Salcano XRS 040 Sora Kullanıcıları Kulübü

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@BARAQUDA Bence 54 veya 56.. 52 51 kadrolar çok küçük kalır.. hani 54 kadroya da uzun boğaz ile iyi bir aero pozisyon olur.. esnek ve atletikseniz ama yeni geçeceğim diyorsun bence 56 mantıklı.. ben 1,72 boyla 51 kadro sürüyorum.. 175 180 arasına 54 kadro 180 sınır işte.. daha uzunlar için 56 .. eğer bacak boyunuzda bir orantısızlık yoksa .. internette bunu hesaplayan siteler var.. kilo boy ve bacak boyu ile ideal kadro boyunuzu öğrenebilirsiniz..

Scudo

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
İlk bisikletim olacak ve çevremde yol bisikleti kullanan kimse yok bazı arkadaşlarım ise sakın yol bisikleti alma diyorlar. Git hibrit al diyorlar. Kafamı karıştı iyice bende sizlere sormak istedim

Almayı düşündüğüm yol bisikleti Salcano xrs 040
2016
Sora set
4000 km yapmış

Yanında aksesuar olarak

Spd pedal ve ayakkabı
Suluk kafesi suluk

Fiyat ise 1300 ₺

Arkadaşlarımın önerdiği hibrit bisikletler ise

Carraro 225
Kron xt 500

Benzeri bisikletler

Ne yapacağıma karar veremiyorum bana yardımcı olabilecek güzel kalpli insanlar arıyorum...

İşe gidip gelmek için ve küçük turlar yapmak istiyorum

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cerkesoqli
"Sakin yol bisikleti alma" diyenlerin gerekceleri neymis? Beni ilgilendirmez ama merakimdan soruyorum.

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
@Kuzey Ege

Valla şehir de yol sürülmezmiş rahat edemezsin kolay satılmaz ağrı çeker durursun bi yere gitmeye kalksan bagaj takacak yer yok (sele altına takılan bagajlar var diyorum susuyorlar) sonra yollar çukur zaten her taraf belli ne yapacaksın diyorlar vb cümleler hocam

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Vereceği pedal ve ayakkabıların marka ve ederini bilmiyorum ama 2016 oluşu güzel en azindan 2014deki sorunlar yok. Jant seti R500 mü yoksa üstünde gelenlermi? Fiyat bana makul gibi geldi. Başlangıç için güzel bisiklet bence alınır. Şehir içi biraz daha özen göstermek gerekiyor doğrudur. Özellikle yol gidonu şehir biletlerine göre daha hassas daha kısa frenlere ulaşım nisbeten daha zor ama zamanla hepsine alışılıyor. En kısa zamanda Paraya kıyın Kaliteli bir Pedli Tayt edinin. Basur hastalarının çektiği acıyı deneyimlemiş olmayın. 1bucuk saat üzeri ağrımaya başlıyor. Rengi ölçüleri size uygunsa bir yerden başlayın.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Bende 2015 vardı. Jant seti gidon değişince on numara olmuştu. Bence al üzerindeki değişiklikleri sonra elinden geldiğince yaparsin. Sora set yeterli. Kendini yorma hiç üst seviye set için. 5000 km devir sonrasında yukseltirsin.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
@ecelfeli

Aynen üzerinde gelen jantlar Salcano x pro race 36h diyr bişi var frenler ise sora değil tektro R312

@fatih acar

Bisiklet zaten bu haliyle 4000 km yi görmüş durmada

@ecelfeli@ecelfeli

Aynen üzerinde gelen jantlar Salcano x pro race 36h diyr bişi var frenler ise sora değil tektro R312 kaliper fren seti

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Başlangıç için guzel bir seçenek olmuş bence alin acemiliginizi atinca ister istemez zaten Sora set yetmez oluyor. Bir yandanda para biriktirilip 1-2 yil içerisinde daha ust setlere geçilebilir.

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
@ecelfeli

Aslında biraz daha para biriktirip xrs 030 veya carraro 052 bianchi slr600 tiagra set şeklinde bir şey mi alsam da diyorum ama emin değilim

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
@CerkesoqliBütçe müsaitse hiç düşünmeyin tiagra setli alın. Benim şimdiki aklım +bütçem olsaydı xrs30 alirdim.

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
@ecelfeli

Bütçe şuan için 1300 max 1500 o fiyata da tiagra yok hocam ama sahibinden de bi ilan var sağ tarafa düşmüş tiagra set 030 var alınır mı bilemiyorum

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Bunu en uygun nereden, kaça alabiliriz? Bu sıralar bisiklet almak isteyen çok arkadaşım oldu yine, fiyata göre alternatifler çıkarıyorum, bu bisiklet de gayet güzel.

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Sakaryali satici 1650 lira demis fakat karbon ön masayi aliminyum yapmış, vites kolunun birinide claris yapmış bu yüzden ucuz. Şu olan ise daha bir alınası duruyor 1750 fena değil. İl Ankara (link)

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
1300 liraya xrs040 alip sirasiyla Sele gidon gidonbogazi jant seti masraf ederek uğraşacağına al sana butun sorunlari giderilmiş xrs030 tabi kadro boyu tutuyorsa.

Cerkesoqli

Üye
Tepki
2
@ecelfeli

Bana uygun değil burda gönderilen link 54 kadro maalesef boy 182 benim 56 kadro oluyor edindiğim bilgiye göre o yüzden de küçük kadronun bana uyacağını sanmıyorum 2 cm ne kadar etkileyebilir ki diyenler olacaktır ama öğrendiğim kadarıyla baya bi etkiliyor

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Evet haklısınız. Kader kismet.

Tepki
4
İsim
YUNUS TAHA BATUR
Bisiklet
Salcano
Merhabalar, ben de 1 haftaya kadar Xrs040 alacağım fakat değişim vs. yapılması gerektiği yazılmış. Aldığım takdirde neleri değiştirmem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Yunus_tahaa Mosso nun kadro açıları vs.. daha güzel bence bir bak artı buna masraf yapacağına xrs 030 ..

Tepki
4
İsim
YUNUS TAHA BATUR
Bisiklet
Salcano
@amoush00 Daha önce hiç yol bisikletim olmadı tvde gördüğüm yarışlardan etkilenerek almaya karar verdim İnanın kadro ne demek hiç bilmiyorum :D Biraz daha anlayacağım tarzda anlatabilirseniz sevinirim ..

• Beğen
Tepkiler: sirrunu