya da kalmama meselesi.
Ayrıca kask sadece bir kaza sonrası hayatta kalmanızı sağlamaz, kaza yapma ihtimalinizi de azaltır. Kask sayesinde trafikte daha çok dikkat çekersiniz. Ayrıca ciddiyetinizi artırır, yol almanız kolaylaşır.
Üstelik de yüksek hızlı ve riskli sürüyormuşsunuz. Her bisiklet sürüşü içinde az çok risk barındırır, hele ülkemizde, hele de İstanbul'da. Ama asıl risk kask takmamakta.

Okronos

Üye
Tepki
32
peki kask meselesi tamam diyelim, saat ve guzergahla ilgili de bilgi verebilir msnz?yolun zorluk derecesi nedir?
tesekkurler.

@Juanito.Laguna

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Süre performansınıza bağlı olarak değişir. Rumeli Feneri, Sarıyer merkezden yaklaşık 10 km. Tamamen yokuş ve inişten oluşuyor. Sürekli çıkıyorsunuz, sonra sürekli iniyorsunuz. Dönüş de aynı şekilde.
Giderken yokuş daha dik. Dolayısıyla dönüş daha kolay oluyor.
İstinye-Sarıyer arası sanırım 8-9 km falan. Ama bu kısım düz yol.
Toplamda gidiş dönüş yaklaşık 35-36 km lik bir mesafe söz konusu.

Güzergah şu şekilde: Sarıyer merkez caddeyi boylu boyunca geçin, mezarlıktan sonra kilyos yoluna sapın. Kilyos yolunda epey bir tırmandıktan sonra koç üniversitesi tabelasından sağa dönün. Koç üniversitesi önünden geçecek olan yolu takip edin. Sizi dosdoğru fenere götürür.

• Beğen
Tepkiler: msd_57

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@Juanito.Laguna

Selam Özgür, ben sürekli kabataş - sarıyer arası bisiklete çıkıyorum. Birlikte Rumeli feneri yapabiliriz hatta kilyos yoluna uzatabiliriz, hangi günler ve saatler uygundur ?
Mustafa İçdağ

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@gios

Selamlar,
Kilyos, Rumeli Feneri, Kısırkaya vb. sadece hafta sonları yapabiliyorum, hafta içi iş durumundan dolayı gidemiyorum. Ama hafta içi genelde her akşam Mecidiyeköy'den Ortaköy'e inip Sarıyer'e pedallıyorum.
Akşam çıkış saatim 19:00 civarı, Ortaköy yaklaşık 15 dk sürüyor, tabi iş çıkışım iş durumuna göre, Ortaköy'e inmem ise trafik durumuna göre değişebiliyor. Ama belirli bir saat belirlersek o saatte kesin gelirim.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Özgür,
Hafta sonu cumartesi veya pazar sabah saatleri 8am.gibi buluşabiliriz. Senin için neresi uygun olur ?. İstersen bu cumartesiyi planlayalım.
Mustafa İçdağ

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
yolların eksilerinin olması doğal çünkü belediyemiz bakmıyo sahil şeridindeki yollar ne güzel gelenler bilir daha dün yapılmış gibi ama yukarlarqa çıkınca iş değişiyo mesela bizim sokakta yolun bir kısmı çöktü yağmur yağdıkçada gidiyo ama belediye gelip yapmıyo hala duruyo hatta görmüşşsünüzdür belki eski adıyla tgrt ye çıkmıştı ben işte yazın bisikletle o yolda 20-25 defa geçiyom hergün dengemi kaybetsem halimi düşünün

wolvesster

Üye
Tepki
12
Bahcekoy-Kemerburgaz arasi cok iyi bir parkur olabilir,surekli orman icin gidiyorsunuz ama cok inisli-cikisli bir yol,ayrica yolun ilerisinde su deposu olmasi sebebiyle su kamyonlari gidip geliyor birde orman yolunu ralli parkuru sanan soforler tehlike olusturabilir.Kemerburgazdan daga ilerde ne var onu bilmiyorum,ayrica maslak tarafindan gelenler haciosman yolundan girerlerse,cayirbasi-bahcekoy arasindaki yokustan kurtulabilirler.Bunun disinda orman icinde ozel bir bisiklet parkuru var,bildigim kadariyla yayalara kapali,girince bitirmem 1 satten fazla zamanimi aldi-cok engebeli bir yol,tabii bisiklet yolunda off road yapan bir jeep surucusyle karsilasmamda cabasi.

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
Cumartesi
Beşiktaş-Bebek-Emirgan-Tarabya-Sarıyer güzarganını gidip-döndük..40 km yol yaptık.Gayet güzel bir antrenman oldu.

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bölgede yaşayan arkadaşlar bilgi verebilse sevinirim. Sarıyer/büyükdere bölgesine yakın bisikletçiler (teknik destek alabileceğim insanlar) var mı? Neredeler? Akord ve hidrolik diskin ayarını yaptıracağım.

-biri başlığı düzeltebilirse sevinirim.

ozganugur

Daimi Üye
Tepki
162
ben sarıyer/bahçeköyde oturuyorum fakat güvenilir olarak tanınmış magazaları öneririm kaçkar,delta,bikeandoutdoor gibi

ArifB

Üye
Tepki
35
Sarıyer'de Mesut Bisiklet var benim bildiğin. Kendileri Salcano ve Amoeba'nın da yetkili sevisleri ayrıca. Sarıyer merkezde Stadın karşısında yerleri. Web siteleri de varmış : (link)

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan

sureden

Üye
Tepki
51
Sarıyer'deki bisikletçi arkadaşlar akşamları tur imkanı olanlarl tanışmak isterim...Havalarda iyi giderse Sarıyer'de her akşam tur yapma imkanı var...

• Beğen
Tepkiler: selim yıldız
Tepki
18
evet bencede güzel ve keyifli geziler yapabiliriz birinizin organize etmesi lazım tabii.