1. Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Çünkü sizlere daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yüzden çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Konuyla ilgili bilgi için buraya tıklayınız. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.

Saraybosna - Bosna Hersek

Konu, Yabancı Ülkede Şehiriçi Turlar kategorisinde Kadir AYINTAP tarafından 8 Şubat 2014 tarihinde paylaşıldı.

1. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Sponsorlu Kadir kardeşim öncelikle sağolasın, gerçekten güzel resimler ve anlatımla bizlere de oraları gezdirmiş oldun. Kadir Kardeşim emeğin için tekrar teşekkür ederim.

Kadir AYINTAP bunu beğendi.
  2. K. Benli

K. Benli Daimi Üye

Bisiklet:
    Trek
    Tebrikler Kadir Bey,
    Gezi anlatanlara ''yediğin, içtiğin senin olsun, bize gördüklerini anlat'' derler. Ama siz hepsini birden paylaşmışsınız, çorbasından kahvesine: Afiyet olsun! Yağmurun yıkayıp belirginleştidiği yeşil, Neva nehrinin adeta duyulan şırıltısı, binaların o masum köy evi görüntüleri...Doğanın cömert davrandığı bir yer. Ama insanların gözü dönünce hiç bir şeyi görmüyor. Yüzyılların verdiğini bir çırpıda yok ediveriyor savaşla...
    Lafı biraz daha uzatıp bir ikileme de dikkat çekmek istiyorum. Bizler genelde gezmek için turistik yolculuk yapıyoruz. Dolayısı ile de gittiğimiz yerler turizme açılmış, tesislendirilmiş oluyor. Çoğu kez de bu tesislendirme yüzünden orada var olan doğal ve tarihi doku yok oluyor. Bu konuda hassas davranan kimi yönetimler mevcudu mümkün olduğunca koruyorlar.
    Siz gördüğünüz yerleri Bursa'ya benzetmişsiniz. Geçenlerde TV de Bursa ile ilgili bir program vardı. Ben hayretle izledim. En son 40 yıl kadar önce gitmiştim ve şimdi Bursa'yı tanıyamadım. Yamaçlardan tırmanmış bir beton yığınıydı gördüğüm. Okul kitaplarımızda okuduğumuz ''Yeşil Bursa'' yavaş yavaş yok oluyor.
    Neşeyle başladığım bir yazıyı gene iç karartıcı bir hale getirmeyi başardım. Kusura bakmayın...

3. eness

eness Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    çok güzel bir tur olmuş, anlatım ve fotoğraflar da çok hoş.
    teşekkürler.

4. F.Yıldırım

F.Yıldırım Daimi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Anlatım ve fotoğraflar harika. Her fotoğrafın içerik yazısını merak ederek okudum. Paylaşım için teşekkürler.

5. Mert Ahçı

Mert Ahçı Yeni Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Çok güzel yerler dedelerimizin memleketini bize bu kadar güzel gösterdiğiniz için teşekkürler. :)

6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Diğer
    Merhaba,

Güzel anlatımınız ve fotoğraflarınız için teşekkür ederim.

Bosna ve çevresi (Hırvatistan, Kosova, Makedonya vb.) tur planlarım içerisinde. Yolların darlığı konusundaki uyarınız bu anlamda çok önemli benim için. Doğa da çok güzel bir görüntü oluşturuyor yol çevresinde. Bakalım bana ne zaman kısmet olacak oralarda turlamak.

Teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar

five