Saraybosna - Bosna Hersek

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Kadir kardeşim öncelikle sağolasın, gerçekten güzel resimler ve anlatımla bizlere de oraları gezdirmiş oldun. Kadir Kardeşim emeğin için tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Kadir AYINTAP
Scudo

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Tebrikler Kadir Bey,
Gezi anlatanlara ''yediğin, içtiğin senin olsun, bize gördüklerini anlat'' derler. Ama siz hepsini birden paylaşmışsınız, çorbasından kahvesine: Afiyet olsun! Yağmurun yıkayıp belirginleştidiği yeşil, Neva nehrinin adeta duyulan şırıltısı, binaların o masum köy evi görüntüleri...Doğanın cömert davrandığı bir yer. Ama insanların gözü dönünce hiç bir şeyi görmüyor. Yüzyılların verdiğini bir çırpıda yok ediveriyor savaşla...
Lafı biraz daha uzatıp bir ikileme de dikkat çekmek istiyorum. Bizler genelde gezmek için turistik yolculuk yapıyoruz. Dolayısı ile de gittiğimiz yerler turizme açılmış, tesislendirilmiş oluyor. Çoğu kez de bu tesislendirme yüzünden orada var olan doğal ve tarihi doku yok oluyor. Bu konuda hassas davranan kimi yönetimler mevcudu mümkün olduğunca koruyorlar.
Siz gördüğünüz yerleri Bursa'ya benzetmişsiniz. Geçenlerde TV de Bursa ile ilgili bir program vardı. Ben hayretle izledim. En son 40 yıl kadar önce gitmiştim ve şimdi Bursa'yı tanıyamadım. Yamaçlardan tırmanmış bir beton yığınıydı gördüğüm. Okul kitaplarımızda okuduğumuz ''Yeşil Bursa'' yavaş yavaş yok oluyor.
Neşeyle başladığım bir yazıyı gene iç karartıcı bir hale getirmeyi başardım. Kusura bakmayın...

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok güzel bir tur olmuş, anlatım ve fotoğraflar da çok hoş.
teşekkürler.

• Beğen

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Anlatım ve fotoğraflar harika. Her fotoğrafın içerik yazısını merak ederek okudum. Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepki
15
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Çok güzel yerler dedelerimizin memleketini bize bu kadar güzel gösterdiğiniz için teşekkürler. :)

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Güzel anlatımınız ve fotoğraflarınız için teşekkür ederim.

Bosna ve çevresi (Hırvatistan, Kosova, Makedonya vb.) tur planlarım içerisinde. Yolların darlığı konusundaki uyarınız bu anlamda çok önemli benim için. Doğa da çok güzel bir görüntü oluşturuyor yol çevresinde. Bakalım bana ne zaman kısmet olacak oralarda turlamak.

Teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar

five

• Beğen