Salcano XRS 040 Sora Kullanıcıları Kulübü

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Yunus_tahaaMosso markasının tiagra setlisine yada xrs 030 modelini al.. aynı paraya gelir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Yunus_tahaa
Scudo

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
selam arkadaşlar. xrs030 un artıları eksilerini yazabilcek uzun süredir stok halini kullanan deneyimli bir arkadaş varmı? varsa görüşlerini yazabilirmi?

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet şoförü

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@AryelKullanmadım ama üstünde full Ritchey komponetler vardı. Sele borusu ve gidon. Jant seti r500, 10 lu tiagra, ve karbon maşa. Kadro geometrisi aynı xrs 040 la..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
379
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aryel

Bnde xrs030 un stok halini kullaniyorum soru sorabilirsin

Tepki
4
İsim
YUNUS TAHA BATUR
Bisiklet
Salcano
@Acemişoför Merhabalar. 2017 yılında Salcano Xrs035 adıyla bisiklet üretti değil mi? Xrs030 en son 2016 yılında çıktı?

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
379
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yunus_tahaaBnmki 20135 model mavic aksiumlu urettigi seri

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
@Yunus_tahaa ilk defa böyle bir bisklet alacaksan sana tavsiyem düz direksiyonlu şehir bisikelti alman olacak. yol bisikletlerinin kadro yapısı öne doğru eğilmeyi gerektiriyor. yeni başlayanlara eziyet gibi gelir. tamam hızlı gider falan ama konforsuz bi yapısı var. şöyle bir bisiklet al arkana bakma

merhaba herkese, bende de bu bisikletten var, bugün yokuş aşağı hızlıca inerken arka lastiğe biraz büyük bi taş denk geldi. o basınçla iç lastik patladı, lastikte(continental 4000sII) yarıldı. şimdi yeni bir lastik almam lazım. acaba bu bisiklete 700x28 lastik uyar mı?

almak istediğim lastikte bu

(link)

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet şoförü

Cagatay35

Üye
Tepki
1
İsim
Çağatay Çalışır
Hocam Hepinize iyi günler aynı Bisikletin 2.elini almayo düşünüyorum schalwbe zırhlı lastik var sizce alıyımı ne yapmalıyım 1,600 tl limitim var

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
@Cagatay35Schwalbe zirhli ( Kevlar Guard) lastikleri geçen sene aldim. 5bin km dolmak üzere ve malesef ömrü tükenme noktasında. Çokda ahım şahım bir şey değil. Şahsım adına düşüncem: Lastik için paraya kıyıp Continental grand prix alip en az 10bin km kafam rahat bir biçimde zevkini sürmeliyim. Size önerim yeni başlangıç seviyesindeyseniz Bu lastikler işinizi görecektir.
Xrs040 başlangıç için güzel bir seçim. Kendi stok jantlari ile. Sahibindende 1300tl den R500 jantlari ilede 1500tlden satilmaktalar. Siki bir pazarlikla fabrika çıkışlısı 1100tl'ye gidon+bogazi+r500 jantlari upgrade edulmiside 1300tl'ye rahatlikla alinabilir. Aceleniz yoksa havalar biraz daha soğusun yağmurlar başlasın o fiyatlara satin alabilirsiniz.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Yeshilmen

Üye
Tepki
9
İsim
Mehmet
Bisiklet
Salcano
@Cagatay35 İstanbul'da İTÜ kampüsü içinde Salcano bayisi var sıfır XRS 040 için 1630 TL fiyat veriyorlar. İsterseniz önce bir sıfırının fiyatını araştırın.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Cagatay35 Konunun başından beri xrs 040 hakkında bir görüş edinebileceğiniz bir bayağı bir yazı var.. Onun için bisiklet için görüş bildirmeyeceğim. Olay zırhlı lastikte.. Ağır olurlar. Scwalbe markası da kullanmadım ama çevremde pek te sevilmeyen bir marka. Memnun değil insanlar yani. Ayrıca zırhlı lastik ağır da olur. Lastiklerin kaç km kullanıldığına göre de değer katkısı değişir bisiklete.. @ecelfeli nin de belirttiği gibi conti iyi bir lastik. Grand prix modelini çok kullanan var. Hatta grand prix 2 modeli daha da tutuluyor. Ben de ultra sport modelini kullanıyorum. Hatta bir lastiğim ultra sport 1 arka lastik eskidi o da ultra sport 2. 2 lerin tpı (treats per inch sanırım patlama direncini bildiren bir birim bu. Dansite belirtiyor diye düşünüyorum) değeri daha yüksek. katlanır ve daha hafif. Black chilli compund içeriyor, yol tutuşunu arttırmak için diğer conti modelleri gibi. Yuvarlanma direnci optimal .. antreman lastiği .. ömrü öndeki ultra sport 1 6500 km oldu ve daha da gider.. Arkada şöyle bir sorun yaşadım da değiştirdim : Lastik cam veya sivri bir taş yüzünden ufak bir yarığa sahipti ama kullanıyordum. Bisikletçim, abi bunu değiştir dedi. Gidersin ama bir gün dağ başında yarık bir büyür, dağın başından eve yürüsün deyince, uyarısını dikkatte alıp değiştirdim. Yani uzun lafın kısası conti al daha sonra.. :)) yarışmak için grand prix, yada ekonomik olsun gezmek için ultra sport 2.. arlarında yarıyarıya fiyat farkı var bu modellerin. Yol bisikleti dünyasına hoş geldin.. :)))

Kaptancan

Üye
Tepki
35
İsim
Can Bayrakdar
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar ben de birkac haftadir yol bisikleti arayisindayim. Simdilik XRS 040 Bianchi SLR 400 ve Mosso Cavalier 700 arasinda kaldim butce 1500 civari anlayacaginiz. Aldiktan sonra da cok ugrasmak ozellestirmek istemiyorum direk cikip surebileyim istiyorum. Bunlarin disinda da bu civarda onerdiginiz bisiklet varsa tavsiyelerinizi alabilirim. Sifira daha sicak bakiyorum ancak aldiktan sonra beni ugrastirmayacak bir ikinci el de olabilir, yardiminizi bekliyorum :)

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba. Şehir bisikleti kullanıcısıyım ama yol bisikletine merakım çok fazla. Bisikletimden gayet memnunum ama merak işte :) mümkünse cs30’umu satıp bir başlangıç yol bisikleti düşünüyorum. Bütcem yaklaşık 1500₺. Önerebileceğiniz bir marka-model varmı acaba? Üstatlardan yardım bekliyorum.

cmcntz

Üye
Tepki
3
İsim
Cem
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_3757.JPG Merhabalar
Bursadan Cem ben yaşım 30 bende ilk yol bisikleti deneyimi olarak ikinci el bir xrs040 aldım sadece lastikler orjinal değil gerisi orjinal gidişi çok güzel
Boyum 182
54 kadro

• Beğen
Tepkiler: ecelfeli ve mmakif

Bicly

Üye
Tepki
16
İsim
TC Emir Koçak TC
Bisiklet
Salcano
Bu bisikletin ağırlığı nedir ? En son üretimi kaç yılında bitti ? Kullanan varmı ? Memnunmusunuz. Bende yeni aldım ama tam özelliklerini bilmiyorum. En son 120 km lik bir türa katıldım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ama yine bilgilenmek istiyorum.

Dosyalar

cmcntz

Üye
Tepki
3
İsim
Cem
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9,16 kiloymuş
Ben çok memnunum
Aklımdaki tek şey lastikleri değiştirmek, jantı gidonu freni vitesi göbeği gayet güzel bence
Yine de önerisi olan arkadaşlar yazarsa memnun olurum

eSEOZdee

Aktif Üye
Tepki
107
İkinci el alanlar aldıkları fiyat nedir acaba? Model yılı nedir

Cenk-07

Üye
Tepki
3
İsim
Cenk
Bisiklet
Salcano
Ben eski kasasını kullanıyorum, bende memnunum, kadro hariç birçok şeyi değiştirdim..

Dosyalar